Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 22 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Stát chce prodávat lidi bez práce. Láká to podvodníky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 16
  • Poslední: 20.3.2012 12:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Pavlik 20.3.2012 12:28

V Cesku muze vlada setrit velice jednoduse

V Cesku muze vlada setrit velice jednoduse -staci vyhodit lidi kteri se na tomto predpise podileli. To by byla uspora. Skoda ze to neni vzdy tak jednoduche.

Jak se rika v me oblibene knize - radim a nic si za to nepocitam.

J. Tachovský 20.3.2012 11:34

Asi si zalozim personalni agenturu a SRO

Kazdy sudy den se zamestnam prostrednictvim agentury ve vlastnim sro. V liche dny se vyhodim. To mame cca 70.000 cisteho mesicne. Jeste zvazim, jestli by to sro nemohla byt primo personalni agentura a jestli je treba byt zamestnany cely den. Treba by se to kolecko dalo zkratit na par hodin - dopoledne se zamestnat, odpoledne vyhodit.

M. Kosejk 20.3.2012 10:33

-------

Dobře, tak jsem si tady přečetl, že zákon je prý prokorupční. Jenom v článku není napsáno, v čem konkrétně je špatný. V tomhle článku jednoduše chybí fakta, tak musím vyjít pouze z toho, co bylo napsáno. A pokud by stát měl vypatit 5000 Kč agentuře, která by sehnala nezměstnanému místo, tak se to přece stále vyplatí. I kdyby toho zaměstnance ta firma vyhodila po 1/4 roce, tak by se to státu stále vyplatilo. 

J. Holič 20.3.2012 11:20

Re: -------

V článku je to popsáno docela přesně - 5000,- by bylo pouze za převzetí nezaměstnaného (bez povinnosti mu sehnat místo). Částka za člověka kterému místo zajistí je nižší, 1250,- (pouze za to, že ho v práci přijmou, částku agentura dostane i kdyby zaměstnance hned druhý den vyhodili) a pouhých 500,- pokud zaměstnanec v práci setrvá delší dobu. Což je ohodnocení přesně v opačném pořadí, než jaké by odpovídalo potřebám státu.

M. Kosejk 20.3.2012 11:38

Re: -------

Aha, já to z článku pochopil tak, že 5000,- dostane agentura za převzetí a sehnání místa na dobu určitou - a + 1250,- za smlouvu na dobu neurčitou. Ani se mi totiž nechtělo věřit, že by 5000,-  mělo být inkasováno už za samotné převzetí. S tím, jak jsem to myslel já, bych souhlasil. Ale jestli je to tak, jak píšete vy, tak by to fakt chtělo upravit. Nicméně Lidovy zase plaší - tohle není finální zákon, mám pocit, že ani vláda o tom ještě nejednala.

J. Holič 20.3.2012 12:45

Re: -------

Taky by se mi nelíbilo, kdyby to tak zůstalo - nejsem rád, když kritici současné vlády dostávají další argumenty. Myslím, že za současné situace je tento kočkopes (nebo veverkopes?) lepší než alternativní varianty...

J. Placek 20.3.2012 10:20

Bohužel bude hůř

Za 22 let se NÁM VŠEM úspěšně podařilo zlikvidovat celá odvětví - například průmysl textilní, oděvní, kožedělný, kožešnický a plno dalších.

Zlikvidovali jsme podstatnou část zemědělství a navazujícího potravinářského průmyslu.

Za sociku se zpívala mj. budovatelská píseň "Teď, když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela!"

Takže TEĎ KDYŽ JSME SI KLÍČEMA VYCINKALI NEZAMĚSTNANOST, TAK DŘEPÍME DOMA. MŮŽEME PŘES NĚKTERÉ HRANICE, TO ANO. ALE ANI TAM NENÍ NIC ZADARMO.

M. Kosejk 20.3.2012 10:36

Re: Bohužel bude hůř

Tak to si asi budete muset hodit mašli. U nás se vám nelíbí. A do zahraničí také nechcete, protože tam nedostanete nic zadarmo (jak sám píšete).  Tak vám zbývá jediná možnost - sebervažda.

J. Holič 20.3.2012 11:23

Re: Bohužel bude hůř

Nikdy nikde nebylo nic zadarmo.

J. Holič 20.3.2012 12:40

Re: Bohužel bude hůř

Nikdy nikde nebylo nic zadarmo.

K. Pořická 20.3.2012 9:28

Mustr "letadla" a topných olejů

Bože,bože,co to za koumáky zaměstnává státní správa. Ti jsou drazí i zadarmo, když dodnes nepochopili, že co lze zneužít zneužito jistojistě bude.  Kvůli tomu si přece naši koumáci platí ty nejlepší právníky, aby jim hledali cestičky k tunelům. 

j. jonáš 20.3.2012 9:08

Pokud by...

...byly současně zrušeny úřady práce, nebo výrazně redukován počet úředníků v nich (simulujících) práci, budovy prodány...tak na tom stát i tak vydělá :/

R. Folwarczna 20.3.2012 10:01

Re: Pokud by...

Kdyby... kdyby odboráři nerozpoutávali bordel kvůli propouštění ve státní správě...

Asi nám těžko zeštíhlí byrokracie, když nebudeme moci někoho propustit.

P. Fiala 20.3.2012 7:58

Svět ekonomik se mění, reflexe v ČR chybí

Ekonomikami tak trochu hýbou vědecké "teorie" v Ekonomii. Snad to vnímá každý, kdo si prozkoumá pár názorů v ekonomiích od r. 1500, kdy se objevují náznaky metodologie vědeckého zkoumání přírody i společenských řádů a konání lidí v nich.

Vše je zde o lidských bytostech, o tom CO mají v hlavě. O datech, faktech, či jen vírách a o know-how, jak "iformace" zpracovat a jak "ekonomicky, mocensky" využít vůči ostatním v rodině, tlupě, vesnici, městě, megaměstě, státu, unii či dokonce v United States - Organizaci Spojených Národů. 7 miliard lidských bytostí má své osobní "vektory", které si během života mění (či jsou jim měněny). Mění "směr" i jejich "sílu". A dosavadní nejvyšší výsledek jsou ty United States, které čítají 192 států s těmi 7 miliardami lidských bytostí, s tím know-how umožňujícím létat ke hvězdám (hvězdě Slunci) a k planetám. A přitom necháváme mnoho lidi bez práce "lenošit"?

Chybí osvětový vůdce k pozvednutí ochablých myslí v ČR! Kdo se jím stane?

v. čajka 20.3.2012 7:39

Už aby si tento amorální systém

vzal čert.

E. Došlík 20.3.2012 7:34

Opět nový . . .

tunel, za podpory státu a vládnoucí mafie . . .

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...