13. srpna 2009 13:33 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Světová banka: Nejlepší internetové stránky na světě má CzechInvest

Česká vlajka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká vlajka | foto: Shutterstock

PRAHA Vládní agentura CzechInvest má podle průzkumu Světové banky nejlepší internetové stránky ze všech agentur na světě, které se zabývají získáváním zahraničních investic. Světová banka přitom porovnávala internetové stránky 213 investičních agentur z celého světa.

Podle pověřené generální ředitelky CzechInvestu Alexandry Rudyšarové Světová banka ve své studii ocenila přehlednost internetových stránek CzechInvestu, přesnost textu a podrobné informace k jednotlivým sektorům průmyslu včetně případových studií k vybraným úspěšným investicím.

"Internetové stránky agentury CzechInvest jsou dostupné v šesti světových jazycích tak, abychom byli snadno dostupní co nejširší skupině potenciálních investorů," podotkla Rudyšarová.

Světová banka si na webu CzechInvestu podle Rudyšarové cení také rozsáhlých interaktivních sektorových databází českých dodavatelů. "Síla databází spočívá v tom, že jsou připravované přímo na míru potřebám průmyslu, takže není třeba proklikávat se balastem nerelevantních údajů," uvedla Rudyšarová.

Na stránky měsíčně zavítá více než 50.000 návštěvníků, přičemž většina z nich zamíří na českou variantu stránek. "Vedle vlastních internetových stránek CzechInvest v poslední době využívá i prezentace na sociálních sítích. K nalezení je na serveru YouTube i na Facebooku," dodala mluvčí CzechInvestu Lucie Kocourková.

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...