Neděle 20. září 2020svátek má Oleg 22 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Rok 2011: čas tvrdého šetření v Česku začíná

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 21
  • Poslední: 27.9.2010 0:59
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Dubanová 27.9.2010 0:59

škrty a škrty?

proč najednou nějaké škrty - v prosinci roku 2008 jste říkal a to pro všechny deníky, že se ČR ŽÁDNÁ KRIZE NEDOTKNE - ŽE ČR BUDE POUZE POMALEJI BOHATNOUT! a najednou,škrty a to docela nemalé?

škrty bych viděla jako rozumné, pokud by tady byl skutečně pořádek - ale takto, když stát a to absolutně bezskrupulózně - ZTRÁTY Z PODVODŮ A ZLODĚJEN - převádí, pomocí ŠKRTŮ NA LIDI, NO TAK TO SE - A NEJENom MNĚ VELICE NELÍBÍ..Pokud ČR nebude skutečně právní stát - pokud tady nebudou nadále respektovány zákony - nebudou trestáni zloději a podvodníci - nebude zrušen SMĚŠNÝ DOVĚTEK trestního zákona - o "prokazování úmyslu"! Tento směšný dodatek není součástí trestního zákona v žádné demokratické zemi - Protože pokud někdo krade, či podvádí, TAK POUZE PROTO, ŽE CHTĚL KRÁST A PODVÁDĚT A NE, ŽE se spletl, či že NERAD!!!!!!!!! - Pokud nebudou respektovány zákony - potrestáni zločinci - jejich nakradený majetek zabaven - potud nemají škrty žádnou cenu.. Na jedné straně se bude krást - zlodějům a podvodníkům NAKRADENÉ ZŮSTANE - a na straně druhé se bude ŠKRTAT.. - TO NEMÁ ŽÁDNÝ VÝZNAM -jen ten, že ZLODĚJI BUDOU NADÁLE BOHATNOUT A SLUŠNÍ LIDÉ - BUDOU DÁLE více a více CHUDNOUT!! to bude jediný smysl Vašich škrtů, pane§§§§§§§§§§§

T. Lycka 23.9.2010 11:15

Největší prasárna ohledě šetření je u mateřské.

Člověk vydělávající více jak 19tis platí velké daně a nemá nic. Socka bude brát a státu nic odvádět. Odporný to populistický tah...

M. Martinovská 23.9.2010 23:07

Prasárna? Správný krok!

To nemá být nějaká plošná podpora nebo náhrada mzdy, ale dávka v nouzi. Vždycky mi tahle dávka přišla snad nejvíc nesmyslná - mám dítě, tak státe, zaplať!  Dítě mám přece kvůli sobě a ne kvůli podpoře od státu! Který živočišný druh tohle dělá? Většina druhů kromě našeho se rozmnožuje prostě protože chce.

A. Riedel 23.9.2010 11:12

Pořád ještě málo

Podle mne je zatím pořád ještě slabé, ale zdá se, že se vláda aspoň rozjíždí. Doufám, že časem dojde mimo jiné na další rapidní snížení sociálních dávek pro nemakačenky. Vzpomínám si na repotráž v Lidovkách někdy z dubna, kdy jakýsi nezaměstnaný hlupák, co měl v sobě už v jedenáct dopoledne v sobě pět piv (kde na ně vzal?), nevybíravě spílal vládě. Nevím, co si myslí, který podnikatel by měl zájem takového idiota zaměstnat? Já bych mu nedal ani korunu, ať skončí někde v příkopu...

M. Frank 23.9.2010 8:17

Houby šetření

Žití na dluh vesele pokračuje a státní bankrot je neodvratitelný, pouze se o pár měsíců oddálí. Odhaduji že nastane kolem roku 2016 za vlády doktora Ráta.

Z. Válek 23.9.2010 8:21

Re: Houby šetření

Takového doktora zde nemáme.

M. Frank 23.9.2010 8:47

Re: Houby šetření

Nebojte se, on se nějakej takovej doktor objeví :-)

M. Prokop 23.9.2010 8:52

Re: Houby šetření

Kéž by.

M. Prokop 23.9.2010 8:54

Re: Houby šetření

Neodvratitelný není. Ale platit přes 100 miliard (letos přes 70) na úrocích za socany nadělané a prožrané dluhy mě opravdu dost sere.

P. Boublíková 23.9.2010 7:56

Konečně

už byl nejvyšší čas.

T. Lycka 23.9.2010 8:15

Re: Konečně

Nemůžu sdílet Vaše nadšení...

P. Zeman 23.9.2010 8:25

Re: Konečně

Tady asi nejde o nadšení, ale o nutnost

Z. Válek 23.9.2010 8:20

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

 Pokud vláda nepříjme i opatření na příjmové straně rozpočtu, pak se nikam nedoklopýtá. Kde je např. zavedení progresivního zdanění příjmů atd?

M. Frank 23.9.2010 8:29

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Při zavedení progresivního zdanění by musela vláda zastropovat pojištění na 1,5 násobku dle směrnice EU a zrušit daňové odpočty - byla by to trojitá progrese. Jinak si spočítejte, že až do výše platu 160tis měsíčně má ČR největší progresi daní v celé EU. Zajímavé je, že nejmenší progresi mají ve Švédsku, tam jsou daně tak vysoké, že progrese v podstatě nejde zavést. Můžete použít mzdové kalkulačky jednotlivých států.

Mýty o sociálně demokratických zemích

Mýtus č. 1: Švédsko má systém progresivního zdanění.Ve skutečnosti je švédský daňový systém jedním z nejméně progresivních v průmyslovém světě. Většina obyvatelstva platí jen jednotnou městskou daň, která podle toho, v které části Švédska to je - dosahuje od 28 do 32 procent. Když příjem převýší určitou hranici, zaměstnanci musejí platit národní daň z příjmu ve výši 20 procent z veškerých příjmů, převyšujících tuto hranici. Tak existují ve Švédsku jen dvě daňová pásma. Vzhledem k tomu, že jen menšina obyvatelstva platí národní daň z příjmu, švédská vláda vybírá většinu svých peněz prostřednictvím nepřímých daní – zejména prostřednictvím pětadvacetiprocentní daně z přidané hodnoty. DPH se normálně považuje za regresivní daň, protože chudí většinou vydávají většinu svého příjmu na spotřebu, kdežto bohatí větší částí svých příjmů uspoří. To znamená, že chudí věnují daleko větší procento svých příjmů platbě DPH než bohatí.

Alespoň teoreticky je americký daňový systém progresivnější než švédský. V Americe je víc daňových pásem při dani z příjmu a daně z prodeje zboží (sales tax) jsou relativně nízké. Ve Spojených státech vybírají daň z prodeje zboží vlády jednotlivých států, a tyto daně obyčejně dosahují jen 5–10 procent. Některé státy dokonce ani nemají daň z prodeje zboží. Samozřejmě, ve skutečnosti není americký systém také velmi progresivní, protože v němž existuje tak velké množství mezer, že skutečně bohatí lidé neplatí skoro žádnou daň z příjmu.

Z. Válek 23.9.2010 9:00

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Nejsem žádný odborník na problematiku zdanění příjmů, ale toto pouze pravicové pojetí nápravy státních financí na úkor spíše levicové části populace se mi nezamlouvá. Náprava  financí by se měla stát celospolečenským zájmem, a to na úkor všech složek naší společnosti bezezbytku.

M. Frank 23.9.2010 9:16

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Váš problém je, jak ty bohaté přimět, aby se s vámi podědlili o své bohatství, prostě chcete výpalné. Vaše pojetí nápravy ale není levicové, je pouze zlodějské. Myšlenka sociální spočívá v solidaritě, nikoliv v přerozdělování. Solidaritě mladých se starými, zdravých s nemocnými, bohatých s chudými, nikoliv pracovitých s lemply, nebo poctivých se zloději.

Z. Válek 23.9.2010 9:38

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Ale notak. Možná, že jsem se špatně vyjádřil, ale samozřejmě jsem měl na mysli solidaritu méněpříjmových s vícepříjmovými. Napsal jste to sám. Solidarita bohatých s chudými. Funguje to tak v celém civilizovaném světě. Mně se líbilo takové přirovnání, které zde kdosi kdysi napsal a které to vystihuje celkem velice dobře. Přes potok široký 3 metry leží dvě fošny. Jedna má 4 m a druhá 3,20. Co se stane, když obě zkrátíme o půl metru?

P. Boublíková 23.9.2010 13:35

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Jenže se nebude krátit o půl metru, nýbrž o 5 % (taky jen příklad). Zkrátka úměrně, a ne všem stejně.

Takových rádobytrefných příkladů se dá na každou situaci vymyslet libovolné množství právě tak, jak se vám to hodí. Jestliže zkrátíme obě fošny o 5 %, ani jedna do potoka nepadne.

Jinak pokud jde o progresivní daň, tak jak byla navržená sociální demokracií by přinesla do rozpočtu 4 mld. (odhad Janoty) až 6 mld. (odhad ekonomických expertů ČSSD). Janot amluvil o psyvhologickém efektu a měl pravdu - jenom by s euzacpala huba zásvistivcům, skutečný význam pro rozpočet by byl marginální.

M. Prokop 23.9.2010 8:55

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Kde je? Čím dál, tím lépe.

Výnos (skoro) žádný, škody značné. Vějička pro závistivé levičáky, nic víc.

R. Folwarczna 23.9.2010 10:32

Re: Je to vpořádku jen z 50 %

Pane Válku, zkuste se na to podívat logicky. I když budou vysokopříjmové skupiny platit na daních stejné procento, jako průměrně vydělávající, pořád budou platit víc. 20% z miliónu je 200 000, kdežto 20% z prdu je zase prd. Navíc nikdo není takový pitomec, aby se nechal odírat donekonečna, takže když bude stát zvyšovat daňovou progresi, moc těch, jichž by se to týkalo, mu tady nezbyde.

S. Smutná-Vaňátková 23.9.2010 7:45

Zvykejte si otroci , že všechno začne být standard...

stejně, jako když chlapci "maminky Mauerové" brali týrání jako standard, že to tak má být..jako nutné zlo..jak říkal kdysi jeden z psychologů v TV......velmi dobře si ty slova "nevím ani proč"...PAMATUJI.....1+1..

http://orgo-net.blogspot.com/2010/06/bilderbergove-uz-se-boji-odhaleni.html

V Česku jsou houbařské žně. Podívejte se, kde rostou nejvíc

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když zaprší a pak se oteplí, přijdou houby, shodují se mykologové. A opravdu přišly. Nejvíc je hřibů smrkových. Velké...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...

Nemá smysl sportovce zavírat do karantény, říká fyzioterapeut Kolář

Fyzioterapeut Pavel Kolář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Fyzioterapeut a léčitel slavných sportovců Pavel Kolář míní, že opatření proti viru jsou nekoncepční a budou mít dopady...