Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Týden zavřených dveří. ČEZ zamkl všechna zákaznická centra, mění systém

Ekonomika

  10:35
PRAHA - Energetická společnost ČEZ kvůli přechodu na nový systém zákaznické podpory na týden zavírá všech 24 zákaznických center v Česku. Mimo provoz budou také provozovny smluvních partnerů.

ÚNOR - Polostátní energetický gigant ČEZ oznámil stahování z Balkánu, které doprovázel ‚výprodej‘ majetku v Bulharsku. U Černého moře se kvůli tomu zdvihl odpor, Bulharský premiér žádal o vysvětlení i Andreje Babiše. Hlavním důvodem odchodu měly být spory s místními úřady. Ty také pochybovaly o solidnosti kupců elektráren a dalšího majetku ČEZ. foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Pobočky ČEZ zavřel v pátek, znovu budou otevřeny v pondělí 5. prosince.

„V žádném případě to neznamená, že nebudeme v tomto čase řešit požadavky zákazníků. Nepřetržitě fungují naše call centra, na kterých stovky našich operátorů odbavují požadavky zákazníků,“ řekl mluvčí firmy Roman Gazdík.

ČEZ žaluje Škodu JS, kvůli chybám v kontrolách potrubí v Dukovanech

Průměrná denní návštěvnost zákaznických center ČEZ je podle něj zhruba 2500 lidí.

Změna systému souvisí s oddělením obsluhy klientů distribuce a prodeje firmy. Společnosti ČEZ Prodej a ČEZ Distribuce mají nyní samostatné informačně technologické systémy pro obsluhu zákazníků. Odděleně začínají fungovat i zákaznické telefonní linky.

ČEZ již dříve uvedl, že náklady změny a inovací IT systémů činí stovky milionů korun.

Kvůli změnám společnost už dříve omezila některé služby. Kvůli přechodu na nový systém nefungovala na čas například webová aplikace ČEZ ON-LINE. Postup firmy kritizovali někteří zákazníci. ČEZ dříve uvedl, že s projektem souvisí změny v celkem 40 informačních systémech. Pro dodavatele, společnost SAP, šlo o jednu z největších operací v Česku v posledních letech.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat