Úterý 13. dubna 2021svátek má Aleš 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Schodek rozpočtu je největší v historii, rekordních 169 miliard

Stát hospodařil ke konci listopadu s rekordním schodkem 169,4 miliardy korun. Schválený rozpočet přitom pro celý letošní rok počítá pouze s deficitem 52,2 miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zahradník 1.12.2009 16:21

Re: Co jste čekali nemakačenkové

dělníka za deset jsem ještš neviděl,ani né z ukrajiny.Možná myslíš stojníka nebo sedníka ,či ležníka?

Radek 1.12.2009 16:14

Re: Co jste čekali nemakačenkové

No vidiš a já čekal že nás z toho ODS vylíže, měla na to dost času od slavné revoluce, ale ty prachy se jaksi někam vypařili, že? ... prostě prachy tečou kamsi někam a nikdo neví kam ... a jedno jestli pravice nebo levice., vše stejná pakáž !!!

Aha 1.12.2009 16:04

JEDINE TOP09 MUZE ZACHRANIT CESKO

VOLTE TOP09  ZDE VIDIME KAM TO DOTAHL NAS PRESIDENT A JEHO PORADCI TO NEVYJIMAJE PAROUBKA RATHA A HLAVNE VYZIRKY KOMUNISTY..   paST SE PUJDEM TEHDY KDYZ PRIJDE K MOCI PAROUBEK A JEHO MAFIANSKA KLIKA V CELE S KLAUSEM  TEN SI JEZDI PO DOVOLENE KDESI V PRDELI MISTO ABY DELAL TO CO MA.. ZLODEJ

Dyně 1.12.2009 16:16

Re: JEDINE TOP09 MUZE ZACHRANIT CESKO

Ježíš...to je nápad...to by důchodcům museli zafixovat ceny od nájmu po léky...a pak by to šlo...jinak už je pro ne jen cesta do plynu....protože pak budou stát frontu jako sociální případy..jeden vedle druhého....zeptej se v okolí nebo doma...a nerada bych tu četla o těch prá vyvolených, co podporují vnuky....hovořím o většině, která má co dělat...

ms 1.12.2009 16:30

Jistě Kalousek co byl u KAŽDÝ vlády v ČR

s vyjimkou Zemanovy to opravdu může zachránít.

Petr 1.12.2009 16:03

Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Z bilionového rozpočtu to jsou za prvé důchody. Není prostě udržitelné vyplatit přes 300 mld na důchodech! To prostě NEJDE ufinancovat. A ta částka bez drsných reforem rychle poroste.

Řešení:

krátkodobé: okamžitě zmrazit důchody na několik let, uvažoval bych o o drobném snížení důchodů (5-10%)

střednědobé: rozjet paralalní způsoby spoření střední a mladší generace

dlouhodobé: zvýšit věk odchodu do důchodu (65 není udržitelné vzhledem v průměrnému věku dožití)

deformatorzods 1.12.2009 16:07

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

napiš to jednodušeji ,prostě splynovat důchodce a ušetříš!!Jenže politika která zde vládne již od roku 1992 je taková že lidé nemají zájem zakládat rodiny ,a těch pár tisíc zbohatliku to neovlivní !!Tam byla chyba ,proto je dnes více lidí starších a začína byt problém s důchodci!

elsopo 1.12.2009 16:11

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

deti nemaji zajem plodit v celem vyspelem svete. to neni ekonomickou situaci, to je trendem, vzdelanim lidi...mladi lide maji penez dost, jen si je uzivaji, dite je pro ne *zatez*

+++ 1.12.2009 16:21

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Takže Husákovy děti ne šukaj a zaplatit to mají ti co to by to měli do důchodu za pár. Důchodová reforma dneška zní- hlavně teď dokud je koho okrást. Až půjdou dnešní třicátníci do penze, tak to mě hlava věru už bolet nebude

Petr 1.12.2009 16:34

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Toto je pohled rakváče: hezky mi zvalorizujte důchod a po mně ať přijde potopa.

Pohled třicátníka: nač platiti současným důchodcům, když já už nedostanu nic?

Petr 1.12.2009 16:13

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Problém s důchodci založili komouši v 70 letech, kdy sociálním inženýrstvím vyprodukovali neskutečně silné ročníky. To se již brzy vymstí na důchodovém účtu. Proč hned silná slova. Prostě matematika NELŽE! Důchodců bude příliš na to, aby je pracující dokázali uživit. A teď už to začíná. Důchody se prostě BUDOU MUSET snížit. Čím později se k tomu přistoupí, tím dramatičtější snížení to bude.

A k demografické krizi od devadesátých let. Opět za to založili komouši, kteří zde udržovali sociální NEUFINANCOVATELNÝ systém, na který nakonec dojeli. V devadesátývh letech to padlo a výsledek byl propad natality.

Zahradník 1.12.2009 16:08

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

To by seještě možná chvíli utáhlo,kolik stojí rozbujelé ouřednictvo na všech stupních včetně obcí,dávkaři,rozkrádání státních zakázek.Bude to mazec.

Petr 1.12.2009 16:18

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Chápej, největší částka se rozdá na důchodech. Začít se prostě musí od největších částek. I při malé procentní úspoře to jsou obrovské částky.

Radek 1.12.2009 16:09

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Petr a co začít ucpávat nekonečné díry kam si ztrácejících miliardových úniků, protože to je ten hlavní důvod proč zde na vše chybí prachy, protože pokud byste to chtěl takto dělat, tak snad lepší když se důchodu ani nedočkáte, protože by se začalo ztrácet ještě i z toho šetření na důchodech a časem by bylo na důchody pouhých 0,-Kč. ...

Petr 1.12.2009 16:15

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Bohužel dnes platím obrovské částky na sociální dani eufemisticky zvané pojištění, ačkoli sám v budoucnu nic nedostanu. Nemám motivaci živit dnešní důchodce, když na mě už nic nezbude. Raději si ty peníze budu šetřit na svoji budoucnost.

bob 1.12.2009 16:12

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Já bych nechal zmrazit ty dva pitomý důchodce který zplodili hovado jménem Petr.

Petr 1.12.2009 16:16

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

A nějaký VĚCNÝ příspěvek bys neměl? Asi ne, ale nadávky ti jdou skvělě. Gratuluji, aspoň na něco se zmůžeš.

bob 1.12.2009 16:27

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Kolik ti je roků a kolik let jsi makal?Ti dědkové a babky celej život makali,platili si na důchod a nemocenskou a teď aby solili znovu při ponižujících penzích a při vědomí zlodějin a roztlenenejch ksichtů jako je Bakala.Ten nadutej vůl z hradu je vokrad na úsporách při valorizaci cen,ale ne úspor.Tohle všechno nahrává komunistům a pokud bude ještě hůř tak vyhrajou a bude klid a zase pořádek!

Zahradník 1.12.2009 16:30

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

A´t to vemou vod minuty,řekl bych že do dvou  let dopadneš jako v číně.Všechno za prachy.Zvýšení daní povede k ůprku mozků a kapitálu a jseš nahranej.

bob 1.12.2009 16:33

Re: Když šetřit, atk je třeba začít na největších částkách

Do prdele a kdo myslíš že to vzal po plyšáku?Hajzlové z Prognosťáku,kteří by dnes byli v těch samejch funkcích kdyby žádnej plyšák nebyl!

slot 1.12.2009 16:02

podstatou marasmu je privatizace státního rozpočtu

politickýma strakama v parlamentu apod. Detailní audity by ukázaly, nakolik je financování státu opravdu v této deficitní výši nutné, nebo se jedná jen o výsledek masívního tunelování politickými představiteli. Osobně se domnívám, že současný systém je v koncích a u nás dojde k nějakým masívním nepokojům maximálně do 10 let a budou to opět studenti, kdo vyjde do ulic. 

statečný 1.12.2009 16:01

Jenom zlato,dnes na ceně

Klausova vláda,ekonomové tenkrát aby žehlili nasekané dluhy tak prodali státní poklad....ještě dnes slyším ta modrá moudra,že zlato končí a nebude mít cenu,dnes by republice pomohlo...ale je v nenávratnu...VOLTE ODS a TOP!!!!...Výborní ekonomové...

celim 1.12.2009 16:06

Re: Jenom zlato,dnes na ceně

Ale brebto! Státní poklad by byl kapkou v moři vzhledem k jeho velikosti( nicméně souhlasím s tím, že se tehdy nemusel prodávat, protože ani tehdy nás peníze za něj nijak moc nevytrhly)!

statečný 1.12.2009 16:08

Re: Jenom zlato,dnes na ceně

Hmm proto se tak tenkrát rychle prodalo ty kapko,ekonome.

celim 1.12.2009 16:27

Re: Jenom zlato,dnes na ceně

Ale vždyť ho bylo jen asi 56tun. Prodalo se za 325usd/tunce no a nyní by bylo za trojnásobek

Jarda 1.12.2009 16:11

Re: Jenom zlato,dnes na ceně

Kdybyste si to v hlavě trochu srovnal, tak byste zjistil jak zanedbatelná částka to je v porovnání s gigantickými dluhy státního rozpočtu z let, kdy hospodářství začalo prosperovat a socani to přesto  rozházeli a nadělali dluhy. Stačí, když se podíváte na ty deficity v grafu ve zdejším článku za roky 1998-2006. A pokud se nemýlím, tak právě TOP09 chce s tímto bezhlavým rozhazováním skoncovat.

bob 1.12.2009 16:20

Re: Jenom zlato,dnes na ceně

Víš co to byla Česká inkasní,Česká finanční a Konzolidační banka?Až ti to někdo prozradí,zjistíš jak to bylo s rozpočty nafoukanýho blba z hradu.105tun zlata v dnešních cenách je vopravdu kapka,ale ve srovnání s Klausovou transformací a modráckou zlodějinou.Stačilo nakopat gaunery z Prognosťáku a bylo tady dobře.

Pavel 1.12.2009 15:58

no a co

Je potřeba se dívat na příjmy. Ztracené zisky ČEZu apod. , nedanění  restituovaných majetků, směšné daně majetných vrstev atd. Prostě  jen volte  TOP 09 a pak se choďte pást. Schodek rozpočtu zachrání žebrácké důchody, když se daně občanů za celá desetiletí rozkradly.

ps 1.12.2009 16:01

Re: no a co

Omyl. Volte ksčssd a pak se choďte pást, protože vám po socilasitické dani z příjmu nic jiného nezbyde.

elsopo 1.12.2009 16:01

Re: no a co

je treba se divat na vydaje ty ucho...majetne vrstvy jsou ty ktere do rozpoctu davaji nejvic penez a jsou  nejmobilnejsi...zkus jim sahnout jeste vic na majetky, a zmizi s nimi rychleji, nez to stacis protlacit snemovnou...dela ti problem matika, staci snizit socialni pojisteni, zrusit socialni davky a uvidis jak dluh pujde dolu, zamestnanost nahoru, ale to takovymu za socialismu vystudovanymu negramotovi nema cenu vysvetlovat


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...