Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V čele BESIP dlouho nikdo nevydrží. Další šéfka odchází

Ekonomika

  17:06
PRAHA - Ředitelka státní organizace, která se zabývá bezpečností silničního provozu BESIP, Ivana Pánková podala výpověď. Funkci zastávala necelých sedm měsíců. Podle serveru Týden.cz čelila tlaku ze strany ministra dopravy Pavla Dobeše. Ministerstvo to ale odmítlo.

Ivana Pánková, odcházející ředitelka BESIP foto: Mediafax

Pánková na funkci rezignovala standardním způsobem, řekla Andrea Volaříková z tiskového oddělení ministerstva.

ČTĚTE TAKÉ:

"Výsledek je moje vlastní rozhodnutí, samozřejmě že šlo ale i o tlak z vedení resortu," uvedla Pánková. Výpověď podala ve čtvrtek 10. května a rezignace byla platná o den později. "Dobíhá mi nyní dvouměsíční výpovědní lhůta podle zákoníku práce," doplnila.

Pánkovou by mohl nahradit ředitel Nadace BESIP

Pánkovou by mohl podle Týdne.cz nahradit nynější ředitel Nadace BESIP Roman Budský. "Ten je v dopravním resortu považován za daleko většího odborníka než nynější šéfová BESIP, a navíc nebudí žádné kontroverze, což se o Pánkové rozhodně říci nedá," napsal server. Připomněl přitom, že Pánková jako náměstkyně na ministerstvu vnitra v minulosti byla spojována s předraženým nákupem pouzder na zbraně od České zbrojovky.

Další Bártův člověk?

Výměna v BESIP je tak zřejmě dalším pokračováním odchodů lidí, kteří měli nějakým způsobem blízko k původnímu Dobešovu působišti, straně Věci veřejné. Jméno Pánkové je podle Týdne.cz spojováno s neformálním šéfem VV a někdejším ministrem dopravy Vítem Bártou. Minulý měsíc o posty přišli například šéf Správy železniční dopravní cesty Pavel Habarta a Dobešův náměstek Daniel Bartek. Podobný byl také případ šéfa Ředitelství silnic a dálnic Reného Poruby.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Pokud Pánkovou nahradí Budský, bude to za poslední dva roky už pátý šéf oddělení. Po odchodu dlouholeté vedoucí Zuzany Ambrožové jsou totiž její nástupci pravidelně odvoláváni po sedmi, maximálně osmi měsících ve funkci, napsal Týden.cz.

Autoři: ,

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - OLOMOUC (A12493)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč