29. září 2009 10:51 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Vláda posvětila návrh rozpočtu, schodek 163 miliard míří do sněmovny

Výsledky hlasování na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny, která jednala 25. září v Praze o rozpočtu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výsledky hlasování na mimořádné schůzi poslanecké sněmovny, která jednala 25. září v Praze o rozpočtu. | foto: ČTK

PRAHA Vláda dnes schválila návrh rozpočtu pro příští rok. Schodek bude po přijetí úsporných legislativních změn z minulého týdne dosahovat přibližně 163 miliard korun, což je 5,2 procenta z hrubého domácího produktu.

ČTK to sdělil zdroj obeznámený s jednáním kabinetu. Vláda Jana Fischera musí Poslanecké sněmovně návrh rozpočtu předložit do 30. září.

Poslanci v pátek schválili vládní protikrizový balíček, který bude kostrou rozpočtu. Předlohu podpořili poslanci ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a Strany zelených. Proti byli jen zástupci KSČM.

Schodek rozpočtu na příští rok bude 162,8 miliardy korun. Premiér Fischer k hlasování řekl, že schválení balíčku bere jako vyjádření podpory vládě. "Kabinet předloží na jeho základě rozpočet a připraví program až do řádných voleb," dodal.

ČTK