V interiéru jsou držáky na pivo, k dispozici je audio a video systém i toaleta. Pivní tramvaj v sobě podle organizátorů spojuje dva brněnské fenomény - pivo a tramvaje, které se v brněnském nářečí říká šalina.
Pivní tramvaj nese název Šalina Pub, práce na její přestavbě trvaly tři měsíce a stály zhruba tři miliony korun. "V prvních třech měsících provozu si budou moci uzavřené skupiny objednat jízdy, budeme spolupracovat i s cestovními kancelářemi a šanci svézt se bude mít i veřejnost," uvedl při křtu tramvaje Jiří Morávek z agentury Snip&co., která se na provozu podílí.
Tramvaj jako restaurace
Kromě třech druhů piva si lidé budou moci dát i jídlo, nealkoholické a teplé nápoje. Připravené jsou komentáře k městským zajímavostem, které budou organizátoři na přání pouštět cestujícím. "Projekt restaurační pivní tramvaje považujeme za dobrý způsob popularizace MHD," podotkl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.
Organizátoři zdůraznili, že tramvaj nebude sloužit štamgastům, kteří by v ní jezdili a popíjeli pivo celý den. Podobné obavy se totiž mezi lidmi při křtu tramvaje objevily. "Jde spíše o ochutnávku piva spojenou s projížďkou městem, nechceme podporovat nezřízené pití," uvedl Josef Blaštík, zástupce společnosti Royal Party Servis, která zajišťuje občerstvení v tramvaji.
Posádka tramvaje bude ve spojení se zásobovacím vozem, který případně doplní chybějící zásoby.