Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Restituční trumf klášterních bratří: Úřad souhlasí s navrácením pozemků

Napravení minulých křivd dle zákona, či precedentní prolomení Benešových dekretů? Spor ohledně oprávněnosti restitučních nároků Cisterciáckého opatství Vyšší Brod postavil proti sobě pozemkový úřad, Lesy ČR a majetkový úřad. Poslední slovo v letité kauze, v níž jde o tisíce hektarů převážně lesních pozemků, budou mít soudy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 15.10.2017 21:20

Spravedlnosti bylo učiněno zadost. Že Lesy ČR mají v tomto výhrady nelze se divit, protože po odevzdání majetku postiženi budou jejich administrativní zaměstnanci, hlavně šéfové. Obyčejných zaměstnanců se to týkat nebude. Podobně tak tomu bylo nedávno v Beskydech, kde zůstali na svých pracovních postech manuální zaměstnanci a několik málo úředníků.

K. Stržanovský 15.10.2017 20:45

Při změně majitele tak obrovského majetku je jasné, že bude hodně nejasností. A od toho máme soudy, aby rozhodly co a jak. Takže pokud tohle funguje, byl bych úplně v klidu.

J. Novák 16.10.2017 5:26

No jo, ale povídejte to tady nadšeně hýkajícím oslíkům! To je totiž nad možnosti jejich chápání.

L. Bystrý 15.10.2017 19:51

Jen drobnost, drahý soudruhu a soukmenovče Kotasi:

Máš sice pravdu ve svém bytostném přesvědčení o našem vítězství ve volbách – ano, my komunisti a babišisti budeme mít dohromady tzv. kvalifikovanou většinu, protože Senát zrušíme.

Ale na znárodnění náš Babiš nemusí makat na speciálním zákonu; stačí přece, když náš Miloš vydá příslušné Dekrety prezidenta republiky. Tím se vše PODSTATNĚ urychlí, a Národní shromáždění mu vydávání dekretů schválí zpětně.

Prostě: Přechod dnešního brutálního kapitalismu k národnímu socialismu může proběhnout PŘESNĚ STEJNĚ jako v roce 1945.

Volte ANO, KSČM a našeho Miloše – a bude líp!

M. Novák 15.10.2017 16:59

Církevní restituce se socanům a lidovcům povedly na jedničku.

V. Kotas 15.10.2017 17:08

Není všem dnům konec. Přijde doba, že současný podvodně schválený restituční zákon bude zrušen a nahrazen novým zákonem s ústavní většinou, podpořený referendem, který napraví to napraví a udělá pořádek. Církve budou rády vše vracet.

M. Novák 15.10.2017 17:22

Zní to skoro jako znárodnění ale jsem pro. :)

S. Tomáš 15.10.2017 19:00

Vy, komunisti, jste po r48 kradli podle svého stepního zákona, teď platí zákony evropské kultury

V. Kotas 15.10.2017 19:08

Podle nich, bylo 80% společnosti proti těmto restitucím takže si to rozhodli o nás bez nás.

K. Stržanovský 15.10.2017 20:45

Nemůžete vyhlásit referendum o tom, jestli nějaký majetek bude toho nebo tamtoho.

J. Novák 16.10.2017 4:39

Ale proč by to nešlo? Pokud bude vyhlášeno referendum, v němž se občané většinou rozhodnou, že církve jsou nám k ničemu a jetře ba je zrušit, tak není důvod, aby něčemu, co bude zrušeno, zůstal nějaký majetek, že?

V. Kun 16.10.2017 4:52

Nováku ty jsi ÚPLNÉ HOVADO!!

At je to Petr nebo Pavel, cirkev nebo stát, kdo byl majitelem

tomu to patří.

A nemysli si, že když to vlastní stát MÁŠ Z TOHO NĚCO!

Z které fabriky jsi bral za komoušů dividendy???

Tvoje dividendy byly, že když jsi vystál frontu na maso, tak jsi mohl koupit kousek!! Přesto se k ním hlásíš, což dokazuje, že máš v hlavě nas**no!

J. Novák 16.10.2017 5:23

No, já tedy nevím, jak vy, ale když v masně vystouím fornut dnes, tak také nekoupím vše, co tam mají, ale koupím jen kousek, který chci. Jiný přítroublý příklad byste neměl? A že mám v hlavě nas..no? No, neřekl bych, že bych tam měl naděláno více, než ty, hloupé zvířátko. A ještě něco: Když něco vlastní stát, tak z toho mám jako občan podstatně více, než když něco vlastní nějaká parta příživníků zaštiťující se nějakým neexistujícím bohem Bohem. jestli si myslíš, že ti černozádelníci k těm majetkůpm přišli tak, že ho získali vlastní prací, tak jsi opravdu jen hloupé zvířátko. Nebo si myslíš, že jim ho přihrál miliardář Bůh, co?

L. Bystrý 15.10.2017 16:52

Náš Babiš musí, prostě MUSÍ zvítězit!

A po něm náš Miloš, jinak chtiví papeženci zase rozchvátí celou naši zuboženou vlast!

Ano, náš Babiš prostě MUSÍ být předsedou naší vlády – první opravdu NAŠÍ ČESKÉ vlády od roku 1989 – aby mohl pořádně praštit přes pařáty lačné papežence, Baťu, a jiné podobné vykořisťovatele, vyakčněné pomocí Benešových dekretů.

Ach, náš první socialistický president Dr. E. Beneš se musí V HROBĚ OBRACET, když „naše“ podplacené úřady předávají majetek všeho lidu buržoustům, feudálům a církvím!

Prostě: Volte ANO, KSČM a našeho Miloše – pro naši lepší budoucnost, pro štěstí našich dětí, pro návrat nepřemožitelné ruské armády-osvoboditelky!

R. Hledík 15.10.2017 19:46

soudruhu Bystrý, na jedné straně fandíte fanaticky bolševíkům a na druhé straně urážíte, napadáte jiného soudruha, který se udavačstvím pro KSČ skoro živil. Bylo by správné držet za 1 provaz !! Dále je podivné odsuzovat návrat uloupeného majetku prokazatelným majitelům a na straně druhé schvalovat loupeže soudruhů z ČSSD, kteří si přihráli 100 miliard za OKD a nyní bez studu a bázně chystají vykrást cínovecké lithium za biliony !!!

L. Bystrý 15.10.2017 23:36

Co to tady plácáte, občane Hledíku, navíc písemně?!

Jakého že soudruha urážím a napadám?

Jaký že soudruh se „skoro živil“ spoluprací s naší Státní, když spolupráce s bezpečnostními orgány byla pro nás komunisty PRVOŘADOU stranickou povinností?!

Kdo schvaluje zlodějinu socdemáků, těch ZAVILÝCH nepřátel dělnické třídy?!?!

Prostě, občane Hledíku, máte očividně nějaké problémy. Zkuste se vzpamatovat sám, ať nemusíte navštívit kapitalistickou nemocnici – tam by Vás sedřeli z kůže nebo praštili rentgenem.

Až se uzdravíte, tak se opět přihlaste do diskuzí, dříve ne.

Míru zdar!

R. Hledík 15.10.2017 16:22

po roce 1948 komunisté hlásali, že kostely a kláštery je nutno ZBOŘIT !!! Také jich minimálně 8.000 odstřelili při tankových estrádách, hlavně v pohraničí. Jinak je všechny vykradli, v některých zřídili chlévy, nebo polepšovny, neb učňovské ubytovny. Lesy zplundrovali, rybníky pohltilo bahno nebo zarostly plevelem. Vláda by měla církvi uhradit miliardové škody a starým bolševíkům, kteří ukradli obrazy a sochy v kostelích a klášterech, by měla přikázat jejich navrácení, včetně uhrazení oprav a zaplacení zápůjčného

S. Tomáš 15.10.2017 16:52

Je to tak, lepší vrátit původním majitelům než darovat novodobým zbohatlíkům z StB, jako je Babiš.

P. Pruner 15.10.2017 18:46

Tady se ovšem vede diskuse o tom, zda řád se všeho všudy 13 členy přišel o velký majetek před nebo po 25.2.1948. Pro mne jako laika je zajímavé, že ač církve dostaly miliardy náhrad za nevydaný majetek tak se o něj navíc v některých případech soudí.

M. Lucky 15.10.2017 20:42

To je jednoduche, Prunere, tento majetek nebyl do tech miliard vubec zapocitan, kdyz si stat myslel, ze to patri jemu!

P. Pruner 15.10.2017 22:49

Vaše věta zní jednoduše a logicky. Nicméně nikdy nikdo nedosáhl, aby byl zveřejněn seznam církevního majetku k restituci, aby bylo jasné co se vrátí a co se nevrátí, ale poskytne finanční náhrada v rámcim toho balíku tuším 70miliard. Nebo Vy o nějakém odkazu víte (třeba mi v pozdější době unikl) ?


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...