Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Továrna Opelu v německé Bochumi chce bojovat o své přežití

  7:00
BOCHUM - Šéf závodní rady továrny automobilky Opel v německém městě Bochum Rainer Einenkel požaduje nové rozhovory o osudu závodu, který má být na konci příštího roku uzavřen. Firma to však odmítá.

Zaměstnanci továrny ve čtvrtek odmítli restrukturalizační plán, kterým mateřská společnost General Motors podmiňovala zachování části pracovních míst v závodě. Ten nyní zaměstnává 3200 lidí.

"Musí se uskutečnit nové rozhovory. Tato dohoda není přijatelná," řekl dnes Einenkel agentuře DPA. Plánované uzavření továrny je podle něj planou hrozbou, protože přesun výroby by si vyžádal vysoké investice.

Automobilka se v rámci restrukturalizačního plánu zavázala, že do konce roku 2016 nepřistoupí k propouštění zaměstnanců německých továren bez jejich souhlasu. Zaměstnanci se výměnou za tento příslib musí smířit s odkladem růstu mezd a ztrátou některých výhod, například vánočních prémií. Plán již dříve odsouhlasily továrny Opelu v Rüsselsheimu, Kaiserslauternu a Dudenhofenu.

ČTĚTE TAKÉ:

Opel se v minulosti dostal do existenčních problémů a americká mateřská společnost General Motors chystala jeho prodej. Z toho nakonec sešlo a GM se rozhodla Opel restrukturalizovat vlastními silami. Opel již v rámci restrukturalizace uzavřel továrnu v belgických Antverpách.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!