Sobota 10. dubna 2021svátek má Darja 15 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Schodek rozpočtu je největší v historii, rekordních 169 miliard

Stát hospodařil ke konci listopadu s rekordním schodkem 169,4 miliardy korun. Schválený rozpočet přitom pro celý letošní rok počítá pouze s deficitem 52,2 miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
schico 1.12.2009 17:48

Kurva,Pro navýšení příjmů státního rozpočtu

by se mělo provést vyrovnání s římsko-katolickou církví a tím aktivace blokovaného majetku.To by bylo velmi potřebné, aby se tento majetek stal aktivní, monilní ,nejlíp slovensky "hnútelný, hýbatelný." Obchodovatelný (rozuměj kurva to hrozné slovo jako obhospodařovatelný).

Jindra 1.12.2009 17:48

Jindra

Už na vás státní paraziti došly peníze. Tak padejte do hajzlu a makat.

Nevzdělaný diskutující 1.12.2009 17:47

To Zahradník

Znovu prosím o odpověď na kterou skoro půl hodiny od Vás čekám.

Mohl byste prosím vysvětlit, jak velký byl státní dluh při převratu v r. 1989?  Nehceme ale slyšet báchorky  o tzv. "odhadnutém" vniřním dluhu, který je konečně dnes podstatně větší, než  v r. 1989 ! A kdo se tedy o ten nárůst postaral? Nebylo to především tunelářsví a pod? za taktovky pravých i levých vlád ???

schico 1.12.2009 17:51

Re: To Zahradník

A běž už do řiti....se podiv na technickou úroveň toho špatně orientovaného komunistického šrotu, an kterou doplácíme dodnes a furt otravuj, kokotěnko,

Jindra 1.12.2009 17:51

Re: To Zahradník

Těžko říci soudruhu. vyváželi jsme výrobky to tzv rozvojových a socialistických zemí a nikdo neplatil, byly to miliardy. Komunista vše tajil a tak vlastně nikdo neví kolik to bylo. Jelikož jsme měli produktivitu práce na hlavu asi 20% Německa a dnes je to 80%, tak odhaduji, že komunisti tady likvidovali stát dluhy na další generace biliony korun. Proti tomu je socdemák úplnej břídil. I přestio není možné ho připustit k vládě. Další bilion, který je schopen si tenhle socdemáckej blbec půjčit, by nás zlikvidoval.     

Nevzdělaný diskutující 1.12.2009 17:59

Re: To Zahradník

Vás jsem se neptal, ale když už píšete, tak mi prosím sdělte, odkud se vzaly ty stovky miliard, které byly "privatizovány?"

schico 1.12.2009 18:02

Re: To Zahradník

Hńupe to byly účetní hodnoty...v Zaávodech Vítězného února v Hradci, v KPS Brno najdeš stovky miliard , které nebyly privatizovány a ještě nejsou odepsány.,blbe. Už tady neser...já už myslel ,že jste vyhynuli.

schico 1.12.2009 18:04

Re: To Zahradník

V těchto podnicích si můžeš odvést miliardy korun na kila. Ale musíš si zaplatit dopravu.

Zahradník 1.12.2009 17:58

Re: To Zahradník

Za  dluhem stojí samozdřejmě uplácení voličů , krádeže politiků,nerozumné hospodaření s vybranými prostředky.Tunelářstvía různé daňové úniky  především asi ze spotřebních daní nebudou asi zásadní ,domnívám se ale ,že poškodili především

atmosféru ve společnosti.Komunistický systém nelze srovnávat,to bylo v podstatě přídělové ,zcela od světa oddělené hospodářství s penězi,které neměli normální směnou hodnotu k ostatním volným měnám.To byl  takový národní ekonomický kocourkov.

KRAL JECMINEK 1.12.2009 18:08

Re: To Zahradník

Zahradniku ty jsi takovy kecka ktery se tvari moudre ale ve skutecnosti tomu jak stat hospodari nerozumis.

Tomas B. 1.12.2009 18:04

Re: To Zahradník

Nejsem Zahradník ale rád vám odpovím. Státní dluh byl v roce 1989 mnohem nižší. Nyní je tedy mnohem vyšší. Otázka je, proč po této obecně známé informaci tak toužíte? Pokud nás hodláte přesvědčit, že komunisté byli skvělí hospodáři, protože měli malé dluhy, pak asi nemá další diskuse smysl.

Víte, srovnávat komunistickou ČSSR a dnešní ČR je jako srovnávat dvě jiné země. Kupříkladu taková Tanzánie má celkový státní dluh zhruba ve výši našeho rozpočtového schodku (tedy ř á d o v ě nižší než my). Je na tom tedy Tanzánie lépe než ČR? Odpověď je nasnadě - jde o jednu z nejchudších zemí planety. A stejné je to s bývalou ČSSR - šlo o jednu z nejchudších zemí Evropy. Už je to, pánbůh zaplať, za námi.

schico 1.12.2009 18:08

Re: To Zahradník

To závisí na úhlu pohledu.Erich Honecker hlásal že NDR a Tschechoslowakei jsou země s nejvyšší životní úrovní na světě.

Nevzdělaný diskutující 1.12.2009 18:42

Re: To Zahradník

Děkuji za odpověď ve slušném duchu ( na rozdíl od nevychovanců Jindry a Schica), ale přesto si myslím, že je trochu demagogická. Taky jde o to, jak velký HDP (mimo jiné) každá zem má. A proto srovnávání s Tanzanií  Vy určitě nemůžete myslet vážně a vzdělanému diskutujícímu byste to jistě nepoužil. Rovněž tak rčení, že ČSR byla jednou z nejchudčích zemí Evropy.  Určitě byla na nejvyšší úrovni v RVHP , ale co srovnání třeba s Portugalskem, Řeckem a pod? Nejsem přítel starých pořádků, ale myslím, že ti co jsou u koryt  po převratu nadělali v hospodaření moc chyb, stejně jako ti co vládli za totality. A to jak praví, tak leví.

Venca 1.12.2009 17:33

Jen upřesnění

Pokud jistě dobře víte bylo jedním z hlavních problémů při sestavování rozpočtu jak rychle a flexibilně reagovat na nižší státní příjem. Tento problém nazval Janota jako naprosto klíčovým pro nemožnost rychle akceptovat potřeby Českého hospodářství v době krize.  V podstatě proto Kalousek tak dlouho mlžil kolem krize. On byl tím autorem, který svou naprosto nehoráznou reformou zapříčinil, že peníze které vláda potřebovala získat od poplatníků co nejrychleji se projevý až s 2-3 letým spožděním.

A každý dobrý hospodář ví, že neschopnost rychle reagovat na přicházející změny znamená zánik společnosti.

schico 1.12.2009 17:38

Re: Jen upřesnění

Neschopnost reagovat ryhle na změny...ale potom je pravicová vláda (nebo měla by být) schopna, rychleji reagovat na změny.Aktivní obchodní politika...to je např. cílem každé privatizace, rozuměj odstátnění (ne prodej Poldovky nějakému Stehlíkovi nebo jinému ptákovi).

Venca 1.12.2009 17:56

Re: Jen upřesnění

Bože která vláda je  pravicová a která levicové, tohle dělení tady snad používají jen stařečkové naviklí na vymývání mozků, kdy bylo jednoduchá říct ukažme si na pravici může za všechno.

Ano podle tohoto by každý stát měl co nevíce omezit vlatní vliv na hospodaření. Odtud i můj nesouhlas s nepřímími daněmi, proč daněmi zasahovat do každé ceny která, projde českým trhem. Na stranu druhou uznejme že stát jako zákonodárnou instituci prostě potřebujeme. Proto je třeba ji vytvářet nějaké příjmy, které by měli být co nejprokazatelnější. A odtud se zpět varcíme k přímým daním jako k naprosto přehlednému systému, který nejlépe ukazuje skutečné hospodaření těch kteří se o tuto instituci starají.

hela 1.12.2009 17:40

Re: Jen upřesnění

vykládáš tu nesmysly,právě proto ,že vláda neměla možnost dál pokračovat v reformách ,(Paroubek jí sestřelil),zastavil příjem do rozpočtu a tím prohloubil krizii,Jaký to vlastně mělo smysl? pád vlády,?máme rok promarněný. 

Venca 1.12.2009 17:47

Re: Jen upřesnění

Nesmysly no nevim ale koukám že asi moc lidí mezi vámi nesledovalo Janotovo vytváření státního rozpočtu. Protože právě na této skutečnosti a to že máme špatný poměr mezi jednotlivými daněmi se shodla jak hospodářská komora tak centrální banka a dokonce i Odbory. A hlavně možná bude drastické až zjistíte, že státní rozpočet se stanovoval podle zákonů schválených v předchozím roce tedy 2008 kdy vláda ODS měla potřebnou podporu sněmovny. 

schico 1.12.2009 17:49

Re: Jen upřesnění

A podle jakých jiných:)))žádné jiné neexistují.

Venca 1.12.2009 17:58

Re: Jen upřesnění

jen upřesnění proč proč viním Kalouska z momentální situace v českém hospodářství a ne janotu.

deformatorzods 1.12.2009 17:22

nevolit

ods je nevolitelná strana tak jako top09

schico 1.12.2009 17:40

Re: nevolit

Jak to? Já volím ODS a budu volit, bez ohledu např. na Langra,kterého nemusím.

schico 1.12.2009 17:20

Výše deficitu neříká vůbec nic

ani to, jestli se bude státní dluh zvyšovat nebo snižovat.

schico 1.12.2009 17:18

Dluhy je třeba

rozlišovat, an ty co se musí platit, a na ty ,co by se měly platit, ale nikdo se honem honem nehlásí.

o diky! 1.12.2009 17:08

ooo diky velky Myrku

Velky Myrek s nejvetsim ... musi mit nejvetsi schodek ... Mimo neceho jineho ...

Venca 1.12.2009 17:06

Pro podnikatele

Takový malý příklad není tomu tak dávno kdy byli Klatovy vybrány jako podnikatelské město roku. Ajá jen doporučuji podívat se tam přes týden. S hrůzou zjistíte, že toto město je vylidněno a krom pár mladých, kteří vytváří mnohakilometrové fronty za prací do Plzně tam nenarazíte na nikoho v produktivním věku. Jen takový příklad jak skvělý jsou naši podnikatelé.

Tomas B. 1.12.2009 17:30

Re: Pro podnikatele

To nechápu. podnikatelé jsou skvělí protože vytvářejí pracovní místa v Plzni? Měli by je vytvářet v Klatovech proč? Protože je to dobré pro Klatovy? Mimochodem - z Klatov do Plzně je to 40 kilometrů. Do Prahy dojíždějí lidé třeba z Kladna každý den a všem to připadá normální. Podobně jako dojíždějí lidé z Manchesteru do Londýna. To je prostě běžné v okolí všech velkých měst.

A co děláte vy? Proč nepodnikáte v Klatovech?

schico 1.12.2009 17:36

Re: Pro podnikatele

Tak tu soutěž vyhrává ten, kdo "nejlíp" vyplní dokumentaci (dotazníky) pro soutěž, jinak Klatovy bojovaly s Jeseníkem!!!! To samé manažer roku atd atd.

Venca 1.12.2009 17:42

Re: Pro podnikatele

Ne příklad byl o tom, že jednostrané zaměření města na podnikatele (hodně často právě díky tomu že většina z těch podnikatelů je v zastupitelstvu) je pro lidi a žití v tomto městě naprosto devastující. Ano jistě všude je normální dojíždět do zaměstnání třeba i 50 km. Jen jsem chtěl nastínit, že ODSácké demagogie o spánsné síle českého podnikatel prostě nefungují a nefungují proto, že jakmile má český podnikatel možnost snížit mzdu na minimum tak jí sníží. A o lidi pro něj vždy budou jen pracovními stroji. Nepodnikám v Klatovech z toho důvodu, že jsem nechtěl žít mezi prohnilými (i když jsem možnosti přes úhlavu měl) a raději jsem si šel za prací, která mne bude skutečně bavit a kterou nebudu řešit jen pěnězi a vídělkem.

schico 1.12.2009 17:04

Vysmátí máňažeři!

Nejvíce se mi líbí ti vysmátí máňažeři. Kurva, dluhů jak na kostele,ale na zlatý padák je naspořené. Všude..u nás je to ještě v mezích.Já si vyždycky myslel, že lsovo manažer je od "Máňa žere."


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Kellnera mrzel boj o Prazdroj, Japonci ho drsně přeplatili, říká Dostálek z PPF

František Dostálek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prakticky od počátku nahlížel auditor a zakladatel české pobočky poradenské firmy KPMG František Dostálek do účetních...