Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevíte, co koupit rodičům? Přinášíme tipy na vánoční dárky

Ekonomika

  7:00
Pokud ještě stále vybíráte dárek pro maminku a pro tatínka, držte se základního pravidla: nekupujte nic do kuchyně ani do domácnosti, zkrátka žádné praktické dárky. Zkuste letos rodiče trochu rozmazlovat a kupte originální dárek, který jim udělá radost a zpříjemní jim volný čas. Inspirativní tipy vám přináší server Lidovky.cz.
Vánoce (ilustrační foto)

Vánoce (ilustrační foto) foto: Shutterstock

  • Kalendář z rodinných fotografií (od 400 korun)

Omrzelo se vám kupovat k Vánocům kalendář s pejsky nebo recepty. Vytvořte mamince jeden originální. Nejde ani tak o to, aby témata fotografií odpovídala ročnímu období, ale spíš o to, aby se v kalendáři objevili všichni členové rodiny. Při vybírání fotografií dávejte pozor, abyste na někoho nezapomněli.

  • Pojmenování růže (od 600 korun)
Růže

Miluje vaše maminka květiny a ráda o ně pečuje? Vhodným vánočním dárek by pro ni mohla být růže, kterou si sama pojmenuje.

Dárkový set obsahuje semínka speciální bezejmenné růže, jakmile ji maminka zasadí, pošle podle jednoduchého návodu jméno, které pro ni vybrala do Mezinárodního registru. To je poté předloženo Britské knihovně. Součástí dárku je i certifikát, na kterém může být uvedeno jméno obdarovaného a jméno růže.

Další díly vánočního seriálu najdete zde:

  • Masáž lávovými kameny (od 500 korun)
Masáž lávovými kameny

Lávové kameny se přikládají na akupresurní body meridiánových drah a jsou zahřívány na přesně stanovenou teplotu a jejich hladkým povrchem je masírováno celé tělo. Každý si občas potřebuje odpočinout a zrelaxovat se. Pokud si na sebe vaše maminka neudělá čas sama, je potřeba udělat pro ni něco hezkého a poslat ji na masáž.

  • Kojenecká výživa pro dítě v Namibii (500 korun)

Pokud je vaše maminka citlivá duše, která o Vánocích myslí především na ostatní, mohl by jí udělat radost dárek od charitativní organizace. Společnost Člověk v tísni v rámci své kampaně Skutečný dárek nabízí dárkový certifikát, jehož koupí zajistíte dávku sušeného mléka pro jednoho kojence v Namibii. Certifikátů je celá řada, ale záchod nebo stádo koz by si maminka mohla vyložit přece jen i trochu jinak.

  • Kompaktní fotoaparát (od 3 000 korun)

Na rodinných oslavách je to asi především maminka, která touží po společných fotkách všech zúčastněných a která si fotografie pečlivě zakládá do alb. Z digitálního fotoaparátu bude mít o to větší radost, jestliže vlastní starý kompakt na kinofilm. Jako menší dárek ji k fotoaparátu můžete přibalit nové album na fotky z letošních Vánoc.

Tipy na vánoční dárky:

A co koupit tatínkovi?

  • Kapitánské zkoušky (od 3 000 korun)

Řídit loď by si chtěl vyzkoušet každý muž. Nechte tedy tatínka, aby se sám na chvíli stal kapitánem lodi. Může si vybrat na jaké lodi popluje. Během kapitánských zkoušek se tatínek nejen naučí loď řídit, ale také se vypořádat s nepříznivým počasím a poškozenou lodí.

  • Sušená šunka (od 1 300 korun)
Španělská sušená šunka - Jamón Ibérico.

Je tatínek gurmán a miluje maso? Pak mu udělá radost sušená španělská šunka jamón serrano nebo jamón ibérico. Šunka je nasolená a suší se přírodně, na čerstvém vzduchu. Nejlepší je z vepřové kýty nebo plecka. Po nakrojení vydrží několik měsíců.

  • Čtečka (od 1 000 korun)

Nemá už tatínek kam dávat knihy a vás už nebaví je kupovat? Pořiďte tatínkovi čtečku. Ovládání je jednoduché a tatínek na ní může číst nejen knihy, ale také e-časopisy. Pokud je tedy technickým nadšencem, určitě ho dárek potěší.

V současné době nehrozí nedostatek obsahu, některé knihy se dají stáhnout i zadarmo. Raději ale vybírejte čtečku s s širokou podporou formátů, s češtinou a českým menu.

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat