12. května 2009 8:36 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Zvěřina: Jidáš odborníkem

Martin Pecina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Pecina | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Tenký nátěr z takzvaných odborníků ve vládě oprýskává velice rychle. Martin Pecina se Hospodářským novinám svěřil, že jej pro jeho „nestrannou“ misi úkoloval Jiří Paroubek, a stěží skrýval žádostivost, s jakou se chystá pérovat policejního prezidenta.

Nový ministr vnitra se jistě výborně bavil, když líčil, jak coby šéf antimonopolního úřadu poskytoval nadstandardní služby agrárnímu velkopodnikateli Babišovi. Zdá se, že se za svůj postup nejen nestydí, ale je na něj hrdý.

 Dovedeme si lehce představit, jak takový nestraník bude konat dobré služby nejen ve prospěch Jiřího Paroubka, ale i jemu spřátelených skupin. Je tedy téměř jisté, že o tom, kdo z policistů sleduje mafiánské rejdy kolem pražského Výstaviště, bude přednostně informována rodina Kočkova. Pan Pecina se netají ani tím, že by si chtěl vysloužit za těch pár měsíců nějaký ten lukrativní post ve státní správě, proto bude sloužit především Lidovému domu, který jej dosadil.

 Co se arogance a zpupnosti týče, je opravdu těžké překonat Ivana Langra. Martinu Pecinovi se to podařilo ještě dřív, než na ministerstvo vstoupil.
Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky