Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TV Metropol je v insolvenčním řízení kvůli nezaplacení nájmu

Média

  18:01
PRAHA - Se společností Metropol TV, která provozovala televizi Metropol a TV Pětku, bylo zahájeno insolvenční řízení kvůli neuhrazenému nájmu ve Francouzské ulici. Výše dlužné částky včetně poplatku z prodlení je 349 300 Kč. Vyplývá to z materiálů zveřejněných v Insolvenčním rejstříku. Vysílání televize Metropol převzalo vydavatelství Mladá fronta, TV Pětka ukončila začátkem února vysílání.

Soud současně společnosti Metropol TV uložil, aby s majetkem, který může náležet do majetkové podstaty, nakládal jen se souhlasem předběžného správce. Omezení neplatí pro úkony nutné k provozování podniku, k odvrácení hrozící škody a ke splnění procesních sankcí.

PSALI JSME:

Insolvenční řízení bylo zahájeno na základě návrhu společnosti Retro Cafe, která v ulici Francouzská 4 provozuje restauraci a hudební klub. Na stejné adrese vysílaly obě stanice.

Krajský soud v Českých Budějovicích, kde má Metropol TV sídlo, vyzval společnost, aby se k usnesení do 15 dnů od doručení vyjádřila. Společnost Retro Cafe ve věci zastupuje advokát Viktor Pavlík.

Metropol TV se dostala do finančních problémů na přelomu roku v souvislosti s obstavením majetku jejího investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel o víkendu náhle zemřel. VÍCE ČTĚTE ZDE.

Autoři: ,

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat