Diskuse k článku: Rubl je na tom nejhůř v historii. Rusy ničí sankce i levná ropa

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 24.10.2014 15:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Č. Ludvík 16.10.2014 1:02

O ropě

Země, které si spokojeně žijí jen z ropy a nedokážou toho daru včas využít k investicím do průmyslu, do vývoje a výzkumu, do školství ... jednou pěkně zapláčou. Stačí aby se třeba objevila nová generace baterií. Budou mít stonásobnou kapacitu, životnost dvacet let, nabité budou za minutu atd., a ke všemu budou nesmírně levné... (Jednou to přece přijde, ne? Už je to na spadnutí.) Co se pak stane? Povede to k boomu elektromobilů, ostrovních solárních systémů, začne se konečně naplno využívat sluneční energie. A zájem o ropu a plyn bude klesat a klesat ...

R. Tichý 24.10.2014 13:08

Re: O ropě

Třeba je zachrání zájem o přesýpací hodiny ;o)

M. Košťál 24.10.2014 15:07

Re: O ropě

a sčot se opět stane hitem.

M. Jelínek 16.10.2014 0:31

je tak dál

agresora je potřeba zničit v začátku --.......

K. Vyšata 15.10.2014 15:24

Ještě pro dokreslení ruské situace

porovnejte zadlužení Ruska a USA, jejich peněžní rezervy s přetíženými tiskárnami na dolary.

P. Hájek 15.10.2014 18:25

Re: Ještě pro dokreslení ruské situace

No jo, ale ty vyhlídky. Ruský dolarový polštář se tenčí obrovskou rychlostí, cena ropy letí dolu, težba ropy v USA a Kanadě letí nahoru závratným tempem. Krom toho je USA zatím stále světová velmoc téměř ve všech ohledech. To se o Rusku opravdu říci nedá...

K. Vyšata 15.10.2014 21:23

Re: Ještě pro dokreslení ruské situace

Vůbec nezpochybňuji ztráty které Rusko postihly působením sankcí. Jenže propagandistické "tancování na hrobě nebožtíka" když ještě není pohřben se mi zdá hloupé a ubohé. Cena ropy padá, jako už několikrát a navíc každý dolar ve slevě prodražuje břidličovou těžbu v USA a odrazuje od investic. Ano USA je stále světová velmoc ve všech ohledech, ale rozdíl se pořád zmenšuje a suverenita se zmenšuje. To je příčinou dlouhodobé strategie oslabovat všechny potencionální soupeře jaké pozorujeme v posledních desetiletí. Rusko, Čína, EU, není těch budoucích soupeřů o světovládu tak málo a další se ukáží v dalších letech.

P. Hájek 16.10.2014 0:40

Re: Ještě pro dokreslení ruské situace

Já nemyslím, že je to zrovna ten tanec. Už i nadpis hlásá sankce i levná ropa. Prohodil bych to na levnou ropu a i sankce, ale to už slovíčkařím. Jinak si nemyslím, že se pádu USA jako velmoci dožiji (41), Rusko na světovládce nemá ani náznakem, to SSSR bylo ve všech ohledech mocnější, v EU to prohádáme a Čína, tak toho bych se opravdu bál, ale mají před sebou ještě hooodně dlouhou cestu. Jinak Rusko si to podle mě ekonomicky dost ods.re, k jejich a i smůle ostatních, ale šancí zařadit se mezi "normální " státy dostali dost a skrz jejich nezměrnou pýchu se šoupli zase o deset let zpátky...

K. Vyšata 16.10.2014 10:14

Re: Ještě pro dokreslení ruské situace

Není to zrovna moc let, kdy byli naši monteři v Číně. Po návratu vykládali, jaká je tam bída, jak všichni jsou oblečeni jednotně v nevýrazných téměř uniformách. Uplynulo pár let a Čína v mnoha případech už snese srovnání se západem. Nebyl bych zrovna šťastný, kdyby se USA zhroutilo ještě za mého života, ale posledních pár let (od války ve Vietnamu) se politika USA zmítá v nejistých pokusech upevnit svoji pozici a moc se jim to nedaří. Najednou s hrůzou zjišťují, že pastevci v Afganistánu si lehce poradí s jejich vojáky vybavených nejmodernější technikou. Zrovna teď prochází USA a jeho spojenci tragikomedií (velmi krutou) v Iráku a Syrii. Když na jednoho vojáka IS potřebují cca jednu raketu za statisíce dolarů, jak dlouho si myslíte, že jim vystačí zásoby?  Evropa se utápí ve vlnách utečenců, ve velké většině vyznavačů agresivního náboženství, ta se nezhroutí pod tíhou válečných výdajů, ale časem se "demokraticky" prostřednictvím svobodných voleb stane muslimským soustátím.

J. Vydra 16.10.2014 22:27

Re: Ještě pro dokreslení ruské situace

Velice silně z těch vašich nářků zaznívá, že budete rád až vrazi z vólstrítu zařvou... Opravdu si myslíte že svět bude lepší, až nám budou vládnout sociopati z číny a ruska? Kdy si nebudete moct ani prdnout, aby o tom nevěděl stát? A když se jim cokoliv nebude líbit, tak vás nebo vaše děti rozválcujou tanky nebo prostě zmizíte? Nebo budete jíst jídlo plný chemikálií z číny a technologie se pomalu vrátí do 20. století jako v rusku?

K. Vyšata 17.10.2014 11:56

Re: Ještě pro dokreslení ruské situace

Několikrát jsem přečetl své příspěvky a nikde jsem nenalezl ani zmínku o tom že by nám měli vládnout sociopati z Číny a Ruska. Ale pak jsem to pochopil, vaše myšlení je svázáno přesvědčením, že nám musí pořád někdo cizí vládnout.

A k tomu sledování prdů, zatím je sledují a zaznamenávají z USA, budiž mi potěšením, že moje prdy jsou zaznamenány těsně vedle prdů kancléřky Německa. Zatím strach z ruských tanků nemám, ale vždy, když vycházím z mého baráčku se pečlivě rozhlédnu, jestli nelítá nade mnou nějaký americký dron řízený naštvaným pilotem z kanceláře v USA.

Najdete na Lidovky.cz