29. dubna 2009 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Premiér Fischer dluží přes 800 tisíc korun

Nový předseda vlády Jan Fischer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový předseda vlády Jan Fischer. | foto: ČTK

PRAHA Designovaný premiér Jan Fischer měl ke konci loňského roku dluhy v celkové výši přes 800.000 korun. Splácel úvěr na koupi bytu, spotřebitelské úvěry a leasing vozidla. Fischer to uvedl v majetkovém přiznání za rok 2008, které odevzdal mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny.

Fischer dále uvedl, že za uplynulý rok nezískal žádný movitý nebo nemovitý majetek. Zveřejnil také, že pracoval pouze jako předseda statistického úřadu, nepodnikal a nepůsobil v žádných dozorčích radách.

Odevzdáním majetkového přiznání Fischer splnil povinnost veřejných funkcionářů do konce června zveřejnit své majetkové poměry.

Veřejní činitelé mají v majetkovém přiznání uvádět podnikání, vedlejší příjmy nad 100.000 korun, získané nemovitosti nebo movité věci nad půl milionu korun, akcie a podíly v obchodních společnostech nad 50.000 korun a nesplacené finanční závazky. Zákon umožňuje zveřejnit pouze údaje o zákonodárcích a členech vlády, Rady pro vysílání a o uvolněných, tedy placených členech krajského nebo obecního zastupitelstva.

Lidovky.cz