Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svatý Vaklaf byl Čech, poučuje Sheldon v Teorii velkého třesku

Ekonomika

  13:14aktualizováno  13:35
PRAHA - Ve speciální, vánoční epizodě populárního seriálu Teorie velkého třesku, se objevuje jméno knížete Václava. Ovšem trošku jinak, než jsou Češi zvyklí. Z Václava je najednou Vaklaf.

Sheldon Cooper ze seriálu Teorie velkého třesku foto: CBS

Tvůrci seriálu mají patrně střed Evropy v určité oblibě, protože to není poprvé, kdy zde zazní zmínka o Česku.  Například již v první sérii Sheldon přirovnal průjem, který dostal při návštěvě Německa, pro svou rychlost, k obsazení Československa wehrmachtem před 2. světovou válkou.

A nynější vánoční díl? Ve scéně, ve které se jméno svatého Václava zmíní, se postavy seriálu věnují své oblíbené zábavě - hrají Dungeons & Dragons (fantasy hru na hrdiny). Leonard, jako vypravěč, je uvádí do situace, kdy objeví zářící nápis: "Pokud nechcete být rozdrceni, musíte zazpívat píseň Sv. Václav a jeho vítězství!" Leonard přitom (stejně jako ostatní postavy) komolí jméno knížete na "Vaklaf".

Pro zapnutí českých titulků klikněte na ikonu v dolní části lišty s videem.

V Česku o scéně, ve které se svatý Václav zmiňuje, mezi prvními informoval Filip Rožánek na svém twitterovém účtu.

TEORIE VELKÉHO TŘESKU:

Teorie Velkého třesku (anglicky The Big Bang Theory) je americká situační komedie ze světa mladých fyziků. Dělá si legraci z jejich osobního života, stejně tak z nerdovské subkultury současné americké mládeže, a staví je do opozice k obyčejným lidem, kteří jsou vykreslováni jako hloupí, leč šťastní a sociálně naplnění jedinci.

Zdroj: Wikipedia.org

Jim Parsons ze seriálu Big Bang Theory přebírá Emmy za nejlepšího herce v komediálním seriálu

Jim Parsons ze seriálu Big Bang Theory přebírá Emmy za nejlepšího herce v komediálním seriálu

Kromě Sheldonových střevních obtíží v Německu, bylo Česko zmíněno ještě mimo jiné ve čtvrté sérii, kdy Penny sarkasticky poznamenala, že pojede do Prahy natáčet film s Angelinou Jolie.

Autor: