Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prodejny Schlecker koupil provozovatel drogerií TETA

Ekonomika

  8:15aktualizováno  8:47
PRAHA - České prodejny drogistického řetězce Schlecker koupila tuzemská společnost p.k.Solvent (PKS), jež v České republice provozuje největší síť 700 drogerií TETA.

Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně foto: Reuters

Převzetím zahraničního konkurenta se pozice PKS přiblíží k pětinovému podílu na domácím trhu drogistického zboží. ČTK o tom ve středu informoval mediální zástupce firmy Michal Donath. Cenu transakce firmy nezveřejnily.

Schlecker je dceřinou firmou německého Schleckeru, jenž je od ledna v insolvenci.

Schlecker na tom není dobře
"Firmu přebíráme ve velmi složité finanční situaci. I přesto máme zájem udržet zaměstnanost a pokračovat v současných obchodních vztazích. Chceme ji ve velmi krátkém čase stabilizovat," uvedl spolumajitel a jednatel společnosti PKS Martin Moravec. Vypořádání stoprocentního balíku akcií by se mělo uskutečnit během několika příštích týdnů.

ČTĚTE TAKÉ

Aktuální stav českého Schleckeru má odhalit audit, který bude pokračovat i v příštích dnech. "Některé důležité informace budou totiž zpřístupněny až po podpisu smlouvy. Následně budeme analyzovat možnosti jejího efektivního začlenění do naší rozvojové koncepce," poznamenal spolumajitel a generální ředitel PKS Radek Graclík.

SCHLECKER

Schlecker má v Česku 145 prodejen a 459 zaměstnanců. Nově získané prodejny posílí pozici PKS zejména ve velkých městech a nákupních centrech.

"Připravujeme obchodní strategii více prodejních formátů, do níž síť prodejen Schlecker dobře zapadá," dodal Graclík.

O koupi německého Schleckeru se zajímala česko-slovenská finanční skupina Penta, zhruba v polovině dubna ale od svého záměru ustoupila.

SPOLEČNOST PKS

Společnost PKS byla založena v roce 1992. Z "provozovny" v jednom malém pražském bytě se za uplynulých 20 let stala lídrem drogistického trhu v Česku s průměrným velkoobchodním ročním obratem 3,2 miliardy korun bez DPH, respektive 4,88 miliardy v maloobchodních cenách s DPH. Vedle drogerií TETA provozuje i velkoobchod, jenž využívá logistických center v Olomouci a Praze. V roce 2009 vstoupila společnost PKS i na slovenský trh. Tamní maloobchodní síť TETA-SK má více než 200 prodejen.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat