Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Řecký ráj v praxi: vrátný si přijde na 182 tisíc korun měsíčně

To, že je řecký státní sektor velmi neefektivní, není novinkou. Přesto mohou některá fakta čtenáře z vyspělejší části Evropy dosti šokovat. Zarážející jsou v první řadě platy místních státních zaměstnanců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Chládek 21.6.2011 12:31

Možná to zní krutě,

ale nechal bych v tom Řecko vykoupat až do samotného konce...

J. Frgalova 21.6.2011 16:19

Re: Možná to zní krutě,

a nestáhli by nás s sebou ? Slyšela jsem, že ty dluhy sahají až do ČSOB v ČR, že i zde jim banky půjčovaly ( nakupovaly řecké státní dluhopisy). Tak nevím, abychom nezaplakali nakonec všichni společně.

I když, raději ať to máme za sebou, to je fakt, třeba by pak zájezdy do Řecka byly zdarma,a konečně by nastal ten dlouho pro někoho očekávaný komunismus :-), všichni bychom měli prd.

L. Milar 16.6.2011 19:50

rozdělte území Řecka

spravedlivě mezi ostatní státy EU a je po problému :-D

P. Fiala 16.6.2011 9:26

Ten "boj"o státní zadlužení . . .

Ten "boj"o státní zadlužení Řecka mi připomíná boj o českou firmu Sazka.

O "řešení zadlužení" mají zájem v obou případech soukromí investoři. Copak jsou takoví hlupáci, že chtějí něco, co podle mediálních kampaní "bankrotuje"?

R. Langer 16.6.2011 10:55

Re: Ten "boj"o státní zadlužení . . .

Ono je rozdíl v tom, co bankrotuje pod státní správou, a co pod soukromou. Hlupák tady bude někdo jiný... :-P

P. Balcar 18.6.2011 12:04

korekce pojmů a realita

tady by byl pro jednoduchost trefný jiný příměr - když zkrachuje obchodní firma a bude se vyprodávat jejich sklad - bude o zboží za zlomek ceny zájem mezi soukromými nakupujícími? Bude, značný. Akorát to "zboží" je u Sazky podíl ve firmě a u Řecka na privatizaci čehokoliv co může investorovi vydělat.

Sazka reálně krachla, protože ji management zadlužil a vykrádal rychleji než stačila vydělávat. Kdyby Aréna (347mil Euro vs. Belgrade Arena 70 mil Euro) nebyla předražená 3-4x , ale jen 1,5-2x, tak by její splácení firmu nepoložilo a Hušák by se Kořanem mohli dál plácat po ramenou a vozit ve firemním Bentleyi.

Řecko má dlouhodobě problém s výběrem daní a jedno jestli byla u moci pravice nebo levice - šedá ekonomika se odhadovala na 40% provázená klientelismem, korupcí, ... uplácení pracujících benefity a definitivami, sociálním zajištěním, ... jela v tom nějak většina - chodili jim snad volit jejich poslance a vládu němci, dánové, ... ne. Volili si je řekové.

Jako u nás - jedno jestli pravice nebo levice, když TI dlouhodobě odhaduje "neefektivitu" (čti klientelismus, korupce, předražování, provize, ...) ve státních zakázkách na 15%, což je přibližně výše státního deficitu.

T. Cerny 16.6.2011 9:11

velka hyperbola

stejne jako kdyz se pise , ze v Cesku  je raj protoze tam zlodeji berou 250 000 kcs mesicne. Zlodeji v Cesku ale tolik jiste neberou , to jen ten nejznamejsi , stejne jako vratni v Racku. To jen ten nejznamejsi zlodej z Ceska a  vyjimecny vratny z Recka.

Cesko ani Recko jiste zadny raj v praxi neni.

R. Langer 16.6.2011 10:56

Re: velka hyperbola

Takže ostatní vrátní tam berou kolik?

T. Pansky 15.6.2011 18:46

Prelozeno do srozumitelnet cestiny: recky dluh neni ...

... odepsany !!!  Nekdo ho musi zaplatit.  Investori ???  Ale kdeze !!!  Ti strasi, ze hrozi kolaps vsech trhu, proto se tedy EU musi podilet na sanaci.  Kdo bude tedy platit?  Patrne EU, protoze obcane nemohou nikoho ve volbach volat k zodpovednosti.  EU je totiz socialismem primo prolezla.  Ted tedy politici hledaji nejaky vhodny zpusob, jak na to obcany pripravit.  Na koho tedy muzeme byt nastvani?  Na sebe.  Dlouho jsme si volili nezodpovedne politiky.  Ted se nam tento bumerang vraci.  Problem je v tom, ze kazdy z nas vidi nezodpovedne politiky nekde jinde.  top0625top@live.com 

J. Vargulič 15.6.2011 17:27

Co když..

je to dobrej vrátnej - třeba z Vrátné doliny?

P. Novák 15.6.2011 17:13

S reformami souhlasila většina,

ale jakmile se měla dotknout jich samých,tak je oheň na střeše.Začne pokřik levicových milicí co si říkají odbory o všelijakých právech.O řeckém příkladu nechtějí slyšet.Jejich heslo je >po nás potopa<!!!

J. Frgalova 21.6.2011 16:28

Re: S reformami souhlasila většina,

nejhorší je na tom to, že ti lidi co křičí nepochopili ani podstatu reformy, křičí a ještě to pořádně není prodiskutované v parlamentu a v senátu. Kříčí, a souvislosti neumí ani odhadnout, křicí aniž by se zamysleli zda na jedné straně nebude "jen" ubráno a na druhé přidáno a že to nestojí za tu vřavu a angažovanost.

 A ani Klaus by si nedal tentovat na hlavu, když má něco podespat, tak si k tomu řekne své, myslím, že by byl schopný nedodělek, či paskvil vrátit ( a s chutí, však jej známe), a tak stále nevím, proč vládu nenechají dodělat tu předlohu zákonů, proč to nepustit do čtení v parlamentu, aby se to konečně začalo diskutovat na veřejnosti. Skoro se mi chce říci, že se to levici nehodí, protože by se mohlo stát, že by lidi pochopili, o co v reformách skutečně jde.

M. Chmelíček 15.6.2011 16:53

Zítra začíná boj

o Český ráj

D. Kramolišová 15.6.2011 15:43

Netvrdím...

Netvrdím..že v Řecku je vše dobré...správné...ale: tlumočnice vzdychala..že si nedoveze představit šlapat na Akropolis v 61 letech...tedy upřímně..ani já...jinak je tam takový nepořádek jako u nás...státní služba (tam jsou to popeláři)...tak taková místa se podplácení...moře církevních svátků....(to u nás chybí)...špatné školství...to si můžeme podat ruce....Považuji tyto články za účelové...a byla bych ráda..kdyby napsal někdo článek, kdo tu situaci tam zná...a celou tuto zrůdnost neudělali prostí lidé...tak jako u nás...když nám servírují státní dluh...loni byl na složenku 123 tisíc a už jsme se dopracovali na 133 tis...takže Kalousku..jak z toho?

P. Skřivan 15.6.2011 16:21

Re: Netvrdím...

Myslíte, že ten, kdo nás do toho dostal, nás z toho vyvede ? ... však víte co dlouhá léta dělal, ne ?

F. Doušek 15.6.2011 16:27

Re: Netvrdím...

Sobotka? Ten nikdy nedělal.

D. Kramolišová 15.6.2011 16:36

Re: Netvrdím...

Nemyslím, že se z toho dostaneme....spíš si myslím, že s těmi dluhy...si asi neporadí nikdo...ekonomové si s tím také neví rady....a naši nevzdělaní politici už vůbec ne...pro práci v nějakém podniku musíte mít alespoň vzdělání....ale v naší vládě musíte umět jen žvanit...se vzděláním a tituly už je to bolavé....

P. Zeman 15.6.2011 16:43

Re: Netvrdím...

133 tisíc na hlavu není tak moc a splatit by se nepochybně dala. Jakmile ale někdo vypustí, že se zruší sebemenší zavedená socialistická pitomost (takové to drobné korumpování voliče), ejhle, hned máme "odboráře" v ulicích.

P. Novák 15.6.2011 17:00

Re: Netvrdím...

Pane Zemane souhlasím s Vámi na 100%!!

I. Minařík 19.6.2011 10:47

Re: Netvrdím...

Pane Zemane, nejsem rád, že máte pravdu, ale máte ji.

I. Minařík 19.6.2011 10:48

Re: Netvrdím...

V. Kusý 15.6.2011 16:38

Re: Netvrdím...

