Pátek 30. října 2020svátek má Tadeáš 11 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Rezortům vezmu peníze, zmrazím mzdy

Ministr financí Eduard Janota chce přijmout opatření, aby deficit rozpočtu na příští rok nepřekročil 170 miliard Kč. Janota to řekl v dnešním pořadu Otázky Václava Moravce s tím, že některé kapitoly rozpočtu přijdou až o dvacet procent. Hodlá také zmrazit mzdy či všem rezortům odebrat peníze za takzvaná neobsazená místa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan 24.5.2009 21:56

Proč je tam drží

Proč se drží tolik celníků, trhovce z Viednamu již poblázili a co budou dělat?  Mají jistě dobré platy, a vlastně neví svoji náplň práce. Finanční úředníků je stále více, přestože daní  a podnikatelů je stále méně, různými odpočty a slevama prakticky daně vrací, na to by mohlo stačit pár lidí a PC. Asi tolik úředníků co je dnes vedoucích na jednotlivých úřadech, kteří vznikli pochybnými konkurzy. Stejně by se dalo mluvit o jednotlivých ministerstvech, ředitelstvích,  Městkých úřadech apod.  

Mrtvé duše si dnes může dovolit jen stát s lidmi resp. úředníky, kteří se sami podílí na rozkrádání.  

venoch 25.5.2009 0:49

Re: Proč je tam drží

No vidite a to jeste si nas stat sam tiskne penize, aby tohle vsechno zaplatil....jenom nevim, kdo bude za chvili zivit ty vsechny lidi, nove natistene papirky asi ne, ze?

Mistr Jan Hus 24.5.2009 21:06

Češi budou žít ještě ve větší bídě než žijí a dobře se zde

budou mít akorát Židé a cigoši, ne? ;-D

Kendy 24.5.2009 20:06

Opět populistické kecy

Letošní 3,5% přidání vyšlo na 2,7 miliardy. Tato částka příští rok při zmrazení platů zachrání státní rozpočet ? Aby se zastřelo rozhazování státu v jiných oblastech, tak se lidem opět předhodí pseudoproblém. ;-O

georg88 24.5.2009 20:02

Konečně se tam objevil chlap, ...

... který mluví jsně zřetelně, konstruktivně, inteigentně a jasně, je to v jasném protikladu proti všem dřívějším pytomům a integrálním idyotům, kteří maskovali za mrak souvětí žalostný stav národního hospodářství. Jsem pro vládu odborníků a ne plitických straníků.

Kanuk 24.5.2009 19:00

některé kapitoly rozpočtu přijdou až o dvacet procent.

Mezi nimi budou určitě sociální výdaje, jak předvídala moje křišťálová koule.

Ach jo (bls1) 24.5.2009 17:31

Hra čísel

Při nulovém růstu výpadek daňových příjmů 100 miliard? Jak je to možné? Protože pravicová vládní koalice plánovala pod svým vedením pochopitelně větší růst (krize nekrize) příjmů než byl pod nějakou levicovou vládou? K tomu výpadek příjmů za pojistné (které pravice stále snižuje) 60 miliard. Plánovaný schodek byl 38 miliard. To máme 100+60+38 = 198. O jakém schodku 223 miliard je tedy řeč?

Jan 24.5.2009 21:58

Re: Hra čísel

!

Leon 24.5.2009 16:15

Evropští poslanci - obraz duchovní bidy

Dnes jsem se díval na politickou diskuzi na TV Prima s budoucími kandidáty do EÚ parlamentu ( Železný, Hybášková, atd.).

a skutečně jsem se podivil o jaké neukázněné, populisticky laděné a v

neposlední míře i nedovzdělané lidi tu jde, kteŕí nejsou schopni zachovat ani tu

nejmenší míru vzájemné tolerance, úcty a informovanosti, překřikují se

a skákají si do řeči, aniž by  podali relevantní informaci - snad jedině p. Hybášková ukázala schopnosti a znalosti, které ji do Brusellu kvalifikují a proto ji doporučuji zvolitVV

Janda 24.5.2009 16:35

Re: Evropští poslanci - obraz duchovní bidy

a co?

v Japonsku se i fackují, tady to bohužel jěště tak daleko nedošlo...

Ivan Nový 24.5.2009 17:13

Ha, ha, ha, ...

Hybášková vystupovala jako nějaká svazácká funkcionářka v červnu 1989 :-)))) Určitě všichni eurokrati jsou takoví blbové, jinak není možné, aby EU produkovala takové kraviny :-))))

Ronaldo 24.5.2009 16:03

Zmražení platů je snad samozřejmé, ne?

Když má firma vážné finanční potíže, tak také nezvyšuje platy. Stát (i když ne vlastní vinou, aspoň ne bezprostředně) finanční potíže mí (výpadek 15% daňových příjmů), no tak rozhodně nebude platy přece zvyšovat. To pochopí snad i malé dítě. Platy se mohou zvyšovat v období ekonomického růstu a ne dnes. Např. v Lotyšsku se muselo všem státním zaměstnancům 20% škrtnout... Jak vůbec může někdo chtít zvyšovat platy v době, kdy se ekonomice nedaří...???

al 24.5.2009 16:35

Re: Zmražení platů je snad samozřejmé, ne?

To máte pravdu, že když má firma finanční potíže, že nezvyšuje platy. Ale bohužel na druhé straně, když  lidi nebudou mít peníze, zas nebudou kupovat výrobky té firmy a firma nakonce zkrachuje, tak jak z toho ven.

Ivan Nový 24.5.2009 17:11

Re: Zmražení platů je snad samozřejmé, ne?

Nové nápady, inovace, práce a snažení, riskování, změna zaměstnání ...

Kanuk 24.5.2009 19:10

Re: Zmražení platů je snad samozřejmé, ne?

změna zaměstnání ...Jo, pane Nový, ono se to hezky píše. Ale kde nic není, ani čert nebere. Vy ovšem budete namítat, že dělňásek od montážní linky může dělat nějakého IT managora, stačí jen se otočit na podpatku. Jo, tak se to dalo dělat za komančů, zejména, když byl někdo ve straně, čím výš, tím líp.

jsk 25.5.2009 8:26

Re: Zmražení platů je snad samozřejmé, ne?

To přirovnání nesedí! Stát totiž snižujej své příjmy (daně), odpouští daně apod.Navíc, když firam nemá prostředky zastaví své projekty, stát ne. Předpokládá, že jeh lidé budou dělat  zadara! Proč stát nepropouští policisty, učitele, požárníky a úředníky? Protože mají mnmoho "zakázek", ale stát je nechte zaplatit!

Oldthinker 25.5.2009 9:57

Re: Zmražení platů je snad samozřejmé, ne?

Není to o škrtání, je to o kázání vody a pití vína.

Až lidé uvidí, jak si také top managementy všeho druhu škrtají 20% svých prebend, odměn, náhrad, atd., tak unesou škrtání vlastních platů mnohem snáz než dnes. Zatím vidí pravý opak: vy se musíte uskromnit, aby jsme se my měli ještě lépe než dnes. Zatím vidí na plné pecky základní ekonomický princip demokracie (privatizace zisků, socializace ztrát). Zatím vidí, jak ti co krizi způsobili, říkají "je krize, probuďte se" těm co krizi nezpůsobili. Za takových okolností i malé dítě pochopí, že demokratická tzv. "protikrizová" opatření se nesetkají s porozuměním.

Martin 24.5.2009 15:24

to bylo tak:

Celé dlouhé roky říkali ekonomové vládám ČSSD: Nezadlužujme se, pokud ekonomika šlape, růst nebude trvat do nekonečna - jednou příjde i recese - a sakra se nám bude hodit polštář vytvořený v silných letech. Celou tu dobu ekonomové apelovali na socialisty, aby provedli nutné reformy v době ekonomického růstu.... Ale ČSSD populisiticky neodpovědně tvrdila, že "zdroje tu jsou" - Špidla, "dluhy stát nemusí platit, může si znova půjčit", "reformy nejsou nutné" - Paroubek. A nakonec na to došlo: Jsme v celosvětové recesi - reformy v nedohlednu a dluhy kam se podíváš... Opravdu děkuji populistům z ČSSD za situaci, do které nás dostali - a přitom si ti demagogové dovolí ještě házet vinu na politickou konkurenci.

Lev 24.5.2009 15:49

Re: to bylo tak:

Tak tak. Socani i svou modlu - pomýleného ekonoma Keynese- , který kázal přebytek při růstu a deficit při recesi, poslouchají jen z té druhé půlkyl: jejich heslo je deficit, drancování a rozhazování pořád, jen když budou hlasy.;-)

Martin 24.5.2009 16:01

Re: to bylo tak:

Zeman věděl, kdo byl Keynes -  znal jeho teorii a částečně se jí i řídil. Špidla pravděpodobně znal jen to jméno. A Paroubek na Keynese absolutně kašle. Keynes totiž nebyl hlasatelem nějakého nesmyslu, ale legitimního ekonomického názoru - Paroubkovská ČSSD bohužel ale nevychází z žádného ekonomického plánu - vychází pouze z toho nejsprostšího populismu.

Ronaldo 24.5.2009 16:05

Re: to bylo tak:

To je z toho, že se při volbách strany musí podbízet nejsprostším a nejhloupějším vrstvám. Keynes aspoň tvrdil, že v době růstu mají být rozpočtové přebytky. Socialisté tvořily rekordní deficity v době rekordních růstů jen proto, aby se zavděčili nejspodnějším společenským vrstvám...

Jan 24.5.2009 15:17

židé nás vykradli - stát je BANKROT !! Chybí 170 miliard !!:

židé nás vykradli - stát je BANKROT !! Chybí 170 miliard !! Židovský mafiáni jako Vladimír Železný a Ronald Lauder podovdem vylákali na státu 11 miliard v souvislosti s izraelskou TV Nova, Richard Salzman a Barak Alon ukradli z tehdy sátní Komerční banky 9 miliard, na Slovensku totéž a v Maďarsku dokonce jednu banku položili úplně " Nejsou peníze na platy policistů, státních zástupců, soudců a úředníků a někdo by ty zlodějny měl vyšetřit a peníze do státního rozpočtu vrátit ! Nejvíc na to doplácíme my Moravané, Morava je zbídačená a okradená židovskou mafií z Prahy !

Lev 24.5.2009 15:25

Re: židé nás vykradli - stát je BANKROT !! Chybí 170 miliard !!:

Člověče tys asi ten Jan co sepsal Apokalypsu.;-P

mod 24.5.2009 15:12

zmrazit mzdy především

všem modrým zlodějům,kteří okrádají své zaměstnavatele,tím že tráví čas na inetu tupými kecy o tom,že zlodějna se vyplatí;-D

Lev 24.5.2009 15:08

Vzácný ministr

Pan Janota pravděpodobně nemá politické ambice a nemusí se chovat populisticky. Díky tomu naváže na předchůdce Kalouska, zasadí se o ozdravování rozpočtu a udělá pro překonání krize víc než všichni ostatní dohromady.  :-)

Kanuk 24.5.2009 19:17

Re: Vzácný ministr

naváže na předchůdce Kalouska,...no, pěkně děkuju. Padáky, 8O G církvím (za provizi) atd.

dupro 24.5.2009 14:31

info z debaty na Primě :

ČR přispěla v r. 2007 do kasy EU částkou 31 mld Kč. Zpět na dotacích dostala prostřednictvím Min. pro místní rozvoj 2 mld Kč. V porovnání s námi - v rámci pomoci rozvojovým zemím vyplatila EU v témže roce  Egyptu 600 mil. Euro (informaci uvedl Železný).

Zbytek si přeberte sami.

franta 24.5.2009 14:29

elsopo

nemachroval si nedavno jak pujdes nekam za more? Ze uz tam nejsi tam by potrebovali tve ekonomicke rady:-D:-P Dej si novej nick nebo priste nemachruj modra hlavicko:-D:-D:-D

elsopo 24.5.2009 14:33

Re: elsopo

v čechách daně neplatím, jsem mexický podnikatel, mám jejich IČO :-)

Housa 24.5.2009 14:48

Re: elsopo

A nemate strach z veprove chripky?


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...