Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TV Metropol zapojí do svého vysílání Skype

Média

  15:00
PRAHA - TV Metropol od příštího týdne zapojí do svého vysílání komunikační program Skype, který spojí obrazem i zvukem volajícího se studiem.
Sledování televize (ilustrační foto)

Sledování televize (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Diváci nejprve získají možnost takto vstoupit do pořadů Lady M a Pražení. Komunikační technologie v interaktivních pořadech využívají také další tuzemské televize. TV Metropol to sdělila v tiskové zprávě.

Metropol TV

Metropol TV, která provozuje pražskou televizní stanici Metropol, vznikla na podzim roku 2010. Zakladateli společnosti byly produkční firmy 11 TV production a A-NEWS. Loni na jaře vstoupil do společnosti podnikatel Luboš Měkota, který koupil většinový podíl.

"Skype umožní, aby se vedle hosta na obrazovce objevila i tvář diváka, který bude moci položit otázku, jako by seděl přímo vedle něj ve studiu," uvedl šéf internetu TV Metropol Jakub Liška. Televizi na Skypu diváci najdou pod uživatelským jménem televizemetropol.

Diváci se do programu mohou dovolat pomocí počítače, tabletu či chytrého mobilního telefonu, podmínkou je pouze to, aby zařízení bylo vybavené programem Skype, kamerou, mikrofonem a dostatečně kvalitním připojením k internetu.

Podobně vstup do vysílání umožňuje například Česká televize ve svém interaktivním pořadu Hydepark na programu ČT24. Vedle Skypu mohou diváci ČT komunikovat také přes sociální sítě či posílat videodotazy přes portál YouTube.

ČTĚTE TAKÉ:

TV Metropol začala vysílat ve třetím digitálním multiplexu 15. srpna 2011. Vedle pražského zpravodajství, postaveného především na aktuálních živých vstupech, uvádí specializované bloky určené nejrůznějším cílovým skupinám.

Autoři: ,

Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?
Bylinky a koření v kuchyni: Jak s vařením pomůže Podravka NATUR?

Podravka NATUR využívá pouze čerstvé a kvalitní suroviny, bez umělých přísad, konzervantů nebo barviv. Vyzkoušely jsme kombinaci zeleniny, koření a...