Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V čele BESIP dlouho nikdo nevydrží. Další šéfka odchází

Ekonomika

  17:06
PRAHA - Ředitelka státní organizace, která se zabývá bezpečností silničního provozu BESIP, Ivana Pánková podala výpověď. Funkci zastávala necelých sedm měsíců. Podle serveru Týden.cz čelila tlaku ze strany ministra dopravy Pavla Dobeše. Ministerstvo to ale odmítlo.

Ivana Pánková, odcházející ředitelka BESIP foto: Mediafax

Pánková na funkci rezignovala standardním způsobem, řekla Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva.

ČTĚTE TAKÉ:

"Výsledek je moje vlastní rozhodnutí, samozřejmě že šlo ale i o tlak z vedení resortu," uvedla Pánková. Výpověď podala ve čtvrtek 10. května a rezignace byla platná o den později. "Dobíhá mi nyní dvouměsíční výpovědní lhůta podle zákoníku práce," doplnila.

Pánkovou by mohl nahradit ředitel Nadace BESIP

Pánkovou by mohl podle Týdne.cz nahradit nynější ředitel Nadace BESIP Roman Budský. "Ten je v dopravním resortu považován za daleko většího odborníka než nynější šéfová BESIP, a navíc nebudí žádné kontroverze, což se o Pánkové rozhodně říci nedá," napsal server. Připomněl přitom, že Pánková jako náměstkyně na ministerstvu vnitra v minulosti byla spojována s předraženým nákupem pouzder na zbraně od České zbrojovky.

Další Bártův člověk?

Výměna v BESIP je tak zřejmě dalším pokračováním odchodů lidí, kteří měli nějakým způsobem blízko k původnímu Dobešovu působišti, straně Věci veřejné. Jméno Pánkové je podle Týdne.cz spojováno s neformálním šéfem VV a někdejším ministrem dopravy Vítem Bártou. Minulý měsíc o posty přišli například šéf Správy železniční dopravní cesty Pavel Habarta a Dobešův náměstek Daniel Bartek. Podobný byl také případ šéfa Ředitelství silnic a dálnic Reného Poruby.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pokud Pánkovou nahradí Budský, bude to za poslední dva roky už pátý šéf oddělení. Po odchodu dlouholeté vedoucí Zuzany Ambrožové jsou totiž její nástupci pravidelně odvoláváni po sedmi, maximálně osmi měsících ve funkci, napsal Týden.cz.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...