Diskuse k článku: Vláda protlačila tresty pro poslance za zadlužení země, levice si klade podmínky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 98
  • Poslední: 11.2.2013 19:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Riedel 8.2.2013 10:57

Nápad

Rozhodl jsem si vytisknout příspěvek pana Rasmanna z nedávné doby (na jiném fóru), ve kterém fantazíruje, že by neměli mít bohatší důchodci žádný důchod a naopak nezaměstnaní, které pro hloupost nikdo zaměstnat nechce, dostávat od státu (? - on má stát nějaké peníze, kromě toho, co vybere na daních?) 20.000 měsíčně. A rozeslat to známým, aby viděli, jací imbecilové se odvažují diskutovat zde - na Lidovkách!

E. Moucha 8.2.2013 12:56

Re: Nápad

Mohl byste dát odkaz. Já vám taky něco pošlu. Takto si představují někteří poslanci důchodce. "Snížení důchodů se senioři přizpůsobí, zažili už horší časy, měli bychom raději myslet na jejich duševní pohodu. Takto by se dala shrnout argumentace poslankyně TOP 09 Gabriely Peckové, která se snažila obhájit navrhované snížení valorizace důchodů. Daleko více než nedostatek financí podle ní důchodce trápí společenské vyloučení". Vás to třeba netrápí ale všichni nejsou na tom jako Vy. A nejsou to jen ti negramotní lidé: Když si vemete dnešní stav nezaměstnanosti myslíte že nejsou mezi nimi ti vzdělaní lidé. A nedostali se tam díky tomu že by byli hloupí ale díky tomu že se v našem státě zrušilo mnoho firem. Kolik jste dostal teď přidáno. A když se podíváte na to že v poslanecké sněmovně a v senátu jsou lidé kteří si to nezaslouží si oproti loňsku na platech dohromady přidají přes 3 miliony

A. Riedel 8.2.2013 13:42

Re: Nápad

Mnoho otázek najednou. Mne opravdu nedostatek peněz netrápí, mnohem horší je, že se neodvažuji pustit si naši televizi nebo radio, aby mi z něho nezačaly padat balíky smradlavého hnoje. Konec konců, za bolševika to nebylo o moc lepší, takže jsem třeba naše rádia od půldruhého roku, kdy jsem si uměl pustit na gramofonu Beethovenovu VIII. symfonii, nikdy nezapnul. Poslouchám jen cizí rádia (teď právě alternativní australské), totéž platí o televizích, mám satelit.

Jinak k té nezaměstnanosti: vzdělaný (chytrý) člověk si práci bez větších problémů časem najde, ale proč platit hlupákům, kteří buď vůbec dělat nechtějí, nebo je pro blbost nikdo do práce nevezme?

Už je mi to téměř trapné opakovat, že jsem dostal nyní přidáno necelých 200 kč, takže mi penze stoupla na 14.856 korun. Kromě toho mám asi 50.000 doma v obálce a přes půl milionu po bankách.   

Poslancům vůbec nezávidím, jejich plat má dnes každý průměrný programátor.

E. Moucha 8.2.2013 19:14

Re: Nápad

Jenže ten programátor aby měl takové peníze musí ukázat že něco umí a za svou práci si zodpovídá. Myslíte že ten poslanec za 66000 umí to samé jako ten programátor?

A. Riedel 8.2.2013 19:57

Re: Nápad

Příspšvek pana Rasmonna do diskuse pod článkem "Za útokem na Schwarzenberga je xenofobie, píše  SME" (rubrika "Svět", strana 1 diskuse):

                                 Re: je pravda

nechodí mi dávky,kde si mám o ně zažádat , vám už dorazil? ten " vysoký důchod? máte na něj vůbec nárok ,když jste tak velice solventní ? ja si myslím , že majetní ,kteří mají více než 500 000 a nemovitosti dražší než 1000000 by měli brát důchod až od 75ti let a ,ale ne aby to potkalo dnešní 30tníky, ale už dnes všechny důchodce stávající a co do něj právě vstupují, naopak, ti co mají majetek do této hodnoty by mohli eventuelně dostat minimum 8800kč , a ti co nemají vůbec nic a malý byt, ano těm dát 20 000kč a od 60ti let.

23.1.2013 10:58ivan rasmonnnevhodný příspěvek? reagovat

A. Riedel 8.2.2013 20:02

Re: Nápad

Poslanci jsou různí, ale rozhodně mají "v ruce" víc věcí a větší zodpovědnost.

E. Moucha 9.2.2013 8:09

Re: Nápad

No tak o té jejich zodpovědnosti bychom mohli polemizovat. Ale jen bych měl takovou otázku. Stále zde píšete že obyčejní lidé neznají nic jiného jen chodit po hospodách a pít pivo a že se vám dělá poněm špatně. Pan Havel byl znám svou láskou k pivu vždyť dělal v pivovaru. Ale taky to že rád zavítal do hospůdký. Jeho nejznámější návštěva byla v prosinci 89 pajzlu na Praze 9 v hospodě U Hubatku. Kam chodili po šichtě popeláři, cikáni a taková ta lepší společnost. Chcete říct že pan Havel patřil mezi ty obyčejné lidi nebo to vaše pojetí obyčejných lidí je tak nějak mimo realitu?

A. Riedel 9.2.2013 11:58

Re: Nápad

Ty poslance jsme tam volili my sami. O vlastní vůli se tam nedostali.

K tomu pívu: Nepamatuju se, že by mí rodiče někdy čichli k pivu. Já jsem to sice v pubertě (s kamarády) několikrát udělal, ale vůbec mi to nechutnalo, byl jsem zvyklý na lepší pití. Od té doby používám pivo jako zástupný symbol pro označení "zálib" hlupáků, kteří na víc nemají. Od 19 let jsem k němu nečichl a smrdí mi jako kravská moč. Totéž platí pro fernet, český rum z bramborových šlupek a další splašky, co chlastají burani v putykách. Já začínám kvalitním vínem, pokračuju přes cinzano, martini, končím francouzkým koňakem a pravou skotskou whisky. Peněz na to mám (vždy jsem měl) dost.

Havel byl téměř celý život jednou nohou v kriminálu, takže moc peněz neměl. Až budete na tom taky tak, budete rád, když budete mít aspoň na pivo. Přesto

napsal mnoho vynikajících divadelních her a knížek, a uznává ho celý svět. Ovšem musí se při nich myslet, takže není divu, že mu česká lůza nerozumí.

Četl jste od něho vůbec něco?

E. Moucha 9.2.2013 13:52

Re: Nápad

Pane Riedel tak pan Havel neměl moc peněz? Takže ten mercedes kterým se projížděl před revolucí po Plzni byl asi koho? Jinak už v tom prosinci co navštívil tu putyku byl už jako prezident takže peněz měl dost. A tomu pivu holdoval i nadále. Jinak co se týká jeho kriminálů. No mnoho politických vězňů kteří nebyli režimu až tak nebezpeční jak byl údajně pan Havel. Skončili na uranu v Jáchymově a pan Havel měl válendu na Borech v prádelně. Sám to popsal ve své knize " Dopisy Olze ".

Pane Riedel mohl byste toho nechat stím jak jste bohatý jste už tím trapný. Nečetl jsem tady až na vaše příspěvky že by se tady někdo honosil tím kolik měl plat jaký má důchod kolik má v bance. Já Vám napíši jak jsem na tom já v 56. Mám dva rodinné domky v hodnotě 20 milionů na kontě půl milionu. Nepiju jsem abstinent. Každý kdo si to přečte si řekne proč to tady píše koho to zajímá. Tím chce snad říct že je lepší než my. Nejste lepší než mnozí zde měl jste štěstí že jste našel dobrou práci a dobře placenou

A. Riedel 9.2.2013 14:08

Re: Nápad

Jak víte, že ten mercedes byl jeho? Co když mu ho půjčil Schwarzenberg nebo jiný zahraniční podporovatel Charty? Protože byl ve světě tak známý, bolšáni si ho nedovolili poslat do Jáchymova. Ovšem to pití piva už mu zůstalo, vždyť mu v roce 1968 sotva dovolili dělat kulisáka na Zábradlí, přestože se tam hrály jeho hry. V prosinci 1989 ještě nebyl president.

Že jsem měl dobrou práci, je proto, že jsem se snažil a nevysedával v putykách.  Ty tři vedlejšáky mi taky asi spadly jen tak do klína, že?

Tím, že píšu o tom, kolik mám peněz a jak se mám, jen dráždím burany s holým zadkem. Navíc co je na tom špatného, to bych měl chodit před stupidními ožraly v předkonu? Tak to dělám schválně - jen ať si počtou! 

Že nepiju pivo, které mi smrdí, tím se vytahuji na Čechy?

Když řeknete, že vám nechutnají ústřice, taky se budete vytahovat na Francouze?

E. Moucha 9.2.2013 15:35

Re: Nápad

Myslíte že sem na tyto diskuze chodí ti lidé které jste jmenoval. Když se nad tím zamyslíte tak který negramot anebo člověk jak jste napsal by měl PC a připojení na internet. Trochu se do toho zamotáváte. Ten mercedes byl skutečně jeho. Bolšáni ho potřebovali jako loutku k tomu aby po sametovce aby mu lidi věřili a šli za ním. Protože sametovka byl jenom předáni moci jedněch komunistů těm druhým. Jinak ten chlastal stejně jako před ní tak i po ní pivo a vymetal hospody. Takže to byl podle vás naprosto obyčejný člověk. No vidíte vy jste musel dělat tři vedlejšáky já je nedělal a máte když to tak řeknu oproti mně holý zadek. Jenže jsem se staral jinak. Pozor nekradl jsem. Říkáte že pijete whisky. Mě to připadalo jako mydlinková voda. Než jsem před 30 roky stal abstinentem tak nejlepší pití byla slivovice ale né nějaký patoky ale jen tak stopečku 60% 15 let staré

A. Riedel 9.2.2013 16:50

Re: Nápad

Bohužel dneska už i ti negramoti na internet mají, jak vidno z mnoha příspěvků. A ještě melou pantem, jak se mají špatně. Kdo jim za to může?

Ten mercedes mohl Havlovi někdo koupit, v kriminálech si na něj nevydělal. A těch trapných pohádek o loutce bolševiků si nechte, to by ho určitě nedrželi tolik let ve vězeních (i když do toho Jáchymova se ho poslat neodvážili). "Obyčejný člověk" určitě nenapíše tolik divadelních her a knih, za které si ho váží celý svět (kromě lůzy, která ho samozřejmě není schopna pochopit). Znova se ptám, četl jste od něho něco?

Je pravda, že jsem nikdy nijak nešetřil, spíš jsem si život (a peníze) užíval. Kdybych byl ubohý šetřílek, měl bych dnes miliony.

K tomu alkoholu už jsem vám to myslím jasně vysvětlil. Nemohu za to, že mi levné patoky z českých putyk smrdí a pivo mi připomíná kravskou moč. Snad to není tělesná vada, chlastejte si, co chcete, jen nechtějte, abych chlastal s vámi třeba tu slivovici (na Slovensku borovičku) jako buran.

E. Moucha 9.2.2013 19:43

Re: Nápad

Pane Riedel, dám vám jeden odkaz který mi tak trochu otevřel oči. Je to " ANALÝZA 17. LISTOPADU A ZMĚN VE VÝCHODNÍ EVROPĚ V ROCE 1989 " od Miroslava Dolejše. Nejdřív si přečtete něco ze životopisu toho člověka aby jste si udělal názor na něho. A pak si přečtěte tu analýzu. Možná že váš pohled na sametovku bude trochu jiný.. Prosím ta slivovice se pije jako lék. Jinak mate zase v tom chaos. Na Slovensku je to slivovice jako u nás. Borovička je úplně něco jiného. A jestli tím že pijete whisku jste něco lepšího vůbec ne v USA je to pití pravě i těch obyčejných lidí. Jinak jak jsem psal jsem abstinent. Co jsem četl. Právě ty dopisy Olze a tak vím z nich jak v těch vězeních chudák trpěl. Měl byste si je přečíst. A k porovnání si přečíst výpovědi jiných politických vězňů. Jinak jak jste napsal v kriminálech. On dostal za svou proti komunistickou práci jen blbejch pět let a to ne v celku. Můj kolega dostal rok na tvrdo za to že na desáté výročí sovětské okupace si vzal trikoloru

A. Riedel 10.2.2013 8:31

Re: Nápad

Borovička je na Slovensku něco jako "národní pití".

Jinak o Dopisech Olze je zbytečné mluvit, čelt jsem to ještě v samizdatu před listopadem. Samozřejmě, že s ním nemohli zatočit jako s ostatními, když ho znal celý svět!

Já jsem mluvil o jeho divadelních hrách a knihách. Četl jste třeba jeho "Moc bezmocných"? viděl jste na Zábradlí jeho Zahradní slavnost, jako já dvakrát, poprvé už v roce 1968?

Slivovice coby lék? K smíchu, ožralové se snaží omlouvat chlast lecjakými nesmysly!

E. Moucha 10.2.2013 14:16

Re: Nápad

Ne nečetl jsem od něho nic. Jen jsem viděl kousek hry kde hrál pan Landovský toho ožralu ale on to nemusel ani hrát on byl stejně většinu času v lihu. No vidíte takový literární velikán a chodil chlastat pivo do obyčejné putyky. Ono to asi nebude tím co člověk pije nebo kam chodí. Ale o tom jaký člověk je. Vás mi je nesmírně líto. Vy jste pokovaď je pravda co píšete jak jste bohaty finančně ale chudý jste citem k lidem. Sám píšete jak potřebujete ty obyčejné lidí ale na druhou stranu s nimi pohrdáte. Jinak když se zeptáte některého lékaře tak vám řekne že jedna stopečka slivovice doopravdy je jako lék. Samozřejmě že někdo když vychlastá flašku tak to není lék. Moje prababička si dávala každé ráno stopečku zemřela bylo jí 93.

A. Riedel 10.2.2013 14:59

Re: Nápad

Vidíte, nečetl jste od něho nic. Ale nesmyslných tlachů a pomluv, které si o něm vymýšlejí ubožáci, kteří mu nejsou při nejlepší vůli pozozumět a pochopit, o čem vůbec mluví, jsem nejen od vás už četl dost.

Až budete tak výborným hercem, že budete moci hrát náročné role téměř opilý a přesto budete patřit k miláčkům vídeňského (ale i vzdělaného českého) publika, smeknu před vámi - a ne že vás budu pomlouvat na úrovní debilní české pivní žumpy.

O mém vztahu k lidem, o mém soukromí, rodině, výchově dětí atd nevíte nic. To víte, že mne ti "obyčejní lidé" v tomto směru moc nezajímají. Nikdo z mých příbuzných ani známých k nim nepatřil.

V divadle jsem byl naposledy včera večer. Vy jste tam byl naposled kdy?

Žijeme oba asi v úplně jiné dimenzi. Jde o to, kdo z nás je spokojenější a tím také zdravější. Vy to asi nebudete.

E. Moucha 10.2.2013 18:20

Re: Nápad

Ne já ubožák nejsem. Toto je z webu ODS Prahy 9. "

Občanští demokraté přijali s velkým smutkem zprávu o úmrtí prvního prezidenta České republiky od dob pádu komunistické opony. Všichni vzpomínáme na jeho první krok po zvolení prezidentem Československé republiky dne 29. 12. 1989, kdy při své návštěvě Prahy 9 ochutnal orosený džbánek piva v restauraci u Hubatků. Vy skutečně žijete v jiné dimenzi. Těch ubožáku kteří dávají zde na odiv že jsou něco lepšího než ti druzí. Jste tady jediný který se takto projevuje. Je zde mnoho podnikatelů na diskuzích ani od jednoho jsem nečetl to co od Vás. A o tom jestli jsem ze svým životem spokojen. Nadmíru mám vše co potřebuji. Mám kamarády a přátelé ve všech možných skupinách. Bezdomovce, dělníky ,podnikatele i mám za kamoše barona a ze všemi si rozumím a oni se mnou. Vy máte jen ty intelektuály a nakonec až budete potřebovat přilezete zase za těmi obyčejnými lidmi aby Vám pomohli. No podle toho co píšete tak váš vztah k lidem nebude žádná sláva

A. Riedel 10.2.2013 19:39

Re: Nápad

To je proto, že nikdo z mých soukmenovců se těchto ubyhých diskusí nezůčastňuje. Když se před nimi o tom zmíním, ťukají si významně na čelo, proč to dělám, že jsem se snad zbláznil.

Vy se kamarádíte s bezdomovci? Úžasné! O čem se s nimi bavíte?

Kdo přileze za obyčejnými lidmi? Když od nich něco potřebuji, objednám si firmu, ta přijde, udělá své a já jí za to zaplatím. Co jiného bych od nich měl chtít? Navíc mám několik přátel, kteří kromě intelektuální práce mají jako hobby manuální koníčky. Pro jednoho z nich třeba nebyl problém mi namontovat satelit (parabolu) anebo mi sám postavit výkonný počitač. Je to majitel firmy zabývající se výpočetní technikou, bývalý náměstek přednosty v Praze Libni horní nádraží. Jiný nám všem opravoval za totality zadarmo mechanické hodiny, hodinky a budíky. To jsou holt šťastní lidé.

O můj vztah k těmto lidem nemějte starosti. Taky nepijou pivo v špinavých hospodách.

E. Moucha 10.2.2013 21:39

Re: Nápad

Mám kamaráda bezdomovce. na jednu stranu hlupák. On to o sobě říká sám. Dal přepsat dům na syna ten se zabil v autě a nevěsta ho vyhodila z domu. Bývalí univerzitní profesor. Je velice sečtělí mam doma dost starých knih tak mu je nosím. je sním hezké si povídat. Jinak pane i to jsou lidé a nejsou někteří jak vidíte těmi bezdomovci svou vinou. Nikdy nevíte kdy se do podobné situace může dostat Vy. Jinak pane ti co Vám dělají tu práci jsou dělníci kteří po práci podle vás vymetají ty hospody a pijí pivo.. Co že mi nenapíšete že o panu Havlovi že píšu nesmyslné tlachy a pomluvy. Takže z panem Havlem byste si nerozuměl. On přece pije pivo. Chce to taky číst něco jiného: No jestli umí to tak jsou doopravdy šťastní lidé stejně jako já. Mám se dobře autíčkem si jezdím po výletech poznávám krásy naší vlasti. Do práce chodím protože mne to baví mám jí rád. Je tam správná parta kluků. O čem se tak můžete vy intelektuálové bavit to musí byt nuda Vás poslouchat.

A. Riedel 11.2.2013 15:45

Re: Nápad

Pro blbce musí být opravdu nuda poslouchat intelektuály, jak se místo o debilním fotbalu, hokeji nebo televizním seriálu baví o něčem, o čem oni nemají nejmenší ponětí.

Nikomu nezakazuju pít pivo, jen to nechtějte ode mne. Dnes dopoledne byl u nás instalatér a vyměňoval nám vodovodní baterie v kuchyni u dřezu a v koupelně. Nebudete mi věřit, dokázal jsem se bavit i s ním a docela se mu to líbilo, samozřejmě ne o nové skvělé desce skupiny My bloody Valentine nebo o nové knize německého hudebního teoretika Klause Dögeho o Antonínu Dvořákovi. 

Havel kromě pití piva dokázal napsat spoustu vynikajících knih a her, které se budou v civilisovaných zemích hrát ještě za stovky let. Jako státníkovi mu po projevu v OSN nadšeně aplaudovali vestoje, jako předtím snad ještě nikomu.

Vidím, že jsme oba na úplně jiné planetě, bavte se se svým profesorem-bezdomovcem (který evidentně moc chytrý nebyl, když si tak naběhl), pijte si své hnusné pivo a zapomeňte na mne (intelektuála). Tím s vámi končím.

E. Moucha 11.2.2013 19:09

Re: Nápad

Mile rád na Vás zapomenu. Protože s takovým namyšleným člověkem jako jste vy nemá cenu ztrácet čas. Vy jste ubohý to se nevidí. Vidíte sám že i mezi mezi obyčejnými lidmi se najdou lidé z kterými se můžete bavit naprosto stejně jako stím vaším intelektuálem o čem koliv. Vy jste sám napsal že obyčejní lidi neznají nic jiného než sedět v putyce a pít pivo. Tak jsem Vám napsal že takový literární velikán vysedával v putyce a pil pivo. On se nad nikým nepovyšoval byl to jinak naprosto obyčejný člověk. Pan profesor Holý z kterým jsem se hodně krát bavil byl naprosto skromný a jak sám říkal obyčejný člověk. Ne Vy nejste intelektuál ale naprostý hlupák který si myslí že tady píše že je něco lepšího než ti druzí. Ale ještě k tomu sklerotický. Už několikrát jsem Vám psal že jsem abstinent. Mně alkohol a cigarety nic neříkají. Já mam rád život a ženský

