2. března 2017 11:25 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Myslivci či hasiči mají s EET problém. Starostové vesnic se proto sejdou s Babišem

Myslivci (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Myslivci (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Starostové především menších obcí odmítají, aby se elektronická evidence tržeb týkala i venkovských spolků. Spolky musejí i přes svou dobrovolnickou činnost evidovat tržby při překročení ročního obratu 175 000 korun. Kvůli tomu se starostové sejdou ve čtvrtek odpoledne s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).

Obce tak chtějí na dnešním jednání upravit metodický pokyn Finanční správy, který definoval právě roční obrat 175 000 korun jako hranici pro evidování tržeb. EET začala loni 1. prosince pro restaurace a ubytování a od středy pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu.

„V obcích, kterých sdružujeme téměř 1200, se EET začalo týkat řady větších a aktivních spolků, například hasičů, fotbalistů nebo myslivců,“ uvedl místopředseda Sdružení místních samospráv Jan Sedláček. Podle něj jsou tak ohroženy nejen kulturní akce na vesnicích, ale i existence spolků jako takových. V delším horizontu by tak podle SMS mohla zaniknout až třetina takových spolků.

Sdružení místních samospráv již při startu první vlny EET uvedlo, že to vedlo k zániku zhruba 700 hospod zejména v malých obcích. Ministerstvo financí naopak následně uvedlo, že počet restaurací po zavedení EET neklesl.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!