1. září 2011 20:46 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Šéf dálnic na odstřel? Ministr Dobeš není proti

Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Jiří Švorc | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Zamítnutí drahých třípatrových křižovatek, ušetření peněz v podobě oddělených výběrových řízení na stavby dálnic a mostů. To vše jde přičíst k dobru nynějšímu šéfovi Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jiřímu Švorcovi.

Zdá se, že po roce ve funkci by mohl skoro slavit. Omyl. Jeho další setrvání v čele silniční správy je více než nejasné. Ministr dopravy Pavel Dobeš uvažuje o jeho odvolání. LN to potvrdily tři dobře informované zdroje z okolí ministra.

ČTĚTE TAKÉ:

Dobeš informaci nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. "Pana ředitele jsem ještě neodvolal a určitě to nebudu vzkazovat přes média. V nejbližší době si s ním chci promluvit a až poté vydám oficiální stanovisko," řekl LN ministr.

O svém případném konci nechce mluvit ani Švorc. "Nebudu tyto věci nijak komentovat, dokud nebudou zcela jasné," řekl. Důvody případné změny tak zatím zůstávají nejasné.

Švorce jmenoval do vedení ŘSD bývalý ministr Vít Bárta. Nahradil jím dlouholetého šéfa podniku Alfréda Brunclíka.

Výměnu zdůvodnil tím, že Švorc je člověk zvenčí, a není tedy provázaný se stavebními firmami, které by měl krotit. Švorc byl od počátku aktivní, někdy ale až moc. Zlomit vaz by mu mohl třeba plán na odstranění billboardů od dálnic, který skončil fiaskem. Vše zhatily nevypověditelné smlouvy s vlastníky poutačů.

jfkJosef Kolina

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.