Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tatra chystá expanzi. Představila nové verze svých nákladních aut

Ekonomika

  16:36
KOPŘIVNICE - Automobilka Tatra dnes představila na zkušebním polygonu nové vylepšené verze některých typů nákladních automobilů. Zákazníkům ukázala nový model civilní verze T 810, nový hasičský speciál R 32 a sklápěč TERRNO 1 - FACELIFT.

Tatra T810 foto: TATRA, a.s.

Automobilka je nyní bude prezentovat na sérii propagačních akcí v ČR, Slovensku, Maďarsku a Polsku.

Podle marketingového ředitele Tatry Martina Najzra jsou vozy stavěné podle požadavků zákazníků. Mají proto řadu vylepšení. "Už jsme sice nějaké vozy prodali, ale teď s nimi opravdu jdeme prorazit na trh," řekl ČTK Najzr.

Tatra Terrno 1 Facelift

Nová civilní verze Tatry T 810 je například určena pro stavební firmy při budování infrastruktury. "Navazuje na velmi úspěšný projekt vojenského vozidla. Žádné jiné auto ve středně těžké hmotnostní kategorii nemůže při celkové hmotnosti 15,5 tuny nabídnout tři hnané nápravy. Díky tomu je tato verze výjimečná svými jízdními vlastnosti nejen v terénu," přiblížil Najzr.

Zvedač FACELIFT má zejména modifikovanou kabinu a elektronické řazení Norgren. Hasičský speciál R 32 je určen pro záchranné sbory. Tatra zatím nemá stanoveno, kolik by chtěla nových vozů prodat. "Jsme na začátku.

Budeme reagovat na požadavky zákazníků. Ale účastníme se průběžně výběrových řízení. Z obchodního hlediska ale nechceme prozrazovat jakých," podotkl marketingový ředitel. Podle něho se ale úspěšně rozvíjí spolupráce s americkým výrobcem vojenských vozidel Navistar Defense, se kterým vyvíjejí první společné vozidlo pro kanadské ozbrojené síly.

Hasičská Tatra CAS 30

Jízdní vlastnosti nové verze Tatry T 810 chválil během propragačních jízd i známý jezdec Karel Loprais. "Je to zase jiná kategorie, proto se může uplatnit. Auto má velké výhody, do těžkého terénu je vynikající," konstatoval Loprais.

Vedení kopřivnické Tatry chce dostat věhlasnou automobilku po několika problémových letech zpátky na výsluní. Pomoci k tomu má expanze firmy do Ruska a na dalších světových trzích. Firma za poslední dva roky vykázala ztrátu zhruba 1,3 miliardy korun. Navíc se musela letos v březnu za více než miliardové úvěry zaručit bankám celým podnikem.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat