26. října 2010 11:15 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Vláda odborům nabídla zachování tabulek, na propadu platů o 10 % ale trvá

Petr Nečas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Nečas | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Vláda na jednání s odbory přistoupila na zachování současných platových tabulek pro příští rok, trvá však na snížení objemu platů o deset procent.

Po dnešním jednání s odbory zastupujícími zaměstnance veřejné a státní správy to novinářům řekl premiér Petr Nečas (ODS). Kabinet dále nabídl, že pro roky 2012 až 2014 zůstane zachován objem
mzdových prostředků.

Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil uvedl, že odbory se k návrhu vyjádří v pátek, podle předsedkyně Odborového svazu státních orgánů a organizací Aleny Vondrové je však dnešní nabídka formální a na podstatě vládních záměrů nic nemění. Jde v podstatě o to, co už vláda předložila ve své novele zákoníku práce, řekla ČTK Vondrová.

Prohlásila také, že ať už páteční jednání odborářů dopadne jakkoli, Odborový svaz státních orgánů a organizací na vládní návrh nepřistoupí. K tomu, zda odbory odvolají stávkovou pohotovost, nebo naopak sáhnou k tvrdším krokům, se odboráři po dnešním jednání nevyjádřili.

Vládní předlohu, z níž vládou zamýšlené škrty vyplývají, by sněmovna měla začít projednávat na schůzi, která začíná dnes.

ČTK, Lidovky.cz

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.