6. září 2013 17:23, aktualizováno  18:41 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Místo v České poště obsadí bývalý zemanovec Veselský

Ondřej Veselský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Veselský. | foto: ČTK

PRAHA Bývalého ministra dopravy Radka Šmerdu má v dozorčí radě České pošty nahradit Ondřej Veselský, náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu a bývalý místopředseda pražské SPOZ.

Informaci, kterou přinesla České televize, potvrdil sám Veselský, v současnosti nestraník. "Na svou funkci místopředsedy krajské SPOZ a členství ve straně jsem rezignoval před dvěma roky," řekl Veselský.

Šmerdu nechal odvolat současný ministr vnitra Martin Pecina v polovině srpna. Důvodem bylo, že již nebyl náměstkem na ministerstvu vnitra a nehájil tak zájmy státu jako zřizovatele ve státním podniku.

Veselský nejdříve působil na ministerstvu zdravotnictví a v roce 2007 přešel na ministerstvo vnitra. Náměstkem na vnitru byl již za předchozího ministra Jana Kubiceho, který jej ale loni v listopadu bez udání důvodu odvolal. Současný ministr vnitra v demisi Martin Pecina jej do funkce letos v červenci vrátil.

Dozorčí rada České pošty má v současnosti 11 členů. Členy rady jmenuje ministerstvo vnitra. V radě sedí například ekonomický expert ČSSD Jan Mládek a bývalý ministr dopravy Vladimír Budinský. Šéfem dozorčí rady je bývalý velvyslanec České republiky při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a někdejší náměstek ministra průmyslu Jiří Maceška.

Lidovky.cz, ČTK