Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Sprinter Bolt obětí podvodu. Z penzijního účtu mu zmizelo 12 milionů dolarů

Usain Bolt na tréninku fotbalistů bundesligového Dortmundu foto: AP

Osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt přišel o značnou část svého jmění. Z jeho účtu, kde měl uloženou část peněz na důchod, se vypařilo dvanáct milionů dolarů, uvedl jeho právník. Podle agentury Bloomberg jamajskému sprinterovi majetek zpronevěřila investiční společnost Stocks and Securities Ltd (SSL).
  14:40

Boltův právní zástupce Linton P. Gordon uvedl, že jeho klient byl v šoku, když zjistil, že mu na účtu zbývá pouhých dvanáct tisíc dolarů, tedy asi 265 tisíc korun.

„To je nepříjemná zpráva pro každého,“ řekl Gordon. „A rozhodně i pro pana Bolta, který si účet založil jako součást svého penzijního plánu,“ dodal.

Kvůli podezření ze zpronevěry už jamajské úřady dosadily do investiční firmy svého správce, zakladatelé SSL nejsou podle Bloombergu k zastižení na telefonu, ani nereagují na dotazy zaslané e-mailem.

Advokát Gordon dodal, že nový správce investiční firmy se s ním, ani s Boltem zatím nespojil. Pokud však nebudou peníze zpět na účtu do osmi dnů, má prý atlet v úmyslu pohnat celou záležitost před soud v jamajské metropoli Kingstonu.

Z agenturních zpráv není zřejmé, o jak velkou část svého majetku Bolt přišel. Časopis Forbes nicméně v roce 2016 - když sprinter získal své poslední olympijské zlaté medaile - odhadl jeho roční příjem na více než třicet milionů dolarů.

Autor:

Mohlo by vás zajímat