Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Továrna Lego v Kladně se bude rozšiřovat. Postaví čtyři nové haly

Ekonomika

  18:37
KLADNO - Dánská společnost Lego chystá rozšířit své stávající výrobní haly v Kladně o další čtyři, vytvoří tak místo pro 1000 nových zaměstnanců. Stavět se má začít už příští rok.
LEGO (ilustrační foto)

LEGO (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Vyplývá to z dokumentu potřebném pro posouzení vlivu nové výroby na životní prostředí, o kterém informuje Aktuálně.cz. "Společnost Lego hodlá rozšířit výrobu ve svém komplexu v Kladně a proto je navrhována výstavba další části. Hlavními částmi jsou čtyři výrobní haly," uvádí v oznámení firma.

Kromě zaměstnanců v samotné výrobě bude téměř polovina nových míst určená i pracovníkům v administrativě a vývoji. Výstavba by podle dokumentu neměla negativně ovlivnit životní prostředí v lokalitě. "Z hlediska vlivů na životní prostředí lze záměr považovat za přijatelný, z hlediska sociálních dopadů za pozitivní," stojí v oznámení.

Lego vyrábí v Kladně několik let. Letos v létě už firma otevřela nový sklad za 13 milionů eur. Firmě stoupl za pololetí čistý zisk o téměř 64 procent na 1,12 miliardy dánských korun (asi 3,7 miliardy korun), i nadále očekává vzrůstající poptávku po jejích umělohmotných hračkách.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat