4. září 2013 14:54 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Rozpočet nám vychází lépe, než se čekalo, říká Rusnok

Rusnok po hlasování o důvěře vládě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rusnok po hlasování o důvěře vládě | foto: ČTK

PRAHA Schodek letošního státního rozpočtu bude zřejmě mírně lepší než schválených 100 miliard korun, oznámil po zasedání vlády to uvedl premiér Jiří Rusnok s tím, že přesné číslo není možné v souvislosti s čerpáním peněz z evropských fondů říci.

"Očekávám, že bude splněn deficit rozpočtu, respektive bude o něco lepší, ale netroufám si říci o kolik," uvedl premiér.

Dosavadní výsledky rozpočtu jsou podle něj ale opticky lepší díky masivnímu přílivu peněz z EU. "To zlepšení je něco přes 30 miliard. A v tomto kontextu to pokladní plnění není nijak slavné," dodal.

Schodek státního rozpočtu v srpnu stoupl na 36,2 miliardy korun z červencových 27,6 miliardy Kč. Loni v srpnu deficit činil 67 miliard korun. Na meziročním růstu celkových příjmů o 38,4 miliardy na 665,1 miliardy se v srpnu nejvíce podílely nedaňové a kapitálové příjmy a přijaté transfery, a to zejména z EU (o 32,9 miliardy korun).

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…