Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ústecký kraj zakázal po rozsáhlém požáru haly Celiu přijímat další odpad

Ekonomika

  12:20
LITVÍNOV - Ústecký kraj po rozsáhlém požáru haly společnosti na zpracování odpadu Celio zakázal této litvínovské firmě přijímat další odpad k mechanické úpravě. Zákaz platí od pátku do doby, dokud krajský úřad neprověří, zda firma dodržela podmínky skládkování, které musí v areálu plnit.

Rozsáhlý požár haly firmy Celio v Litvínově. foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje o tom informovala krajská mluvčí Lucie Dosedělová. Kraj také zaplatí měření škodlivin v ovzduší v okolí Mostu a Litvínova, které začalo ve čtvrtek.

„Než bude kontrola ze strany krajského úřadu ukončena, bude Celiu uloženo nepřijímat žádný další odpad k mechanické úpravě. Krajská samospráva bude následně i řešit další podmínky pro provoz technické jednotky pro třídění a mechanickou úpravu odpadu,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Klika (ČSSD). Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) stanoví kraj podmínky pro případný další provoz po dohodě s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje.

Měření škodlivin v ovzduší si objednalo vedení Litvínova, v Mostě měření nařídil přímo Ústecký kraj. Za každý den měření půjde z rozpočtu kraje 20 000 korun. Podle předchozích měření hasičů v okolí požáru ale žádné škodliviny do ovzduší neunikly.

Hala s linkou na drcení odpadu v areálu skládky Celio se vzňala ve středu kolem 13:00, hasiči s požárem bojovali až do pátečního rána. V současné době je požár uhašen, hasiči zůstávají na místě a zjišťují příčiny požáru, řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf. Stavební konstrukce vyhořelé haly zkontroluje statik, škodu firma předběžně odhadla na 100 milionů korun.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat