Neděle 7. června 2020svátek má Iveta, Slavoj 18 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Rozpočet podle KSČM: Nulová daň na jídlo, schodek zaplatí bohatí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 307
  • Poslední: 22.8.2009 13:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
22.8.2009 13:20

tak jinak

Co takhle zakazat KSC a majetek rozprodat, zrusit priplatky k duchodu (vysluhy) pro cleny STB, SNB, PS VB, milici a podobnych zivlu... kazdy komunista take velmi rad odevzda svuj majetek, prece tak to rikal Marx nebo Lenin... a hned bude mensi dira v rozpoctu...

22.8.2009 0:17

Komunisti budou u voleb bodovat

Tak hosani,tahle banda zlodeju v cele s klausem,topolankem i tim magorem  s nadorem na ksiftu tak znechucuje lidem zivot,ze si dneska lidi v trafice mlatili novinama do palic,ze kdyby jen tusili jak tahle revoluce dopadne tak ty studaky umlatej.Koukal sem jak z jara,soudruhum pekne rostou preference.No na jednu stranu musim rict,ze je pujdu volit taky.Takovej bordel a bezpravi sem si pred 89tym neumel ani predstavitTak cest a diky za to ze sme si tu demokracii mohli skusit.JIz jsem syt.

22.8.2009 10:19

Re: Komunisti budou u voleb bodovat

Klidně si vol voly ty trapnej bolševiku.

21.8.2009 15:54

kromě jiného

co tu v diskusi moc nezaznívá.  Dańový systém sám o sobě peníze žádné nevytvoří ani nevezme pokud jde o ekonomiku jako celek . Může svým nastavením pouze přerozdělovat. Celkové snížení daní ( absolutní)  mně peněz v rukou státu, více v rukou občanů a firem. Nulová daň na potraviny je teoreticky možná ba bez problémů . Jen buď tedy nižší příjmy státu a tedy např. nižší sociální dávky nebo si stát vezme své příjmy jinde, aby výpadek dohnal. Pan Dolejš to pravděpodobně sám i chápe tak hloupý snad být nemůže, ale ten populismus je tak lákavý :-( My Vám tu vytvoříme ráj na zemi jako dříve a kdyby se Vám to nelíbilo tak on se plot na hranicích dá udělat rychle .

21.8.2009 14:18

Odřená odrhovačka ČSSD. Ti skutečně bohatí mají

společnosti v daňových rájích, ta střední třída, kterým říkají komunisté bohatí, jsou obyčejní manageři, podnikatelé, živnostníci, na které chtějí přenést daňovou zátěž. Problém je, že jich je v průměru těch bohatších 100000 a se zdražením daní tak vydělají 1,5 miliardy. Výsledek zanedbatelný, dobrý tak pro levicové blbce, kteří si nedovedou nic spočítat, zato dříve byli v sekretariátech okresů, krajů  či v STB. Prohlédněte levicový populismus. V ČR již není bohatých, kteří nemají společnosti v daňových rájích. Je jich kolem 9000 společností. Ti ostatní bojují o přežití, či malý blahobyt. Proč to říkám právě na stránkách lidovců? Protože Cyril je ošklivé levicové kačátko, které by chtělo podvodem být bohaté na restituentce.

21.8.2009 15:24

Re: Odřená odrhovačka ČSSD. Ti skutečně bohatí mají

Stránka lidovců ?????

21.8.2009 19:02

Re: Odřená odrhovačka ČSSD. Ti skutečně bohatí mají

Když vydělají jen 1.5 miliardy, tak tě to nemusí tankovat. nebo si to neumíš spočítat? Studuj chlapče, jinak budeš jen pro smích...

21.8.2009 13:04

...?...

a co rovnou znárodňovat co..?

21.8.2009 12:47

To uz tady jednou bylo

To uz tady jednou bylo a koncilo to bankrotem! nrvbi odvratili menovou reformou - to uz brali nejen bohatym, ale VSEM! A po druhe uz museli od vesla na smetiste dejin - abych pouzil jejich terminoligii!

Ve sve zavisti zapominaji, ze bohati sice jako jednotlivci maji hodne, ale celkove je to strasne malo - je jich totiz malo! Vetsina majetku je mezi stredni vrstvou a chudymi. Tech je na rozdil od tech prvnich hodne hodne! A proto normalni stat se snazi brat tam, kde majetek je. A tam, kde se majetek tvori - to je u podnikatelu musi stat postupovat s citem - jakmile sve naroky prepne pres unosnou mez, tak se vyroba prestehuje do vyhodnejsiho statu a "zazobany" obcan odejte tam, kde ho bude stat min odirat. A vysledek? Chudoba, spina, svrab, nestovice....

Bohatym se totiz da vzit jenom jednou ale tem chudym, kteri jsou odkazani na milost statu se da brat porad! Bohuzel - zni to nesocialne a nesocialni to je, ale tak to funguje a na tom se neda nic zmenit! Ono v ocich "plebejce" vypada par miliard, ktere se daji bohatym navic vzit hodne - ale pro stat s deficitem radove ve stovkach miliard a statnim dluhem pres 1000 miliard ( jenom , rocni urok ze statniho dluhu dela nekolik desitek miliard!!!!) - je pouha kapka v mori, ktera na konecnem vysledku nic nemeni.

Politici by se spise meli zabyvat, jak vytvorit lakave podminky pro podnikatele, jak prilakat cizi kapital,  nez snit o Janosikovi, ktery bohatym bral a chudym daval - to v makroekonomice opravdu nemuze fungovat...... atd. adt.

21.8.2009 9:02

daň z obrat?

...nahradit daň z příjmu daní z obratu. Chápu tedy, že například České dráhy s obovským obratem a většinou i stejnou ztrátou by z obratu zaplatily ještě daň? Podnik, kterému by se nedařilo by tedy brzy odešel do kopru. A podnik, který by prosperoval? Není problém rozdělit, např Škoda auto přední dveře, Škoda auto montáž volantů, Škoda auto konečná montáž.....

Podniky by se té progresi vyhnuly.

21.8.2009 9:54

Re: daň z obrat?

Komouši jsou schopní vymyslet velmi sofistikované způsoby jak zlikvidovat jakoukoli ekonomiku a jakéhokoli bohatšího člověka kdekoli na světě. Vzpomeňme třeba va 50. léta, kdy majitelé činžovních domů měli minimální příjem ze směšně nízkých regulovaných nájmů a k tomu museli platit velmi vysokou daň ze svých domů. Ještě rádi pak své domy "věnovali" státu ...

21.8.2009 12:48

Re: daň z obrat?

No daň z obratu nahradila v 90.tých letech DPH. Takže bude se platit DPH, korporátní daň, a ještě daň z obratu a efektivní zdanění firem bude kolem 80%, jako za komoušů a všechny firmy se odstěhujou.

21.8.2009 8:34

DPH

Snad i podprůměrný ekonom chápe, že lidi mají v pěněženkách jen jedny peníze a nakupují do výše právě těch disponibilních peněz. Pokud zvednete DPH, tak se automaticky zdraží, tím se koupí méně zboží ale za stejné (maximální možné peníze určené k útratě). To povede k tomu, že výrobci budou méně vyrábět a dále budou propouštět. To se zvětší armáda nezaměstnaných bez peněz a ti budou ještě míň kupovat. A spirála krize je roztočená. Čert vem ty ekonomy, co nemají ani základní zkušenosti z praxe a logické uvažování. Nulová DPH je blbost, ale snížení DPH s regulačním faktorem. (to znamená zákonem stanovený pokles ceny o nižší DPH za stejné, nebo obdobné zboží s porušením a sankcí s likvidačním nástrojem pro prodejce) a to na omezenou dobu tak zvané hospodářské krize.

21.8.2009 8:52

Re: DPH

S Vaším příspěvkem souhlasím s vyjímkou zmínky o nulové DPH. Mám to chápat tak, že britové jsou blbci, protože mají nulovou daň na potraviny? Navíc celá západní Evropa má progresivní daň z příjmu ( GB až 45%). Co s tím? Současná krize potvrzuje, že rovná daň je při kolísání trhu velmi problematická.

21.8.2009 9:05

Re: DPH

Ono pokud máte státní rozpočet postavený na státní správě která  vše co podnikatelsý sektor vytvoří sežere, státní zakázky díky překupničení dodavatelů staveb jsou předražené, dále máte komfortní sociální systém, tak nějaké ty daně musíte vybrat. DPH je jedním ze zdrojů. To by se musela udělat opravdu už ta reforma, ale současná politická garnitura propojená na podnikatelské loby o to nemá zájem. Co takhle prodat ten prakletý ČEZ, který z firem díky dohodnutým cenám s partajemi ždíme firmy a občany a ty pak nemají na udržení zaměstnanosti a lidi na utrácení. To se to bude vytvářet zisk v ČEZu když v nákladech nebudou výdaje za emisní povolenky, které jsme jim darovali, aspoň si bude moci MNG zvednou plat aspoň na 50mil. měsíčně. Pak se koupí zase ten nějaký "odpustek" třeba na zase nějakou to soukromou školu, kterou světe div se vede synáček nějakého politika.

21.8.2009 10:58

Re: DPH

Nejsem přesvědčen, že nejlepší řešení je prodej ČEZu. Spíš mně napadá, co by se stalo, kdyby si ČEZ ty povolenky musel koupit. To bychom mohli mít rozpočtový schodek o 68 miliard, že. No, ale co bysme s tolika penězi dělali?

21.8.2009 9:59

Re: DPH

Systém kdy většina lidí neplatí skoro žádné daně a nejpilnějších 10.000 lidí platí progresivní daň je absurdní, od těch 10.000 lidí toho moc nevyberete ani kdyby platili sebevyšší daně - miliardáři podnikají stejně jako právnické osoby a zdanitelné příjmy coby fyzické osoby mají minimální.

Když už vysoké daně, tak pro všechny - viz. třeba Švédsko http://blog.ihned.cz/c3-35734590-YBoska_d-svedska-dan-z-prijmu-a-norske-bohatstvi

21.8.2009 10:08

Re: DPH

Vysoké daně snižují spotřebu protože zdražují výrobky

21.8.2009 8:13

Když si čtu

některé příspěvky, zdá se mi, že byla stále ještě málo zveřejňována Pohádka o daňovém systému, takže příznivci KSČM a ČSSD čtěte a bděte: http://www.lepsizivot.com/pohadka-o-danich/ a hlavně MYSLETE!!!!

21.8.2009 15:36

Re: Když si čtu

Obávám se, že mnohým lidem to prostě nevysvětliíte. Oni uvažují přesně jako v té pohádce.

21.8.2009 8:08

Logické řešení

Na konjunktuře minulých let mnoho našich firem a jednotlivců velmi zbohatlo. Teď, když je zle a řádí krize, by tyto firmy a bohatí lidé měli naopak republice pomoci formou vyšších odvedených daní krizi postupně překonat. Ti, kteří žijí v nuzných podmínkách a námezdně pracují pro zámožné podnikatele, toho ze svých kapes moc dát nemohou. Zdražit jim zvýšením DPH potraviny a ostatní zboží, jak navrhuje ministr Janota, je uvrhne ještě do větší bídy. KSČM navrhuje, jakou cestou bychom se měli dát. Věřím, že poslanci komunisté v parlamentu pro návrhy vlády a potažmo ministra Janoty,  ruce nezvednou.

21.8.2009 9:49

Re: Logické řešení

Problém je, že ti opravdu bohatí mají své firmy - právnické osoby - registrované v daňově výhodných zemích po celém světě a výše daně z příjmu v Česku je jim celkem buřt. To co navrhují komouši by jako vždy postihlo jen a pouze vyšší střední třídu - vzdělané zaměstnance a pilné a šikovné živnostníky.

21.8.2009 7:55

K článku

Souhlasím s tím zvednout daně firmám s mld obraty.Těm daně ODS snížila -tím se jim zvíšili zisky,které bohužel odtékají z ČR ,protože většina těchto firem je zahraničních.Jsou to především banky ČS,KB,ČSOB,stavební giganti SKANSKA,EUROVIA,OHL,Metrostav apod.A to chtěli zavédst rovnou 15% daň- celá střední třída by doplatila výpadek příjmů a to v DPH.Naopak velké přijmy těchto firem by byly ještě větší.A pravicová chudina  byla spokojená ,když jim Tlustý ukázal kolečko.Jinak DPH u potravin na 0 je blbost stačí stlačit na 5%,daňová progrese ano-takový ředitel banky s přijmem 12 mil Kč /rok by asi měl odvédst na daních více.Takto vybrané daně by se ale neměly roztočit v sociálním sistému- v dávkách apod.

21.8.2009 8:14

Re: K článku

To jsou ti překupníci, kteří akorát všechno nakoupí, obléknou sudodavavtele do svých montérek a zinkasují obchodní marži a zisk. Ti akorát mají velký obrat za překupčení a prodažování hlavně státních zakázek, které získávají od modrých a oranžových kamošů.

21.8.2009 7:52

Hlavně nechválit

Komunisty nemusím, ale za 20 let novodobí vládci (skrytí členové a sympatizanti dřívější politiky KSČ) prohospodařit 3,7 bil. Kč to je taky frajeřina.

(2 privatizační vlny státního majetku za 2,5bil Kč a k tomu 1,2 bil státního dluhu).

21.8.2009 7:43

Jedinou výhodu by to mělo

tak snad jedinou výhodou by bylo, že při zavedení daně z obratu by se omezilo "překupničení", to že se nakupují subdodávky s vysokou marží které předražují výsledné ceny zakázek a až o desítky a stovky procent. To by mohlo vést k tomu, že by investoři nakupovali subdodávky přímo. Ale stejně to memá šanci,

21.8.2009 7:37

Jedinou výhodu by to mělo

21.8.2009 6:53

Zapoměli dodat, ...

... že bude potřeba zavřít hranice, aby ti, kterým se to nebude líbit nemohli utéct. Dále bude potřeba zákon, že až bude firma z česka utíkat kvůli daním, fabriku i s vybavením tu musí nechat. Bože, ti bolševici jsou stejně blbí jak byli před 89.

21.8.2009 7:44

Re: Zapoměli dodat, ...

ne, jsou ještě blbější.

21.8.2009 6:09

rozpočet KSČ

Zapomněli na jednu drobnost. kde vezmou peníze, když se nenebudou platit daně z potravin. To budou rozdávat žebračenky? Jsem pamětník komunistického hospodářství. V roce 1948 se ujali vlády. Majetek po odsunutém německém obyvatelstvu a ukradený majetek čech dokázali rofofrovat za pět let a přivedli zemi  k bankrotu. Udělali měnu a okradli i drobné střadatele. Do té doby lístkový systém zajišťoval, že jste na lístky koupili alespoň základní potraviny.  Po mně se jste nekoupili bez fronty vůbec nic a pokud jste chtěli maso,stávali se fronty od večera. děkuji, nechci. Už to tu bylo.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...