12. března 2012 16:01 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Singer: Česko přijme euro nejdříve v roce 2017

Miroslav Singer guvernér ČNB  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Singer guvernér ČNB | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Česká republika může přijmout euro nejdříve v roce 2017, vyplývá z dnešního vyjádření guvernéra ČNB Miroslava Singera na Žofínském fóru věnovaném veřejným financím.

Otázka vstupu do eurozóny je navíc podle něj komplikována nejasným vývojem eurozóny po současné dluhové krizi. Termín přijetá eura nemá ČR v současnosti stanoven.

"Nejsem si jist, zda vstup do eurozóny ještě zažiji. Můj mandát končí v polovině roku 2016 a první seriózní obnovení debat o vstupu do eurozóny si umím představit kolem 2014 a 2015. Technické období před vstupem do eurozóny je dva roky. Když si to posčítám, tak se přiznám, že já nepovažuji za rozumné využívání mého času dramaticky přemýšlet o přijetí eura," uvedl guvernér.

Česká vláda přitom podle dnešního i nedělního vyjádření premiéra Petra Nečase nadále počítá s přistoupením k euru.

ČTĚTE VÍCE:

Vláda podle premiéra nebude jednat o výjimce z přistoupení k jednotné evropské měně, kterou prosazuje prezident Václav Klaus. Podle Nečase přistoupení k euru schválili občané v referendu o vstupu do Evropské unie a je to závazek Česka.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!