Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Chcete ušetřit za operátora? Poradíme vám, jak zkombinovat služby, aby se to vyplatilo celé rodině


Předplaceno. Zdražení se prozatím vyhnulo předplaceným mobilním kartám. Výběr je široký, vedle velké trojice operátorů je nabízí i řada operátorů virtuálních. | foto: Shutterstock

Premium
Se zdražením mobilních služeb roste nevole zákazníků a ti častěji vyhledávají různé slevy. Operátoři je leckdy nabídnou sami, typicky ve formě balíčků služeb. Kdo ale balíčky nechce, musí se pustit do vyjednávání. Platí také, že výše vyjednaných slev nemusí být tak vysoká jako i v relativně nedávné minulosti.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Alespoň nějakou slevu jsou mobilní operátoři ochotni dát téměř každému zákazníkovi. Ovšem znamená to, že ten se musí určitým způsobem snažit nebo si slevu „zasloužit“. Nejjednodušší cestou, jak slevu získat, je zkombinovat více služeb. Kdo u jednoho operátora vyřeší mobilní tarify třeba pro celou rodinu, přidá k tomu pevné připojení k internetu a ještě třeba nabídku v Česku čím dál oblíbenější IP televize, určitě slevu dostane.

Její zaručenou výši zákazník ve většině případů zjistí na webu. O2 nabízí množstevní slevy pod hlavičkou O2 Spolu, přičemž firma na svých stránkách uvádí několik příkladů. Nicméně aby se zákazník dozvěděl konkrétní slevu pro sebe, musí se s operátorem spojit osobně. Výše měsíční slevy je navíc hodně individuální a těžko se bude odhadovat, jak dobrá vlastně nabídka je. V modelových příkladech na internetu totiž osciluje od 17 do 41 procent, přičemž té nejvyšší uživatel dosáhne spojením čtyř tarifů, televize a pevného internetu.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...