Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úterní LN: Jedna třída, dva učitelé

Média

  22:20
PRAHA - V pražské městské čtvrti Kunratice najdeme jen jednu základní školu. Každá třída, zejména na prvním stupni, tu proto posledních několik let čítá tři desítky dětí. Škole se ale povedlo najít řešení, aby se kantor stíhal při tak velkém počtu věnovat každému žákovi zvlášť.
Vyučování ve škole (ilustrační foto).

Vyučování ve škole (ilustrační foto). foto: Lidové noviny

Třetinu vyučovacích hodin v prvních a druhých ročních tu už druhým rokem neučí jen jeden učitel, nýbrž dva.

Více čtěte v úterní příloze LN Akademie

Oslavovaná sportovní hvězda. A i vrah?

Tomu příběhu se nechce věřit. Vždyť zní jak z pera laciného hollywoodského scenáristy. O. J. Simpson se stal superstar v lize amerického fotbalu. Proslavil se také hraním – právě v Hollywoodu; i v Česku je dobře známá třeba postava nešikovného detektiva Nordberga z trilogie Bláznivá střela. Před dvaceti lety stanul Simpson před soudem kvůli dvojnásobné vraždě. Trestní proces skončil jeho osvobozením. V civilním byl ale odsouzen k mnohamilionové náhradě škody pozůstalým. Později byl zatčen pro další zločiny a odsouzen k 33 letům vězení.

Celý příběh najdete v úterních LN

Revoluce: góly pohlídají kamery

Už žádné pochyby a diskuse, jestli míč přešel brankovou čáru celým objemem. Rozhodčí na nadcházejícím mistrovství světa budou mít během vteřiny jasno: díky technologii GoalControl se dá stoprocentně určit, jestli gól padl, či nikoliv.

Zpravodajství o šampionátu přinášejí úterní LN

Autor: