Sobota 10. dubna 2021svátek má Darja 15 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Schodek rozpočtu je největší v historii, rekordních 169 miliard

Stát hospodařil ke konci listopadu s rekordním schodkem 169,4 miliardy korun. Schválený rozpočet přitom pro celý letošní rok počítá pouze s deficitem 52,2 miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
statečný 1.12.2009 15:47

Re: Co lidé chtějí?

Ano hezky modré pravicové,a státní zakázky jako obvykle nejsou nikde na nikdo na nich nebohatne,jsou jenom několikrát předražené!!!!! že, tam hledej úspory!!!

jamna 1.12.2009 15:56

Re: Co lidé chtějí?

Když podle světové agetury se u nás ročně rozkrade 200 miliard,tak ´to je u zlodějů,jen je najít.

xbr 1.12.2009 15:43

xbr

Tak dlouho se řešil Čunek,že si Topolánek s Kalouskem ani nepovšimli že to jde ze státní kasou z kopce.Ovšem teď vrchol hodný  iluzionisty, ten stejný politik, dnes TOP 09 slibuje vyrovnaný rozpočet a jiné .To se jen tak nevidí.

Rodrigo 1.12.2009 15:47

Re: xbr

Se státní kasou to jde z kopce od roku 1998. Kdo se v té době ujal vlády, to si už snad zjistíš sám...  

http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/str_vyvoj_sd.html

TTSO 1.12.2009 15:39

Žádnou paniku zde link na stránku Jiřího Paroubka

děkuji za zaslání odkazu na webovou stránku týkající se informací o aktuálním vývoji zadlužení veřejného dluhu ČR. Veřejný dluh je makroekonomickou veličinou standardně vyjadřovanou ve vztahu k hrubému domácímu produktu. V této souvislosti je jakékoliv srovnávání osobních a veřejných financí či uvádění veřejného dluhu v absolutních částkách jako dluh každého jednotlivého občana zcela zavádějící interpretace. Ke snižování zadlužení země dochází prostřednictvím dosažení takového tempa ekonomického růstu, které převyšuje tempo růstu dluhu, případně efektivní reálnou sazbu z veřejného dluhu. Příkladem může být rok 2007, kdy podíl veřejného dluhu na hrubém domácím produktu v důsledku rekordního ekonomického růstu klesl o jeden procentní bod.Současný nárůst deficitu veřejných rozpočtů a rostoucí zadlužení naší země souvisí především s negativními dopady ekonomické krize a poklesem výkonnosti české ekonomiky. V době ekonomické krize však není rozpočtový deficit ničím neobvyklým a představuje jeden z nástrojů makroekonomické stabilizace. Jakékoliv neuvážené snižování výdajů či razantní zvýšení některých daní by naopak mohlo ekonomický růst podvázat a recesi prodloužit.

Pokud jde o výši veřejného dluhu, je třeba říci, že jeho podíl na hrubém domácím produktu je na poloviční úrovni průměrného zadlužení 27 zemí Evropské unie. Přestože v současnosti dochází v důsledku nepříznivého ekonomického vývoje k akceleraci nárůstu dluhu, tempo tohoto růstu je ve srovnání s průměrným tempem nárůstu zadlužení zemí EU poloviční. Předpokládáme, že i přes tento nárůst zůstane Česká republika nadále jednou z nejméně zadlužených zemí Evropské unie. Současně jsme přesvědčeni, že s obnovou masivního ekonomického růstu, který bude založen na investicích do oblastí s vysokým multiplikačním efektem, dojde ke snížení schodku veřejných financí a postupnému poklesu podílu veřejného dluhu na hrubém domácím produktu.

http://www.paroubek.cz/dotazy.html 

statečný 1.12.2009 15:42

Re: Žádnou paniku zde link na stránku Jiřího Paroubka

Dobře,určitě myslí na lidi víc než nějaký modrý gauner,ti hlavně na jachty v Toskánsku,ahoj!!

TTSO 1.12.2009 15:52

Re: Žádnou paniku zde link na stránku Jiřího Paroubka

Státní dluh je prostě věc za kterou leader ČSSD stojí!

Lépe řečeno stojíc s lidem stojí za dluhem. Koneckonců on na jachtu teď nemůže protože kapitán korkorán měl bambitku proklatě nízko a teď bručí za střelbu do řad ČSSD.... a tak to má být

celim 1.12.2009 16:12

Re: Žádnou paniku zde link na stránku Jiřího Paroubka

No na té jachtě v Toskánsku byl i reprezentant ČSSD Urban! Tak klídek!

Nan 1.12.2009 15:35

Proč ten soudruh prezident k tomu nemá žádné veřejné stanovi

Proč ten náš soudruh prezident k tomu nemá žádné veřejné stanovisko ?

Proč on veřejně nevystoupí a neřekne občanům pravdu  ?? Jak to vůbec s tím naším hospodařením vypadá jestli situace je skutečně tak vážná ??? Ujišťování soudruha předsedy ODS a soudruha exministra Kalouska, že u nás žádné větší problémy neočekáváme byly pravdivé nebo jen bláboly. ??Nebo našeho soudruha prezidenta už to nezajímá ?? a zajímá ho pouze  oteplování ??? Kdo je konkretním viníkem za současnou situaci u nás ??? Asi to patří také do naších národních zájmů nebo ne ???

Jindra 1.12.2009 15:29

Jindra

Konečně je vidět hospodaření ČSSD, kdo není úplnej blb tak to vidí.

statečný 1.12.2009 15:31

Re: Jindra

Tučná léta...blábol modrobolševiků,mám dojem že ty tučná léta měli třeba Janoušek 2 miliardy ve Švýcarsku,Řebíček stamiliony utápí v Dubaji a jiní kmotři o kterých moc nevíme! ale co víme že byli všichni přisáti na stát,to je to modré řešení, šetření a podnikání!!!

Jindra 1.12.2009 15:27

Jindra

Tak se těště paraziti státu, už se na vás brousí kudla.

elsopo 1.12.2009 15:27

hahaha, levicackove

nejvetsi prijmy do statni pokladny plati podnikatele a pravnicke osoby, pak teprve fyzicke, a z tech fyzickych vy, lemry, spis berete nez davate, tak proto ta sekera.

je jedno jestli bude rovna dan nebo ne, dulezite je aby se zamezilo lemram a nemakacenkum sahat na statni penize. ohanite se obycejnymi lidmi...kdo to je obycejny cech? ten co vychlasta nejvic piva za rok? to se ma cim chlubit.

statni dluh se da zastavit jen snizovanim socialnich vydaju, ty vase populisticky kraviny typu ubrat politikum muze vyslovovat jen clovek ktery v matematice dospel max do pate tridy zakladni skoly a plete si pojmy milion a miliarda.

kdyz uz jste tak omezeni, v diktature vystudovani, tak radeji mlcte a nevystavujte tu svoji nizkou inteligenci, jste trapni.

Jindra 1.12.2009 15:27

Re: hahaha, levicackove

Přesně.

Anton 1.12.2009 15:30

Re: hahaha, levicackove

Správě, hroutí se průběžný důchodkový systém a s ním i "sociální" stát v českém pojetí.

elsopo 1.12.2009 15:32

Re: hahaha, levicackove

prubezny duchodovy system pry podle kscm vydrzi do roku 2050 :D...je videt ze cim je clovek vice nalevo, tim hur na tom byl v poctech. jedina moznost je kombinace uspor/investovani a statniho duchodu

Petr 1.12.2009 15:49

Re: hahaha, levicackove

Ale vždť mají prvadu! Průběžný systém vydrží skoro všechno. Tento systém je nezničitelný. Akorát bude mít jednu vadu na kráse. Vyplacené důchody budou pouze symbolické.

deformatorzods 1.12.2009 15:31

Re: hahaha, levicackove

modrej ptáku neopruzuj ,kde vládla ods tak ani tráva nerostla ,stačí si vzpomenout na leta 1992-1996 ,spálená země za 4 roky po vládě ods ,ted k tomu po2 letech největší dluh v historii čr po vládě ods

elsopo 1.12.2009 15:34

Re: hahaha, levicackove

ods nevolim, co ty lemro, jak jsi solidarni...vadi ti rovna dan? radsi bys pro sebe nejakou vyssi, solidarnejsi?

deformatorzods 1.12.2009 15:39

Re: hahaha, levicackove

modrej ptáku až na vás dojde a budete muset prokázat nabytí majetku pak tohle budete posuzovat za buzeraci podnikatelů čili zlodějů !!

elsopo 1.12.2009 15:42

Re: hahaha, levicackove

a co kdyz cast majetku ziskavam v zemi tretiho sveta a tam ten majetek danim? :-D...vis, bohati lide jsou ti prvni kterym nebude delat problem z tehle zeme vypadnout...s pomoci ruznych firem se da majetek prodat rychleji nez se zmeni vlada, mysli na to

Sid 1.12.2009 15:34

Re: hahaha, levicackove

A ktomu je treba dodat, ze kdo muze, tan uz odvadi dane jinam. Pokud se dane zvysi, techto odvodu bude vic, takze je mozne, ze stat v sume bude mit mene. (Lafferova křivka)

deformatorzods 1.12.2009 15:40

Re: hahaha, levicackove

ja bych to nazval kalouskovou křivkou ,ono tohle si nedovolí ani v německu co si dovolili modří ptáci !!

David 1.12.2009 15:39

Re: hahaha, levicackove

Tak pod tohle se klidně podepíšu.

Jindra 1.12.2009 15:25

Jindra

Ekonomika je nadřazena politice a tak socan může rozhazovat, dělat kraviny a krást, ale jednou dojde na něj i jeho voliče.

TTSO 1.12.2009 15:25

tak trochu vyčítám Paroubkovi, Grossovi,Špidlovi a Zemanovi,

že nedokázali trošičku našetřit během těch tučných let, kdy ČSSD řídila světovou ekonomiku  a růsty HDP se dotýkaly nebe.

Ale zásadní obavu nemám, pan Paroubek, zářný guru socialistů světa řekl :

"to by si všichni ti ustrašení měli dobře rozvážit, státní dluh na konkrétní konto ani jednoho konkrétního obyvatele, tím méně jejich vnoučat, reálně nedopadá. Je to především makro-ekonomická veličina, proti které stojí přírůstky hrubého domácího produktu, které také nikomu neplynou rovnou do jeho kapsy. Právě z těchto přírůstků se pokrývají  splátky státního dluhu. Přitom přírůstky jsou daleko větší a slouží jak růstu mezd, tak například investic do dopravy, školství, zdravotnictví apod. Na námitku, proč tedy ten dluh rovnou nezlikvidujeme celý, je možné uvést, že urychlování ekonomického růstu při udržování přiměřeného dluhu, je daleko výhodnější"

Tak pravil pan Paroubek tak já si myslím, že to dobře dopadne

statečný 1.12.2009 15:30

Re: tak trochu vyčítám Paroubkovi, Grossovi,Špidlovi a Zeman

Tučná léta...blábol modrobolševiků,mám dojem že ty tučná léta měli třeba Janoušek 2 miliardy ve Švýcarsku,Řebíček stamiliony utápí v Dubaji a jiní kmotři o kterých moc nevíme! ale co víme že byli všichni přisáti na stát,to je to modré řešení, šetření a podnikání!!!

TTSO 1.12.2009 15:34

Re: tak trochu vyčítám Paroubkovi, Grossovi,Špidlovi a Zeman

hovoříte moudře mladý muži.

Je pravda, že například Stanislav Upřímný Gross si dokázal i v chudých letech, kdy stát vedla ČSSD trošku zaokrouhlit portmonku.

Jen mi prosím osvětlete, proč se tedy ČSSD prsí růsty HDP během své vlády, když se jednalo jen o blábol modrobolševiků ?

Jen do toho vy to dokážete

----- 1.12.2009 15:24

TOP

Kdo to je neznám ,vy jste to někdo volil?

Sid 1.12.2009 15:31

Re: TOP

Nu, asi jste z ciziny a nemate pristup k informacim. Tak tedy - TOP09 je strana, ktera by mohla zajistt slusnou, nekorumpovanou politiku, ve ktere nebude zivit ty, co mohou pracovat a nechteji. A takova strana nam tu chybela...


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Kellnera mrzel boj o Prazdroj, Japonci ho drsně přeplatili, říká Dostálek z PPF

František Dostálek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prakticky od počátku nahlížel auditor a zakladatel české pobočky poradenské firmy KPMG František Dostálek do účetních...