5. února 2013 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Vondra následuje „rebela“ Fuksu, má dostat místo v Českém Aeroholdingu

Ministr obrany Alexandr Vondra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr obrany Alexandr Vondra | foto: ČTK

PRAHA Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra zřejmě bude následovat exministra zemědělství a bývalého rebelujícího poslance Ivana Fuksu. Měl by totiž nastoupit do dozorčí rady Českého Aeroholdingu.

O složení dozorčích rad státem vlastněných společností se stará ministerstvo financí, to však informaci serveru iDNES.cz nepotvrdilo. Vondrovo vyjádření se serveru Lidovky.cz zatím nepodařilo získat. Nezvedá telefon ani nereaguje na zaslané zprávy.

Aeroholding

Český Aeroholding zastřešuje státní společnosti působící v oblasti letecké přepravy a souvisejících službách. Patří mezi ně například Letiště Praha a ČSA.

Vondrovo jmenování do dozorčí rady aeroholdingu je podle iDNES.cz součástí koaliční dohody mezi ODS a TOP 09.

„V tuto chvíli mohu jen potvrdit, že se připravují změny v dozorčí radě Aeroholdingu ke dni 11. února,“ sdělil náměstek ministra financí pro hospodaření s majetkem státu Zdeněk Zajíček (ODS).

V prosinci se také spekulovalo o tom, že by Vondra mohl nahradit odvolaného velvyslance Petra Koláře v Moskvě.

Od ledna je ve vedení Českého Aeroholdingu bývalý rebelující poslanec za ODS Ivan Fuksa. Kvůli možnému uplácení poslanců, kteří se v listopadu vzdali mandátu kvůli sporům o vládní daňový balíček, podal na premiéra Petra Nečase trestní oznámení advokát Václav Láska.

Rozdávání státních trafik je podle něj mimořádně škodlivé, protože deformuje výkon mandátu poslance a volební právo občanů České republiky.

ČTĚTE TAKÉ:

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 ale v pondělí jeho trestní oznámení smetlo ze stolu, protože neobsahovalo takové skutečnosti, na jejichž podkladě by bylo možné učinit závěr o podezření ze spáchání trestného činu.

Lidovky.cz