Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Televize Public TV ukončila vysílání

Ekonomika

  22:40
PRAHA - Digitální televize Public TV, jejímž vlastníkem licence je společnost TotalPress, v sedm hodin ukončila vysílání v terestrickém multiplexu 3. Odpojil ji provozovatel sítě, společnost Czech Digital Group (CDG), který je ve vlastnictví operátora České Radiokomunikace.

Informaci přinesl server DigiZone.cz. TotalPress je v současné době v insolvenčním řízení. Dosavadní dluhy Public TV podle serveru přesáhly 300 milionů korun.

"Důvodem ukončení vysílání je neplnění podmínek vyplývajících ze smlouvy uzavřené mezi společností Totalpress, provozovatelem TV Public, a společností CDG. Ukončení vysílání TV Public nijak nemění strategii společnosti CDG, ani zveřejněné smluvní nebo cenové podmínky," citoval server vyjádření CDG.

Psali jsme:

V multiplexu 3 se nyní nachází jediná televizní stanice - Prima Love - a Rádio Proglas. "Na satelitní pozici 23,5 stupně východně prozatím program zůstává. Stream stanice není v tuto chvíli dostupný také na internetu," uvedl DigiZone.cz.

Hospodářské noviny (HN) minulý týden s odkazem na insolvenční rejstřík napsaly, že TotalPress není schopna splácet závazky, které dohromady přesahují 134 milionů korun. Kvůli nedostatečným příjmům si musela také na chod společnosti obstarávat finanční prostředky formou půjček. Dalších 65 milionů dluží TotalPress společnosti GFM, jež pohledávku převzala od firmy CDG. Více než polovinu úhrnné dlužné částky 134 milionů tedy TotalPress nesplatil CDG za celoplošné šíření signálu televize.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat