Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Schodek dramaticky roste. Janota sníží platy státních zaměstnanců

Díra ve státním rozpočtu se nezadržitelně zvětšuje. Jen od letošního ledna do dubna dosáhl schodek 78,2 miliardy korun. A to je nejhorší výsledek za posledních deset let. O průběžném plnění státního rozpočtu včera informovalo ministerstvo financí (MF).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RP

R. Pechoušek

4. 5. 2010 17:36
Chudáci ouřadové

A co takhle snížit korupci v našem státě?  To by bylo teprve něco! Předražené dálnice, Opencard, Gripeny a obrněné transportéry? Kdo už se nad tím z věrchušky zamyslí? Nikdo. ( Apropois - nejsem státní zaměstnanec).

0 0
možnosti
MH

M. Henrik

4. 5. 2010 15:45
Ať žije neviditelná ruka trhu

0 0
možnosti
JF

J. Frgalova

4. 5. 2010 16:39
Re: Ať žije neviditelná ruka trhu

platy státních zaměstnanců nemají co dělat s neviditelnou rukou trhu, pokud vím. Státní zaměstnanci jsou placení z našich daní a ty chtějí socani zvednout. ( myslím, že je zvednou všem ne jen bohatým, ale svým voličům záměrně říkají jen bohatým)

0 0
možnosti
IS

I. Simacek

4. 5. 2010 13:40
další otázka

Není tenhle stav našeho státu po dvaceti letech budování kapitalismu způsoben chybným ekonomickým systémem? Proč třeba byly zprivatizovány velké státní firmy, které dnes hromadí zisky ze státních zakázek ? A přitom tyto zisky mohl mít stát, stejně jako je má v případě ČEZu? Proč si stát nezachoval zdroje příjmů z vlastních státních firem a prodal je někomu jinému, aby mohly peníze pěkně putovat tam i nazpátek do soukromých kapes? Důsledkem toho je, že státní kasa je zadlužená a všechno to mají zaplatit občané, kterým nyní nalejvají do mozku své vědecké rady různí ekonomové, kterým jsme tak akorát pro legraci.

0 0
možnosti
JS

J. Simek

4. 5. 2010 13:53
Re: další otázka

ktera vyspela ekonomika ma hospodarstvi zalozene na velkych statnich podnicich? statni podniky jsou neefektivni, zvlaste pokud v nich pusobi za komunismu vystudovani manazeri. to vidim jako mnohem vetsi problem, lide za komunismu nestudovali aby vedli podnik kapitalistickym zpusobem, pak se nikdo nemohl divit ze zkrachovaly.

0 0
možnosti
IS

I. Simacek

4. 5. 2010 12:16
otázka

Kdo byl větší břídil? Jestli komunisti, kteří po převratu zanechali státní majetek za 3 biliony a státní kasu prakticky bez dluhů, nebo vlády od roku 89, které za 20 let stačili rozprodat a rozkrást tento státní majetek a udělat dluh ve státní kase přes 1 bilion, další dluhy soukromých firem a občanů také ve stejné výši. Pokud bylo cílem politického převratu dosáhnout po dvaceti letech těchto úspěchů,tak se to bezpochyby podařilo.Jisté však je, že všichni ti, kteří tohle mají na svědomí, jsou pěkně za vodou a tyhle starosti nám nechávají s dobráckou tváří vyžrat..

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

4. 5. 2010 12:41
vy byste raději bohatý stát a chudé občany?

tato země jako celek za 20 let evidentně zbohatla a je to vidět doslova na každém kroku. Jsou však špatně nastavené přerozdělovací mechanismy, takže žijeme stejně jako zbytek EU v určitém paradoxu - v chudém a zadluženém státě žijí bohatí občané (5% nejbohatších obyvatel světové populace).

To špatné nsatavení vztahu občan - stát je důsledkem zastupitelské demokracie, kdy každý volený politik se snaží zalíbit co nejvíc (viz sliby JP).

V totalitě je to opačně - nikdo nic nemusí slibovat a soutěžit o občana. ten se prostě okrade a je to. Pak je stát relativně bohatý a nezadlužený.

0 0
možnosti
FS

F. Salajka

4. 5. 2010 12:00
Je však zajímavé,

že ačkoliv máme tolik dluhu,tak jsme v minulém roce půjčili MMF 60 miliard korun(1 mld.eur),ještě za Topolánka A ti z těch peněz budou sanovat Řecko.A nebo půjčka Lotyšům.Takže my si půjčujeme,abycho mohli půjčovat a řveme,jak jsme zadluženi.

0 0
možnosti
MK

M. Kopřiva

4. 5. 2010 11:31
Zdroje jsou, jen je chtít vidět.

1) Zrušení omezených úředních hodin, SAMOZŘEJMĚ ( !!! ) bez kvičení úředniků/ic na zvýšení platů !!2) Tvrdé vymáhání produktivity práce na úřadech, tak jak bylo malováno že se stane zavedením elektroniky do úřadování. Žádné " nestíháme " ! 3) Opravdové a tvrdé stíhání korupce s automatickým návratem všech takto získaných prostředků zpět státu, včetně pokuty a úroků za využívání cizích prostředků.4) Omezení práv odborů pouze na požadavky, které jsou společné ostatním pracujícím.5) Omezení práv kohokoliv mimo soukromý podnik stanovit si sám výše platů a odměn a to s přihlédnutím na dříve podaný výkon. 6) Návrat ukradeného státního majetku zpět státu.7) Zákaz státních dotací sportu, tyto financovat pouze od soukromých dárců.8) Odvolatelnost politiků, soudců a úředníků, mají-li korupční zisk ze svého rozhodování.

