15. července 2009 11:46 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Z ministerstva financí chtěl někdo vyloudit přes šest miliard korun

Ministr financí Eduard Janota (vlevo) a stínový ministr financí ČSSD Bohuslav Sobotka  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Eduard Janota (vlevo) a stínový ministr financí ČSSD Bohuslav Sobotka | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ministerstvo financí se stalo terčem podvodu v případě odkupu směnek bývalé IPB za více než šest miliard korun. V uplynulých dnech mu totiž byla doručena žádost o potvrzení připravenosti ministerstva zaplatit směnky IPB na základě zfalšované listiny.

Podle zfalšovaného dokumentu se mělo ministerstvo zavázat k odkupu těchto směnek."Padělaná listina je falzem původního dopisu ředitele mezinárodněprávního odboru a agendy převzaté z České konsolidační agentury Radka Šnábla, který v originálním vyhotovení odmítá jakékoliv plnění nebo ochotu ministerstva v předmětné záležitosti jednat," uvedl mluvčí MF Ondřej Jakob.

Dopis je adresován od MF na Milana Hertze, jednatele teplické společnosti Hertz. Uvádí se v něm, že ministerstvo vydalo příslib o odkoupení směnek a že konečný termín uzavření kupní smlouvy bude společnosti oznámen do konce června.

MF proto podalo trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření ze spáchání trestného činu podvodu a žádá každého, kdo se s touto padělanou listinou setkal, aby úřad informoval.

Obdobný případ řešilo ministerstvo též v nedávné minulosti, kdy mu byl při jednání o deblokaci libyjského dluhu předán údajný dopis někdejšího ministra financí Ivana Pilipa, který měl potvrdit, že celý dluh byl dle instrukcí MF umořen.

ČTK

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.