i. rasmonn 8.2.2013 4:20

ten pan riedel

,to je ale krkavec a uzenář, v kravíně jim říkají krmič

E. Moucha 6.2.2013 23:25

Ten pan Riedel

je ubožák, není snad příspěvek v kterém by nenapsal kolik bral a jaký je dnes bohatý důchodce a jaké má vzdělání. Teď ještě k tomu přidal co pije. Všichni co mají jiný názor jsou nevzdělanci. Já myslím že je to úplně obyčejný člověk který si své sny tady na diskuzi splňuje tím že nás tady krmí o výši jeho důchodu a kolik má na kontě. To by snad rozumný člověk ani nenapsal.

A. Riedel 7.2.2013 9:56

Re: Ten pan Riedel

Já se jen za nic nestydím, a už vůbec ne za to, že nepatřím k nevzdělané chátře. Ujišťuji vás pane Moucha, stejně jako všechny ostatní ubrečené žebráky, že jsem si nechal ještě spoustu věcí pro sebe, protože se opravdu nerad zbytečně chlubím. To byste mě, čecháčci, jak vidím, závistí asi sežrali. 

A k "obyčejným lidem" podle vašeho gusta cítím od malička nevýslovný odpor.

Doufám, že když tady napíšu něco málo o svých majetkových poměrech, za které se taky nestydím, že mne nevykradete.

E. Moucha 7.2.2013 17:11

Re: Ten pan Riedel

Pane Riedel, už jsem Vám psal že mám mnohem víc než Vy a nenajdete tady ode mne jediný řádek že bych se s tím nějak chlubil. a můžu Vám říct že kluk který se mnou chodil do školy sotva prolézal ale byl dobrý podnikatel. Tak jste oproti němu hotový bezdomovec. Mohl byste mi říct kdo jsou podle Vás ti "obyčejní lidé a nevzdělaná chátra ". Už jsem Vám taky psal že můj šéf má stejné vzdělání jako já. Má dvě firmy ze sto zaměstnanci. A je stejně starý jako Vy. Když jsem Vám toto napsal nějak jste to neokomentoval. Proč? Že by to co zde píšete o nevzdělancích platilo jen na někoho? Když jste byl obyčejný referent jaké máte vůbec vzdělání? Jestli vysokoškolské jak jste bez pomoci komunistů k němu přišel před 89. Protože Vám podobní tvrdí že kdo studoval za sociku musel mít něco společného z komunistama: Jinak co by Vám kdo kradl. Máte to v bance doma nic tak co

A. Riedel 7.2.2013 19:00

Re: Ten pan Riedel

Pane Moucha, vidím že to stojí za obsáhlejší zamyšlení, abyste mne pochopil. Tady na to evidentně není správné místo, nechcete mi poslat emailovou adresu?

Pokud nechcete, tedy jen stručně: nesoudím lidi  j e n  podle toho, kolik mají peněz. Dělím lidi na hloupé a chytré.

N e v z d ě l a n á  c h á t r a   jsou u mne lidé, které pro hloupost nikdo zaměstnat nechce a lidé, kteří pro svou omezenost nejsou schopni zastávat zaměstnání s platem nad 8-12 tisíc.

O b y č e j n í  l i d é  jsou ti, kteří kromě práce tráví volný čas po hospodách nebo u televize, skákají na počest jakýchsi buranů, co metají kramfekem po ledě na jedné noze po ulicích a řvou "kdo neskáče, není Čech", atd, atd, čili mají jednoduché myšlení, prostě dav. To je spolu s předchozí skupinou lidí těch dolních deset milionů. 

Já se s dovolením počítám k tomu malému zbytku, který myslí samostatně a  davovému myšlení nepodléhá. Vysokou školu mi komunisti zakázali, přesto jsem dokázal vypracovat mezi "horní" myslící zbytek.

