Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TV Metropol se přejmenuje na Pětku, chce být mezi nejlepšími

Média

  7:00
PRAHA - Televize Metropol, která od října spustí celoplošné pozemní vysílání, se chce přejmenovat na Pětku. O schválení nového názvu bude na zasedání v příštím týdnu rozhodovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Informaci potvrdil generální ředitel TV Metropol Marek Vítek.

"Požádali jsme o to, ale zatím to (nový název Pětka) není nic jistého," řekl Vítek. Plánované jméno podle serveru DigiZone.cz evokuje snahu TV Metropol zařadit se po bok čtyř největších televizí v Česku, mezi které kromě veřejnoprávní televize patří TV Nova, FTV Prima a TV Barrandov.

ČTĚTE TAKÉ

Od podzimu v celém Česku
Společnost Metropol TV spustila vysílání regionální televize v roce 2010 prostřednictvím kabelových operátorů. Loni na jaře do firmy vstoupil podnikatel Luboš Měkota, který v srpnu navýšil podíl ve společnosti ze 66 na 98 procent.

TV Metropol, která dosud vysílá pozemně v Praze a středních Čechách, začne na podzim pokrývat celou Českou republiku v rámci multiplexu 3. Ve třetí síti zahájila v červnu celoplošné vysílání také televize Óčko.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!