Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svou 3D podobu si dnes vyzkoušel i slovenský bulvární deník Čas

Ekonomika

  18:20
Po britském bulváru The Sun vyšel ve 3D podobě i slovenský nejčtenější deník Nový Čas. Fotografiemi nasnímanými speciální 3D technologií se pochlubil poprvé dnes, ale měly by v něm vycházet až do neděle. Informuje o tom slovenský časopis o reklamě Stratégie.

Nový Čas v 3D podobě foto: Reprofoto

S nápadem přišla šéfredaktorka Nového Času Júlia Kováčová. "Byla to reakce na 3D mánii, která je všude ve světě. Chtěli jsme našim čtenářům opět přinést něco, co je nové a zajímavé. Jde o unikát v rámci střední Evropy," řekla slovenské Stratégii brand manažerka Nového Času Miroslava Bothgalova.

Noviny jsou vytištěné na standardním novinovém papíru, ale za použití speciálního způsobu zpracování z hlediska grafiky a reprodukce snímků. "Naši fotografové se museli naučit speciální techniku focení," uvedla Bothgalova.

Deník se distribuuje a prodává spolu se zdarma vloženými 3D brýlemi modro-červeného typu s logem Nového Času a vizuálním motivem spojeným s mistrovstvím světa ve fotbale, na které se celý projekt váže (podobně jako v případě britského deníku The Sun). Svou cenu deník neměnil.  

Podle vydavatelství Ringier Slovakia, které je vydavatelem Nového Času, jde zatím o jednorázový koncept pro deník, jeho přílohy a pro web Čas.sk, kde se rovněž budou objevovat 3D videa a další 3D snímky. Projekt by měl běžet jen po čas zápasů mistrovství světa ve fotbale.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!