Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tisíce vajec z Polska, tuny brambor. Inspektoři odhalili černý sklad

Ekonomika

  17:23
BRUNTÁL - Kontrola z potravinářské inspekce objevila v Bruntále nelegální sklad potravin. Jeho provozovatelé nebyli schopní doložit, odkud zboží mají. Zelenina, vejce a brambory měly pravděpodobně zamířit do prodeje v česko-polském pohraničí.

Nález černého skladu souvisí s rozmáhajícím se stánkovým prodejem na Bruntálsku, Opavsku a Jesenicku. Lidé ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) u obchodníků v posledních měsících našli řadu nevyhovujících potravin.

Zelenina, vejce a brambory často nemají jasný původ, prodávají se pod falešnými etiketami českých pěstitelů, obchodníci je vydávají za jiné než skutečné zboží.

ČTĚTE TAKÉ:

I v případě kontroly v Bruntále našli inspektoři obrovské množství potravin, u nichž nebyli skladníci schopní doložit původ. Nelegální prostory se nacházely v areálu v ulici Jesenická v Bruntále.

„Při kontrole jsme vystavili zákaz prodeje na téměř osmnáct tun brambor a řádově stovky kilogramů ovoce a zeleniny. U nich nebyli provozovatelé schopni předložit nabývací doklady, a jde tudíž o potraviny neznámého původu,“ popsal mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Nelegální sklad potravin v Bruntále.
Nelegální sklad potravin v Bruntále.
Nelegální sklad potravin v Bruntále.
Nelegální sklad potravin v Bruntále.

U dalších víc než deseti tun brambor a desítek palet ovoce a zeleniny inspektoři prověřují původ a nelze vyloučit, že se množství černého zboží rozšíří.

Ve skladě lidé ze SZPI zjistili také víc než patnáct tisíc kusů vajec z Polska. Opět s nejasným původem.

„Skladové prostory byly částečně zdevastované, na stěnách se šířila plíseň a část skladované zeleniny byla napadena plísní,“ dodal Kopřiva.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!