Úterý 26. ledna 2021svátek má Zora 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Solárníci vyzvali Nečase k diskuzi. Jsou to rentiéři a přítěž, míní premiér

Českým majitelům fotovoltaických elektráren se nelíbí kritické výroky premiéra Petra Nečase na jejich adresu. V novinovém inzerátu ho tak vyzvali k mírnějším slovům a vzájemné diskuzi. Jejich výzva se ale s úspěchem nesetkala. Předseda vlády ve středu opět zopakoval, že jeho kabinet hodlá výnosný solární byznys omezit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bocek 1.3.2013 8:12

Majitelé slapových elektráren

(postavených na principu gravitace Měsíce a způsobující vzedmutí hladin v našich přehradách řádově o centimetry) požadují po naší vládě stejnou podporu jako FVE, jejich výpočty požadují garantovanou výkupní cenu na úrovni 125 Kč/kWh. Čím větší ptákovina tím vyšší výkupní cena.

M. Porubčan 28.2.2013 21:53

Pověšet je

na nosnou konstrukci solárných panelů a problém odumře.

S. Vor 28.2.2013 12:58

:(( :?

Výše dotace nebo odměna pro solárníky by se měla přepočítávat na počet slunečních dnů  a hodin.Jsou ukrojeny dva měsíce z nového roku a ještě slunce nesvítilo.Nebo podle těchto kriterií upravit nějakou novou konstantu a tu dosazovat pro výpočet dotací od státu a hlavně by se tím snížil výkup.cena pro distributory.

J. Enter 28.2.2013 12:41

On se Péťa

omluví, že to tak nemyslel. Bude to jako vždy: jeden den silná prohlášení a druhy den si nadělá do kalhot ...

V. Kolman 28.2.2013 12:02

A CO RŮZNÍ "TRAFIKANTI" ???

A co různí tak zvaní "trafikanti"?

Mám tím na mysli různé "přeběhlíky" a vysloužilé ministry a politiky, dostávající různé, víc než bohatě placené "trafiky"? Ti nejsou "rentiéry a přítěží"??? Pan premiér by si měl napřed zamést před vlastním prahem a nehledat třísku v oku bližního svého - má-li sám v oku břevno.

P.S. - Nejsem "solárník" a nesouhlasím s vydřidušsky nastavenými výkupními cenami el. energie. Nesouhlasím ale ani s "trafikami" pro papaláše.

V. Kain 28.2.2013 12:25

Re: A CO RŮZNÍ

Tuto zlodějnu prosadili politici.Ti kteří se na této lumpárně podíleli by měli nést následky.ČSSD je hlavní viník.Ti hlasovali všichni pro i s Kalouskem.Nemohu si pomoct,ale kde se jedná o nějakou špínu tak se tam vždycky nějakým způsobem angažuje Kalousek.ODS byla proti,bohužel v r.2005 byli v menšině.Je zajímavé,že když jde o odrbání lidu tak vždycky vítězí socialisti.Ti kteří tak strašně milují pracující lid.Socialističtí senátoři budou tlačit na p.Zemana aby podepsal Evropský záchranný  bankovní systém a budeme klopit jako mourovatí.U Klause se jim to nepovedlo.Samozřejmě že všivák Kalousku by jim poslal i naše rezervy.Zřejmě očekává,že až bude z naší politické scény vykopnut (a to bude)tak mu Brusel nějakou trafiku zajistí.Jenže než se tak stane,tak nám tento vlezdobruselista pustí ještě pěkně žilou.

F. Doušek 28.2.2013 11:37

Pracujícím důchodcům "dočasně"

zrušili daňový odpočet. Půjdou důchodci také  do Štrasburgu?

F. Pavlis 28.2.2013 11:09

Hlavně

ti kulaci. Stačilo mít 10ha a pár koní a plnit "kontigent", abyste se ocitli na mizině. Vstup do JZD pak byl vykoupením z otroctví a vstupem do nevolnictví. Ubozí solárníci. Ani jejich jména neznáme. Jen se tak šušká, že  do toho jistého džobu investovali všichni, kteří měli zaručené informace i styky na úrovni. Snad i umělci a herci, o politicích nemluvě, protože jejich platy a náhrady  stačí sotva na uživení rodiny a splátky hypoték.  Rozdílně od Bulharska jsou u nás mandatorní výdaje tak vysoké, že  to ulicí ještě nehrozí. Jen trvalé zadlužování  bude asi mít nějaký limit. Ale co ? Po nás Sobotka a po něm třeba potopa, nebo přijde KOUZELNÍK. Levice je nezničitelně optimistická. Hlavně ta u lizu za pouhých 30 Kč.

M. Starý 28.2.2013 11:04

Keťasové a spekulanti... Co tak najednou ?

Tak to dopadá, když neviditelná ruka trhu nemá nad sebou ruku zákonnou, nebo ještě lépe morální. Ti investoři přece neudělali nic špatného, jen si mastili kapsy na hloupém státu (a stát jsme my). Tam, kde není morálka a jasná pravidla, tam je dovoleno všechno. To je bohužel tristní obraz Česka v roce 2013. Do stejné kategorie přece patří i překupníci dluhů (od mobilních operátorů, pojišťoven, dopravních podniků...). Ti se pakují na občanech, ale to vládě nevadí.

Ona ta náhlá starost Péti je daná pouze tím, že se blíží se volby a je šance využít nas*ranost lidí z povinného desátku který musí platit solárníkům k zisku hlasů pro potápějící se ODS. Nic víc za tím není.

V. Cibulka 28.2.2013 10:50

Solárníci jsou prý přítěž

To je ale problém nastavených mantinelů, které nastavovala tehdejší vláda. Nečas se může zlobit na své kolegy, kteří na tom pracovali. Vadí mi, když se ze solárníků dělají téměř zločinci.

P. Verka 28.2.2013 10:24

Jo

tak to ta vykulená frustrovaná chudinka bude muset svoje drsná slova vysvětlovat půlce modrého poslaneckého klubu protože tam se nejvíce vyskytují!

J. Šrámek 28.2.2013 10:08

Parazitizování na dobré myšlence.

A tím pádem její dehonestování na úroveň zákonem posvěcené krádeže.Kdyby dotace byly směrovány na jejich výstavbu,lze to pochopit.Ale zde jdou dotace na zisk z jejich prodeje energie!A to je velký rozdíl!Podružná otázka je,kde zůstalo ekonomické myšlení majitelů pozemků,když takovou investici  mohli mít sami?Například majitelé chlévů mohli mít střechy a pozemky okolo zastavěny panely a takto dotovat své ztráty z cenových výkyvů! Určitě by vláda k tomu přihlédla.A ještě podružnější otázkou je,že se k tomu propůjčila vláda ČSSD a dnes snad má snahu obvinit z takového omylu zcela jinou vládu.Jak na takovou otázku odpovíte,příznivci páně Sobotky a dalších,rudo-oranžových blbsteinů?

J. Tolman 28.2.2013 10:16

Re: Parazitizování na dobré myšlence.

Abyste si mohl postavit FV elektrárnu, pozemek nestačil. Hlavně Vám ji ČEZ musel připojit do sítě. A ČEZ nepřipojil jen tak někoho.

J. Jehlík 28.2.2013 10:44

Re: Parazitizování na dobré myšlence.

Swině neodpovídají,swině swiní.

F. Eliáš 28.2.2013 9:49

Solárníci jsou paraziti

Tvorové, kteří žijí na úkor pracovité části lidí. Nikdy by se neměly připustit dotace do jakékoli podobné činnosti

J. Tolman 28.2.2013 10:04

Re: Solárníci jsou paraziti

připravuje se dotace Temelína II. To bude teprve fičák.

J. Vyhnalík 28.2.2013 10:59

Re: Solárníci jsou paraziti

Zkuste si to spočítat.

ČEZ se zatím vyjádřil ve smyslu, že pro to, aby investice do dostavby JETE II byla ekonomicky návratná, potřebuje záruku toho, že výkupní ceny elektřiny budou nejméně 1,75 Kč/kWh. Výkupní ceny elektřiny z FVE jsou stanoveny podle roku uvedení do provozu a pohybuji se okolo 15 Kč/kWh pro roky 2006-10, 12 Kč/kWh pro 2011, 6,7 Kč/kWh pro 2012 a 2,6 Kč/kWh pro 2013. Podle zákona vymyšleného v EU a pro ČR upraveného Martinem Bursíkem mají přitom majitelé FVE zaručeny výkupní ceny na 20 let od uvedení do provozu.

Přitom FVE potřebují aby je zálohovaly klasické elektrárny o stejném výkonu, které v hodinách dobrého počasí musejí nuceně zahálet. JE na druhou stranu jsou schopné elektřinu dodávat ve dne i v noci, ve větru i bezvětří přesně podle stanoveného odběrného harmonogramu a to za zlomek ceny, kterou platíme za elektřinu z FVE.

F. Doušek 28.2.2013 11:39

Re: Solárníci jsou paraziti

Ticho.

V. Kraus 28.2.2013 9:46

Jen tak mimochodem

těch 140 až 145 miliard korun dosud investovaných do výstavby fotovoltaických elektráren je asi polovina částky, za kterou bychom dostavěli 3. a 4. blok jaderné elektrárny Temelín.

Ti rozhořčení solárníci nám jaksi zamlčují, že na dotacích za fotovoltaiku teď platíme přes 40 miliard korun ročně (nebýt té dodatečné daně za fotovoltaiku tak se jim investice za necelé 4 roky vrátí). Je jejich problémem, že si na to půjčili peníze od bank a úvěry musí splatit dříve, než se jim investice vrátí.

R. Houška 28.2.2013 9:38

Jó Peťka a další politici, ti v tom umí chodit. Soláry,

kde měli své podíly už dávno prodali ČEZu, takže jsou za vodou a mohou v klidu populisticky likvidovat ty, kteří své, vydělané a zdaněné peníze dali do kšeftu, ke kterému je stát a další politici doslova naverbovali jako kouřovou clonu pro svá šméčka. No a projeté arbitráže se zahraničními investory, ty opet zaplatí tupeč, český plátce daní. Nepřipomíná vám to boom s přímotopy za papá Klause?

F. Eliáš 28.2.2013 9:52

Re: Jó Peťka a další politici, ti v tom umí chodit. Soláry,

Nemyslím, že by je stát jakkoli verboval. Na boom s přímotopy zase nletěli jenom vyžírkové. To je stejné, jako s akcí zelená úsporám. Slušní lidé nežijí na úkor ostatních, nepotřebují dotace, žijí z toho, co si vydělají.

J. Vyhnalík 28.2.2013 11:02

Re: Jó Peťka a další politici, ti v tom umí chodit. Soláry,

Pokud máte nějaké důkazy, sem s nimi.

Nebo to jen tak prostě nějak víte?

Mimochodem zákon na dotace pro OZE prosadila ČSSD a v PS pro něj hlasovaly všechny strany s výjimkou ODS.


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...