2. července 2015 12:25 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Zanedbaný bazén hotelu Thermal stát neprodá. Proti byl i Jiří Bartoška

Bazén hotelu Thermal v Karlových Varech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bazén hotelu Thermal v Karlových Varech. | foto: ČTK

KARLOVY VARY Slavný, ale velmi zanedbaný bazén hotelu Thermal v Karlových Varech už není k mání. Ministerstvo financí se rozhodlo, že jej neprodá, ačkoliv to mělo v plánu. Do soutěže se přihlásil pouze jediný zájemce.

Bazén je součástí hotelového komplexu Thermal, je však potřeba investovat do jeho úprav. Kvůli ztrátám je už rok zavřený. Na rekonstrukci bazénu je potřeba asi 50 milionů korun a další milion měsíčně na provoz.

„Cílem prodeje bazénu bylo získat peníze na investice do hotelu. Nakonec jsme se však rozhodli, že bazén prodávat nebudeme a najdeme jiný zdroj pro potřebné investice,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Záměr ministerstva bazén prodat vyvolal řadu odmítavých reakcí. Soukromé osoby i samo město Karlovy Vary požádaly o zápis hotelu na seznam národních kulturních památek.

Také prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška ve středu řekl, že by se hotel Thermal porcovat neměl. „Jde o jeden celek a byla by to i neúcta k práci manželů Machoninových, kteří jej navrhli,“ řekl Bartoška.

Hotel přitom i v současné situaci, kdy výrazně ubylo hostů z ruskojazyčných zemí, vydělává. Za rok 2014 skončilo hospodaření hotelu Thermal v zisku 8,7 milionu korun. 

ČTK