Na rozdíl od Vás znám Řecko jako řidič kamionu, takže jsem poznal realitu ne z hotelu, ale při práci.To, co se tam odehrávalo již před lety, kdy jsem tam jezdil, mne utvrzovalo v přesvědčení, že jednou Řekové dopadnou špatně.A my máme našlápnuto jejich směrem.Tu zrůdnost udělali právě prostí lidé, jen proto, že jim to vláda umožnila.Pokud chcete, najděte si před časem uveřejněný článek od pana Fassulise zde na Lidovkách.Ten přesnědčoval všechny o opaku, o pracovitosti Řeků a jejich smyslu pro pořádek.Já jsem se setkal jen s opakem.Vyberte si , co je Vašemu srdci bližší a za pár let si povíme, kde je pravda.Mimochodem, ze stanice metra Thiseio to na Akropoli zas tak velký kopec není a němečtí důchodci tam i v sedmdesáti vyběhnou jak srnky!

D. Kramolišová 15.6.2011 16:45

Re: Netvrdím...

Pane Kusý..já se pohybovala i v rodině....nicméně...1 x jsem tu Akropoli vyběhla i já...ale 10 x za den bych to asi nezvládla....samozřejmě, že si článek najdu....ale jedním článkem bych nepaušalizovala všechny Řeky...

D. Kramolišová 15.6.2011 16:48

Re: Netvrdím...

Myslel jste tohle? http://fasulis.blog.idnes.cz/...tak nevím...ten pán spíš píše o tom, jak jsem to viděla já...

m. chlápek 16.6.2011 7:17

Re: Netvrdím...

Byl jsem tam. Viděl jsem chaos. Celá rodinka na jednom motocylku - na nádrži robě, pak řidič tatínek, za ním druhé děťátko, a poslední seděla prdelatá matinka.. Škoda, neměl jsem zrovna zapnutou kameru. Ale mám natočeno, jak řidič autobusu za jízdy telefonuje a kouří, strašný chaos ve stavebnictví a úzmním plánování, třeba krásný hotel po pravé straně cesty a hned na druhé straně kamenolom v provozu... neserioznost na  všech frontách.. Zlaté Česko!

J. Kulheim 15.6.2011 17:37

Re: Netvrdím...

Paní Kramolišová. Poslanci ČSSD a KSČM prohlasovali zvýšení mandatorních výdajů v roce 2006. V současnosti jsou mandatorní výdaje kolem 80% SR. Pokud to tak půjede dál, tak SR nebude stačit ani na mandatorní výdaje.

T. Jurčík 16.6.2011 0:03

Re: Netvrdím...

Pokud si vzpomínám, tak se při  přípravě rozpočtu před volbami pravice i levice předháněly v nerálných slibech voličům, jen aby ve volbách zvítězily. Už tehdy bylo jasné, že přemrštěné příspěvky na kdecos zatíží neúměrně státní kasu.

No a Kalouskova reforma přímých daní spolu s tím představovala roční propad více než 50 mld korun. Nebýt těch nesmyslných kroků, z nichž ty první byly prohlasovány drtivou většinou poslanců, nemusela mít finanční krize tak drtivý dopad na naše současné zadlužení. Pokud by Kubice nepřípustně nezasáhl proti socdem těsně před volbami, plnění sociálních slibů by si zvýšené náklady vyžádalo, ale další desítky miliard z daní z příjmů by plynuly do rozpočtu i nadále.

J. Kunes 15.6.2011 19:36

kdo za to muze?

Samozrejme, ze to odnesou hlavne tzv. prosti lide a samozrejme si za to muzou sami. V Recku maji demokracii, vladu si voli, nikdo jim ji z venku nevnucuje. Muzou si za to stejne, jako si my muzeme za korupci a bordel v Cesku. Kdyz lide v z kratkodobe vypocitavosti nebo z proste lenosti ci lhostejnosti nechaji vladnout ty, kteri zemi nebo jejich mestum dlouhodobe skodi, tak za si za to proste mohou sami.

Č. Urban 15.6.2011 15:08

To je sen všech našich obyčejných lidí.......

J. Alexa 15.6.2011 15:43

Re: To je sen všech našich obyčejných lidí.......

Ano vypadá, to, že to tak je: státní bankrot je snem Paroubkových "obyčejňáků". Dělají pro to vše a to statečně!


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...