Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úterní LN: Spekulanti skupují dluhy nemocnic

Ekonomika

  22:15
Lukrativní byznys, na který mohou doplatit čeští pacienti: pohledávky krachujících českých nemocnic skupují spekulanti.

Robotická operace foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Dluhy českých nemocnic totiž nabobtnaly do tak velkých rozměrů, že už je špitály nedokážou splatit. Třeba všech 52 krajských nemocnic dluží za léky a materiál déle než půl roku přes 1,5 miliardy korun. Na trhu se proto objevily firmy, které jejich dluhy ve velkém skupují. Třeba finanční nebankovní společnost Magellan. Na svém kontě už má pohledávky padesáti českých nemocnic.

  • Více čtěte v úterních LN.

Osm kancléřů. Jaká je "matka národa"?

Spolkovou republiku dosud z kancléřského úřadu řídilo osm odlišných osobností. Prvním v řadě byl „otec zakladatel“ Konrad Adenauer, který Německu po druhé světové válce vrátil důstojnost. Zatím poslední je „matka národa“ Angela Merkelová, jež v nedělních volbách v čele svých křesťanských demokratů (CDU) bude usilovat o to, aby v kancléřském křesle zůstala.

  • Přední německý historik Hanns Jürgen Küsters v rozhovoru popisuje, jak se od sebe jednotliví němečtí šéfové vlád liší. Konkrétně třeba srovnává právě Merkelovou a Adenauera.

Podcení anglické hvězdy Plzeň?

Do Česka se po roční přestávce vrací ten nejlepší fotbal. Dnes od 20.45 se v Plzni představí jeden z nejbohatších klubů planety Manchester City.

  • Vše o tomto utkání + jak funguje stroj Ligy mistrů čtěte v úterních LN.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!