 

0 0
možnosti
TJ

T. Jurčík

4. 5. 2010 10:22
Skutečnost kopíruje změny se zpožděním

Ekonomická rozhodnutí státu se projevují se zpožděním. Výsledky za léta 2006 až 2007 spadají na vrub předchozí vlády. Ani rok 2008 není příliš vypovídající. Ped volbami se obě největší strany předháněly v neuskutečnitelných slibech, kterými se snažily nalákat voliče. Že přidá 1000 korun důchodcům slibovala ODS. Ve slibech o zvýšení rodičovského příspěvku a mateřské obě strany dosáhly jejich zdvojnásobení, které po volbách uzákonily.

Opatření Topolánkovy vlády v čele s ministrem Kalouskem o rovné dani a jiném se naplno projevila ažv roce 2009. Kalouskovy fantasmagorické výpočty při prosazování změn se naplno projevily koncem loňského roku a vedou nás k bankrotu mnohem více než Škromachova rozhazovačná politika, protože ho korigují jiní členové ČSSD. Ve srovnání se Sobotkou je Kalousek nezodpovědný břídil.

0 0
možnosti
JD

J. Diatka

4. 5. 2010 10:34
Re: Skutečnost kopíruje změny se zpožděním

Chcete tvrdit, že rovná daň se projevila propadem 190 miliard? Když si uvědomíte, že skutečná "rovná" daň byla ve výši cca 20%, tak zjistíte, že to co jse napsal je trochu mimo realitu. Propad byl způsoben krizí. Podniky snižovaly mzdy, což se projevila jak na dani z příjmu, tak současně i na odvodech na sociální a zdravotní pojištění. A protože 85 % výdajů tvoří mandatorní výdaje, byl schodek takový, jaký byl.

0 0
možnosti
ĽV
ZP

Z. Pátek

4. 5. 2010 10:26
Re: Poteším vás

To nás má těšit? Máte snad vy radost z našich nesnází? Že se vůbec ptám, vždyť jste Slovák. Nechápu, co ve vás na Slovensku tyhle negativní emoce stále pudí. Drbete se roky na zadku a volíte populisty (Mačiar, Fico, Slota), chytří lidé (Vášáryová, Gál) nemají u vás místo, vaše politika je tudíž z kouta do kouta, ale to vám ani tak nevadí, hlavně jestli Čechům chcípla koza, že ano?

0 0
možnosti

M. Černík

4. 5. 2010 9:50
Výsledkem Snížení platů státních zaměstnanců

od soudruha Janoty

JE V PRVÉ ŘADĚ PŘIZNÁNÍ, ŽE TITO DARMOŽROUTI A NICNEDĚLÁCI BEROU PLATY NEJMÉNĚ 2x  VYŠŠÍ, NEŽ JAKÉ JE NUTNÉ MINIMUM.Polovinu by jich měli vyházet na hodinu, stejně jsou to jen manželky a děvky od přednostů úřadů a jejich děti a příbuzní, většinou bez požadovaného vzdělání. DÁLE BY MĚLA BÝT OKAMŽITĚ ZRUŠENA CEDULKA -  NÁVŠTĚVNÍ DNY - ÚŘEDNÍ HODINY  !!!  I TOTO JE PŘIZNÁNÍ , ŽE JINDY SE V ÚŘADECH NEJEN NIC NEDĚLÁ, ALE TAKÉ TAM NIKDO NENÍ. !!!!!!!!!!!!!!!

Faktickým důsledkem Janotova opoptření bude další zvýšení platů o "prokazatelnou" inflaci v důsledku i řeckého bankrotu a kouření islandské sopky .

0 0
možnosti
AN

A. Nemec

4. 5. 2010 10:20
Re: Výsledkem Snížení platů státních zaměstnanců

Pracovat 2 dny v tydnu t.j. v pondeli a ve stredu je podobny vykon, jaky predvadi Recko s jeho uredniky. A to jeste casto ani v tyto dny nezastihnete statniho urednika na pracovisti. K reckym pomerum se pomalu blizime, zvlaste co se tyce neplaceni dani  podnikateli.

0 0
možnosti
LM

l. matulik

4. 5. 2010 9:45
konečně na to pan Janota přišel . .

že je třeba snížit platy nad 25 tis. kč  na úroveň  průměrného statistického platu  ve státě českém a moravském =  23.000,- kč   . .   politiky  a poslance  a presidenta  státu  státu  a soudce  a vysoké esenbáky   . .  bez vyjímky  snížit  platy  a  odebrat  prebendy 

0 0
možnosti
JS

J. Simek

4. 5. 2010 10:00
Re: konečně na to pan Janota přišel . .

a tim usetrime miliardy, bravo. vase znalosti ekonomiky a hlavne matematicke logiky me neprestavaji udivovat. cim mensi bude zisk cezu, tim vic budeme mit na duchody, to je logika levice :D

0 0
možnosti