7. září 2013 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Zřídíme silnou státní banku, slibuje Sobotka před volbami

Bohuslav Sobotka a Michal Hašek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bohuslav Sobotka a Michal Hašek | foto: MAFRA- Dan Materna

PRAHA Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je pro vytvoření silné státní banky. Jeho strana by ráda posílila stávající Českomoravskou záruční a rozvojovou banku, která by nadále poskytovala programy státní podpory podnikání a také nabízela univerzální komerční služby.

Řekl to deníku Právo. Pokud se sociální demokracie po volbách ujme vlády, silná státní banka má být konkurencí pro soukromé bankovní domy.

"Rádi bychom posílili aktivity Českomoravské záruční a rozvojové banky a postavili ji jako stoprocentně státem vlastněnou silnou banku, která by měla univerzální komerční služby," uvedl pro deník Sobotka. Skrze tuto banku by strana chtěla poskytovat státní podporu podnikání a zhostila by se také prodeje dluhopisů občanům.

Sobotka také oznámil, že pokud jeho strana ve volbách zvítězí, nepočítá s privatizací státních společností. Strana chce také zrušit poplatky ve zdravotnictví, ovšem s výjimkou příspěvku na stravu v nemocnici. Léky by ČSSD ráda převedla do nižší sazby DPH, či je od daně zcela osvobodila.

Nepřehlédněte

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!