Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Volkswagen ve splašeném provedení. Malé SUV zvládne z nuly na sto za 4,9 sekundy

Ekonomika

  14:20
Ženeva - Volkswagen si letos v Ženevě dal mírně oddechový čas, přelomové sériové novinky tu totiž neuvádí. Na ně dojde až v průběhu roku. A tak mezi exponáty jako je studie ID. Buggy a inovovaný Passat zaujme i malé SUV T-Roc ve „splašeném“ provedení.

Volkswagen T-Roc R na autosalonu v Ženevě foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

Volkswagen T-Roc je malé SUV, kterému se svou velikostí téměř vyrovná Škoda Kamiq. Ale ta stojí na trochu jednodušší technice, T-Roc je vyspělejší a lepší zboží. Díky tomu může mít třeba pohon všech kol a celkově to už rozhodně není levné auto.

Volkswagen T-Roc R na autosalonu v Ženevě
Volkswagen T-Roc R na autosalonu v Ženevě

Na ženevském autosalonu pak představil Volkswagen jeho vrcholnou verzi, ze které bude doslova „kapesní raketa“. Pod kapotu malého SUV totiž zavítal čtyřválec TSI o objemu 2,0 litru a výkonu rovných 300 koní, který známe třeba z Golfu R. Pohon všech kol je v tomto případě samozřejmostí.

Malé SUV díky této kombinaci vystřelí z nuly na stovku za pouhých 4,9 sekundy, což je dokonce lepší hodnota, než u nejsilnějšího Golfu. To je dané tím, že i když má T-Roc mírně zvýšenou stavbu, vlastně je to pořád takový hatchback a je menší než Golfa tudíž bude i o něco lehčí. Ostrý model by tak mohl být v praxi velmi zábavným autem.

Jistě ale bude také hodně drahý. Golf R u nás stojí 1 090 900 korun a není moc důvodů, aby byl T-Roc R výrazně levnější.

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...