Diskuse k článku: Rozhodnuto. Španělské banky má zachránit 30 miliard eur

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 13.7.2012 9:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kottas 13.7.2012 9:43

Smrtelná křeč euroregionu narůstá...

Vláda ČR drží své obyvatele na krátké uzdě, sebrala jim všechny výdobytky před rokem 1989 i po roce 1989 a pořád je jí málo.

 A tak se kouknem do Španělska a Řecka - zkontrolovat mzdy a důchody. Budeme pouze zírat.....a miliardy k nim tečou a tečou.....

J. Kottas 10.7.2012 22:38

Kdypak dostanem něco my?

P. Fiala 10.7.2012 9:06

Škoda, že není uveden stav "oběživa" EURO na planetě

EURO je druhou nejvyznamnější mezinárodní rezervní měnou, po USD, na planetě. Podobně jako USD je měna "vyvážena" za hranice Eurozony (i za hranice EU) coby velmi exkluzivní zboží. (a dělá tak silnou konkurenci USD).

Jistě by si čtenáři rádi udělali představu kolik bylo Euro vydáno do oběhu do jednotlivých států Eurozony od počátku. Kolik Euro zůstalo v Eurozoně a kolik Euro je mimo Eurozonu, kolik je v celé EU a kolik mimo EU. A kolik Euro (či jiné měny) bylo získáno z "prodeje" Eura, neb i za Euro je možno nakupovat ropu i plyn (není nutno měnit Euro za USD). Též i jaký bude pravděpodobný trend prodeje EURO mimo hranice Eurozony může leccos objasnit v pohyběch oběživa měny Euro.

http://econ2.wordpress.com/2012/03/11/cr-a-czk/

J. Kanioková 10.7.2012 8:29

Zajímavý článek k Německu –

projednávání souladu ESM a fiskálního paktu s ústavou – Napjatá atmosféra mezi vládou a soudnictvím: Před slyšením o trvalému záchranné fondu ESM a EU fiskálním Paktu. Stížnosti o nátlaku na soudce. Obávají se vážných následků, pokud Karlsruhe (soud) zpomalí “záchranu měny”. – Z komentáře pod článkem - Proč se zachraňují banky? Německo nyní má zachraňovat PIIGS banky? Státní dluh Řecka, Irska, Itálie, Portugalsko a Španělsko = € 3.5 bilionu, bankovní dluh je € 9.2 bilionů dolarů, takže je to asi € 14 bilionů dolarů. .... http://jdem.cz/vrka4

------------------

Evropske imperium znamená válku -- Nejsilnějším ESEM zastánců evropského PROJEKTU JE obvykle tvrzení, Ze nacionalismus vede k válce, zatímco budování evropského společenství k Míru. Proto nám vsechny ztráty, které jsme utrpěli v Bruselu kvůli Oblasti Občané demokracie, suverenity transparentnosti, nakonec vynahradí ušlechtilý Cíl: Mír v Evropě. Tento předpoklad však JE založen Na omylu. Války nezpůsobuje nacionalismus, pivo ambice vybudovat Evropske Impéria. Vyvolává JE snaha upnout národy ZA každou cenu dělat SPOLEČNĚ svěrací kazajky. Jednoduše řečeno, Války způsobuje evropský projekt samotný....http://jdem.cz/vrqg5 ¨

-------------------

Dvě třetiny Britů by si přály, aby vláda před koncem svého funkčního období vyhlásila referendum o setrvání Británie v Evropské unii. Ukázal to průzkum společnosti YouGov, o kterém informuje server The Telegraph.

Z. TrSek 10.7.2012 11:22

Re: Zajímavý článek k Německu –

80% skotu si preje odejit ze spolecenstvi Velka Britanie. O severnich irech nemluve. Jakekoliv referendum o setrvani v EU bude v techto regionech spojeno se setrvani v GB. Tohle zadny politik v Londyne neriskne. A to opomijime fakt ze Londynska City je az bytostne zavisla na EU. Kdyby odesli okamzite by se zridilo financni centrum ve Franfurktu nebo ve Francii (mozna Starsburg) a na fin. Transakce mimo EU by se zavedli dane. Jaste si myslite ze briti obetuji 15% HDP kvuli necemu jako je okamzita nalada obyvatelstvi.

Jinak nik si nepreje odchod GB z EU vic jako ja. Jsou to jen okopavaci kotniku proto taky si tak dobre rozumeji s klausohujeri.