E. Moucha 7.2.2013 20:30

Re: Ten pan Riedel

Pane Riedel, k dnešnímu dni je 33000 nezaměstnaných absolventů škol. Jak středních tak i vysokých. Proč je málo kdo chce zaměstnat. Sám se tady nedávno přiznal podnikatel že pro něj jsou nejlepší vzdělaní lidé od 35 do 50 let. Když jsem se zeptal proč. Odpověď byla jednoduchá. Do 35 nemají žádné zkušenosti. Po 50 jsou to lidé kteří začínají být nemocní. A takto uvažuje většina zaměstnavatelů. Ještě je jedna věc proč zde pracují lidé za tak málo. Bohužel vlády za 23 let zde dovolili otevřít pracovní trh cizinům. Máme tady 117000 Ukrajinců. 80000 Slováků. 53000 Vietnamců. Jelikož jste pracoval ve vysokých funkcích tak jste k tomu povlu nedostal. Takže nemáte vůbec představu jaka je dnešní realita. Koho si myslíte že podnikatel zaměstná. Našince za kterého musí zaplatit 350 nebo cizince kterému dá 150 a víc ho nezajímá.. Jinak ta nevzdělaná chátra a ti obyčejní lidé tady jsou i pro takové jako Vy. Kdo by tady po vás uklízel houna co tady produkujete. Ten váš " horní " myslící zbytek

A. Riedel 7.2.2013 21:11

Re: Ten pan Riedel

Možná máte pravdu, ale já jsem už sedm let v penzi. Každý si musí při výběru vysoké školy zvážit, jaké bude mít pak uplatnění.

Nevzdělaná chátra a obyčejní lidé dnes ještě nějakou tu práci mají, ale co bude za pár desítek let, až většinu manuálně pracujících nahradí roboti, to nevím. Pár jich bude možná uklízet ulice, ale co ti ostatní?

Kvůli kádrovému původu rodičů jsem musel místo na vysokou školu na dopravní průmyslovku, železnice totiž byla od malička mým velkým hobby. Po vojně a osmi pracovních zkouškách jsem začal v r. 1964 jako výpravčí v uzlové stanici a pak přešel do nejobtížnější (pětisměrné) pražské stanice vůbec, kde nejezdily žádné osobní vlaky. Přestože mě to tam docela bavilo (každý den to bylo úplně jiné), za patnáct let si mne sami vytáhli na tehdejší Správu Severozápadní dráhy, odkud jsem s pěti kolegy organisoval nákladní dopravu v celé republice. Tehdy vydělávala a kryla i ztráty z osobní dopravy, po našem odchodu (šli jsme do penze téměř současně) silně prodělává.

A. Riedel 7.2.2013 21:22

Re: Ten pan Riedel

K tomu "póvlu" jsem se dostal, nejdřív v těch Malešicích, kde byli posunovači, pak na pracovních poradách, kde jsem musel trapně diskutovat s lidmi, kteří v důsledku opatření, která jsem vymyslel, často přicházeli o práci. Oni se na to dívali ze svého pohledu, já z pohledu celé sítě, takže mnohdy práskli dveřmi.

Mimochodem - ušetřil jsem dráze spoustu milionů a vyhodil nejmíň 10.000 lidí. . Zrušili jsme bez náhrady přes třicet seřaďovacích stanic, z toho šest pražských. V Praze Vršovicích už staví developeři, v Bubnech a na Žižkově se o tom jedná.

E. Moucha 8.2.2013 6:34

Re: Ten pan Riedel

Vy jste neušetřil nic jen jste navrhl které ty stanice jsou nerentabilní. A to potom na té vaší práci nebylo nic světoborného. Porovnat pár tabulek a výpočty Vám dali výsledek které ty stanice zrušit nebo nechat. Jelikož dráhy nemají peníze tak se rušilo co se dalo. A víte proč protože většina zboží jde nyní automobilovou dopravou. Já si pamatuji když jsem se chtěl před 89 autem dostat přes trať na Lhotku u Staré Boleslavi raději jsem to objel po dálnici protože ta trať byla plná nákladních vlaků. Dnes se to dá projet bez problému. Nákladní vlak tak jeden za hodinu. Zamyslel jste se proč tomu tak je? Odpověď je naprosto jednoduchá nemáme co vozit. Nemáme co vyvážet

Najdete na Lidovky.cz