Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Televize Metropol připravuje úplné obnovení vysílání

Média

  7:00
PRAHA - Televize Metropol, která svým signálem pokrývá přes dva miliony lidí v Praze a středních Čechách, se připravuje na obnovení plnohodnotného vysílání. Od tohoto týdne vrátila do programu aktuální zpravodajství z hlavního města, přibyly také nové pořady doplněné sestřihem dřívějších magazínů.

Informovala o tom Pavlína Míčová z vydavatelství Mladá fronta, které letos vysílání převzalo. Předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová řekla, že Mladá fronta již také požádala o novou vysílací licenci.

ČTĚTE TAKÉ:

Televize zahájila činnost zhruba před třemi lety jako součást společnosti Metropol TV, která se ale kvůli problémům s hospodařením ocitla v insolvenčním řízení. Letos v únoru se proto dohodla s vydavatelstvím Mladá fronta na převzetí obchodních a výrobních činností televize, a to prostřednictvím své dceřiné společnosti MF TV. "Společnost MF TV s.r.o. se společností Metropol TV, s.r.o. nemá žádný právní vztah," uvedla Míčová.

Mladá fronta se navíc rozhodla nespoléhat na televizní licenci, kterou drží Metropol TV, a požádala radu o vlastní. Zadlužená Metropol TV zároveň žádá o ukončení svého "televizního podnikání".

"Dne 9. dubna 2013 bylo RRTV doručeno oznámení provozovatele Metropol TV o ukončení vysílání programu Metropol k 1. červenci 2013, čímž platnost licence zanikne," řekla Kalistová.

Nové studio a nové tváře

Nová firma nyní připravuje pro TV Metropol nové studio a hledá nové tváře, které se mají objevit po boku z dřívějšího vysílání Metropolu známých osobností. "Osloveny budou všechny cílové skupiny, tj. od dětí až po seniory," poznamenala Míčová.

V programu se již objevily například premiérové pořady Víkend a Týden v Praze, při výrobě zpravodajství televize spolupracuje například s další divizí vydavatelství Euro E15. Televize v posledních měsících vysílala pouze sestřihy dřívějších pořadů, aktualizovány nebyly ani její internetové stránky. Konečnou podobu vysílání televize teprve představí.

TV Metropol zahájila vysílání prostřednictvím kabelových operátorů v roce 2010. V létě 2011 začala vysílat v multiplexu 3. Na financování televize se podílel podnikatel Luboš Měkota, který letos v březnu náhle zemřel.

Televize Pětka, která také patřila pod Metropol TV, své vysílání ukončila letos v únoru. Věřitelé své pohledávky uplatňují v insolvenčním řízení, v němž vystupuje původní firma, která sama požádala o prohlášení úpadku.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat